طراحی سایت مناسب برای سئو

 

با توجه به اینکه عمده بازدید و ترافیک وب سایت ها از موتورهای جستجو نظیرگوگل ناشی می شود انجام عملیات  سئو  (SEO) الویت اول برای آنلاین مارکتینگ (بازار یابی آنلاین)  محسوب می گردد.برای اینکه یک وب سایت در صفحات اولیه جستجو ظاهر شود و بیشترین ترافیک را به خود جذب کند لازم است که تمام عناصر وب سایت بهینه سازی شوند.

بسیاری از صاحبان وب سایت ها و طراحان سایت برای انجام سئو، تمام تمرکز خود را روی نوشتن مقالات و قراردادن کلمات کلیدی در متن قرار میدهند. چیزی که بسیاری افراد به آن توجه نمی کنند نکات مربوط به  طراحی سایت  و تاثیر بالقوه آنها بر سرعت بخشیدن به سئو وب سایت است.در صورت طراحی وب سایت به روش اصولی و رعایت نکات فنی، فرایند سئو و بهینه سازی نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

عناصر مربوط  HTML وCSS

یکی از دلایل اینکه بسیاری از وب سایت ها بسیار عالی و جذاب هستند اما روند سئو آنها با مشکل مواجه است این است که عناصر طراحی همیشه برای سئو مناسب نیستند.البته شما می توانید در طراحی وب سایت خود از آیکون های رنگی زیبا ، جلوه های متحرک ، عکس و ویدئو استفاده کنید تا یک وب سایت فوق العاده زیبا و مجذوب کننده خلق کنید اما همه اینها چه فایده ای دارد اگر سایت شما در زمینه سئو پیشرفتی نکند و بازدیدهای زیادی را از دست بدهد.

امروزه پیشرفت های زیادی در زبان های برنامه نویسی HTML وCSS  که زبان های اصلی در طراحی سایت هستند بوجود آمده.در حال حاضر امکان ایجاد جلوه های متحرک تنها با استفاده از HTML5 وCSS3 امکان پذیر است.میتوان بسیاری از عناصر مربوط به ظاهر و زیبایی سایت را با استفاده از کد های HTML5 وCSS3  ایجاد کرد و این موضوع تنها به ایجاد فضاهای خالی یا عناصر ساده مربوط نمی شود.در حال حاضر CSS3  از المنت های ظاهری زیادی مانند سایه ها ، ایجاد شیب های رنگی و عناصر شفاف (transparent elements) پشتیبانی می کند.بنابراین استفاده از ترکیب کدهای  HTML و CSS  برای ایجاد جلوه های گرافیکی روش مناسب تری است مخصوصا که این کار تاثیر بسیار مثبتی روی فرایند سئو وب سایت خواهد گذاشت چراکه خزنده های موتورهای جستجو که وظیفه بررسی و آنالیز وب سایت ها را دارند راحت تر و موثرتر میتوانند به شناسایی و آنالیز محتوای سایت بپردازند.

 

عکس ها و ویدئوها

یکی از مشکلات رایجی که در وب سایت های بسیار خوب نیز دیده می شود عدم انجام بهینه سازی روی عکس ها و ویدئوهای وب سایت است.این مسئله یکی از مشکلات ناراحت کننده در سئو وب سایت محسوب می شود مخصوصا اگر بدانید که این عناصر بسیار راحت قابل بهینه شدن هستند.

این مطلب را هم بخوانید:
ترمووود

 

دانستن این نکته مهم است که خزنده های موتورهای جستجو قادر به درک محتوای عکس ها و ویدئوها نیستند وتنها چیزی که این خزنده ها میتوانند از آن استفاده کنند متن و نوشته است.بنابراین موتورهای جستجو برای ثبت عکس و فیلم های سایت نیاز به توضیحات و برچسب در مورد آنها دارند.تنها کاری که باید بکنید این است که به عکس ها و ویدئوهای وب سایت خود تگ (برچسب) های مناسب بزنید و توضیحات کافی دهید تا از این طریق به پیشرفت فرایند سئو وب سایت خود کمک زیادی کرده باشید.

ضمنا از آنجایی سریع لود شدن وب سایت یکی از فاکتورهای موثر در سئو است.لازم است بهینه سازی عکس و فیلم های سایت ، شامل حجم و مقدار فضای اشغالی آنها نیز بشود.

تمرکز روی کاربرپسند بودن طراحی وب سایت

 

نکته آخر و البته بسیار مهم این است هرگز از بهینه سازی تجربه کاربری (User Experience) هنگام استفاده کاربر از وب سایت بخصوص بوسیله موبایل غافل نشوید.طبق آپدیت های جدید و تجربه چندین ساله تیم سئو وب سایت شرکت آوینا پرداز، موتورهای جستجو به کاربرپسند بودن وب سایت بسیار بیشتر از گذشته توجه میکنند.زمان لود شدن وب سایت ، در کنار آمارهای سایت مانند درصد بانس ریت (Bounce Rate)  و زمان متوسطی که افراد در وب سایت سپری میکنند از جمله مواردی است که در طراحی وب سایت کاربر پسند باید در نظر گرفته شود و میزان جذاب بود صفحه های طراحی شده برای کاربر را تعیین میکنند.

 

با درنظر گرفتن نکات گفته شده در این مقاله هنگام طراحی سایت به سرعت متوجه تاثیر بسیار خوب آن بر فرآیند سئو و بهینه سازی خواهید شد.باید بدانید تنها داشتن مقالات یا متن زیاد در سایت مهم نیست بلکه طراحی و عناصری که این متن و محتوا را انتقال میدهند نیز تاثیر زیادی در ارتقا جایگاه و رتبه وب سایت دارد.

 

شرکت قلعه کُرند متشکل از تیم های حرفه ای طراحی سایت در کرمان ، بهینه سازی سایت و سئو در کرمان همواره بهترین راهکارها را جهت رونق و بهبود کسب و کارتان در اختیار شما خواهد گذاشت.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *