قاصدک

تکنیک طوفان نقش ها و کاربرد اون در طوفان فکری 

 

تا به حال واسه تون پیش اومده که در جلسه ی طوفان فکری، مشغول ایده زدن باشین و یهو ایده ی عجیب و غریب اما نابی به ذهن تون برسه؟ بعید نیس از ترس اینکه بقیه مسخره تون کنن، ایده ی عجیب تون رو پیش خودتون نگه داشته باشین.

به هرحال اگه ایده ی تون زیادی رویایی و بیشتر از حد فرق داشته باشه ممکنه وجهه تون رو خراب کنه، نه؟ شاید اگه این ایده واسه کس دیگری بود، آسون تر می تونستید اونو به بقیه بگید. اینجاست که فایده تکنیک طوفان نقشا معلوم می شه.

این روش آسون، اعضای گروه رو تشویق می کنه که خود رو به جای شخص دیگری بذارن و طوفان فکری رو از دید اون بکننن. با این کار افراد در مقابل دیگر اعضای گروه کمتر پیشنهادهایشان رو سانسور می کنن و حتی می تونن به ایدهایی برسن که شاید در حالت دیگری به ذهن شون خطور نمی کرد.

درباره این روش

اول ده ۸۰ میلادی بود که ریک گریگز (Rick Griggs)، واسه اولین بار از تکنیکی به نام طوفان نقشا نام برد. چندین سال بعد در سال ۲۰۰۴، دکتر آرتور ونگاندی (Dr Arthur VanGundy) این روش رو در کتابی به نام «۱۰۱ فعالیت واسه آموزش خلاقیت و حل مسئله» مفصل تر توضیح داد.

هدف گریگز از ایجاد این تکنیک این بود که افراد در جلسات طوفان فکری گروهی، جلوگیری کمتری نشون بدن. منطق پشت طوفان نقشا اینه که وقتی آدم وانمود کنه کس دیگریه، آسون تر ایده هاش رو مطرح می کنن. دلیلش اینه که وقتی نقش یک شخص دیگر رو بازی می کنین، یک جورهایی انگار دیگر این شما نیستین که ایده رو داده و مسئول خوب و بد بودن اون نباشید. همین فکر باعث می شه آسون تر مطرحش کنین.

  جاهای دیدنی ارمنستان؛ ۱۵ مکانی که هر گردشگری رو به طرف خود میکشونه 

علاوه بر این، وقتی از دید یک نفر دیگر به مسئله نگاه می کنین، می تونین به ایده های بیشتری هم برسین.

همه اینا به کنار، طوفان نقشا تجربه جالب و مفرحیه و باعث می شه اعضای تیم با هم آسون تر باشن و ایده هاشون رو آسون تر با هم در بین بذارن. این تکنیک اعتماد به نفس رو بالا می بره؛ چون که افراد خجالتی و اونایی که در رفتار قاطعانه مهارت ندارن، جرئت حرف زدن پیدا می کنن.

نحوه ی استفاده از طوفان نقشا

واسه اجرا کردن طوفان نقشا در گروه خود، این مراحل رو دنبال کنین:

۱. طوفان فکری واسه ایده های روشن: قبل از هر چیز، یک جلسه ی طوفان فکری با گروه تون برگزار کنین. نه تنها با این کار به چند راه حل راحت ی مناسب می رسین، بلکه با درآوردن ایده های آسون و آشکاری که آسون به ذهن همه می رسه، می تونین در مرحله بعدی، دامنه ی تفکرتون رو گسترده تر کنین، از مرز ایده های عادی بالاتر برید و به راه حلایی برسین که واقعا خلاقانه باشن.

۲. مشخص کردن نقشا: فکر کنین ببینین چه نقشایی می خواید به کار ببرین و به جای چه کسائی قصد دارین ایده بزنین. می تونین به هرکدام از اعضا یک نقش اختصاص بدین، یا اینکه دسته جمعی یک نقش رو بازی کنین و بعد از اینکه به اندازه کافی ایده زدید، سراغ نقش بعدی برید. به غیر از آدما حاضر در گروه، نقش هرکسی رو می شه بازی کرد؛ یکی از همکاران، رئیس شرکت، یکی از رقبای کله گنده، از مدیران قدیمی، دوست، آشنا و خونواده همه و همه می تونن جزو نقشایی باشن که بازی می کنین. در حالت ایده آل، باید اون قدری در مورد فرد موردنظرتان اطلاعات داشته باشین که بتونین به مدت کوتاهی نقش اونو بازی کنین. احتیاجی نیس که این افراد ارتباطی به مشکلی که می خواید حلش کنین داشته باشن.

  تکنیکای ؛ ۱۳ تکنیکی که مخاطب رو میخکوب می کنه 

۳. فرو رفتن در نقشا: به ازای هر نقش، چند دقیقه ای وقت اختصاص بدین تا اعضای گروه بتونن خودشون رو درست و حسابی جای فرد دلخواه بذارن. با پرسیدن اینجور سؤالایی می تونین کمک شون کنین تا آسون تر در نقش شون فرو برن:

  • دنیا از دید این فرد چیجوریه؟
  • ویژگیای شخصیتی و نگاه اون چه جوری می تونه باشه؟
  • چه جوری با مسائل روبرو می شه؟ چه جوری مشکلات رو حل می کنه؟
  • نکات قوت و ضعفش چیه؟

تموم سعی تون رو بکنین تا حس و حال شخصیت رو بگیرین و کامل در نقش تون فرو برید. هرچقدر که انگیزها، احساسات و دیدگاه های این شخص رو عمیق تر بشناسید، بهتر می تونین از زاویه دید اون به دنیا نگاه کنین و به ایده های خوب برسین.

نکته:

اگه کسی از بین اعضای تیم نقش شخصیتی مثل رئیس و همکار رو انتخاب کرد که همه اونو می شناسن، اجازه ندین طوری این نقش رو بازی کنه که به اون شخصیت توهینی شه یا بی احترامی به وجود بیاد.

۴. طوفان فکری با آدمای پشت نقاب: وقتی همه تونستن درک درستی از شخصیت نقش شون پیدا کنن، می تونین شروع کنین به ایده زدن از این زاویه دیده های جدید. اعضای گروه رو به شروع کردن جملات شون با عبارتایی مثل «شخصیت من فکر می کنه که…» یا «به نظر شخصیت من…» تشویق کنین. با جدا کردن فرد از شخصیتی که بر عهده گرفته، کار همه آسون تر می شه، کم تر خودسانسوری می کنن و می تونن آزادانه تر پیشنهادهایشان رو بگن.

  تیم سازی؛ ۵ سوالی که واسه انجام کار تیمی موفق باید جواب بدید 

مطمئن شید که به تک تک اعضای گروه فرصت حرف زدن و ایده دادن، داده می شه و کسی جا نمی موند. تکنیکایی مثل طوفان فکری چرخشی می تونن اینجا به دردتون بخورند.

۵. تکرار و تکرار: همین مراحل رو با نقشای زیاد از نو تکرار کنین تا زمانی که تعداد ایده های خوب تون به حد قابل قبولی برسه.

دیدگاهتان را بنویسید