قاصدک

ثروتمندان دنیا درباره پول چه نگرشی دارن؟ 

برخلاف باور عادی، هوش یا تحصیلات نیس که مانعِ رسیدن افراد به ثروت می شه، این باورهای طبقه ی متوسط درباره پوله که اونا رو از جهانی پر از وفور نعمت، دور نگه داشته. به همین دلیله که افراد ثروتمند باورهایی دور و بر پول میسازن که به بهترین روش جوابگوی علایق شونه و به اونا کمک می کنه تا ثروت هنگفتی واسه خود به دست بیارن. اگه واقعا ثروت کلانی می خواید، باورهای پول ساز رو در خودتون به وجود بیارین و بدونین که کم کم طبق همون باورها رفتار می کنین.

 

درحالی که بیشتر افراد در بیرون از خود به دنبال جواب هستن، افراد برجسته میدونن که ساختن ثروت از درون شروع می شه. شما اول باورهایی دور و بر پول می سازید، بعد طبق اون باورها دست به اقدام میزنین. نتایج شما به دنبال اقدامات تون خواهند اومد. در متن زیر ۸ جمله از زبون میلیونرهای خودساخته درمورد پول آورده شده که می تونین چارچوب ذهنی تون رو طبق اونا شکل بدین.

«تکیه به خود، تنها راهِ رسیدن به آزادی واقعیه و پاداش پایانی اون، به دست گرفتن عنان زندگیه.»

– پاتریشیا سَمپسون

 

 

وقتی صحبت از پول می شه، دو راه دارین:

  1. باور کنین که مسئولیت مراقبت از شما، برعهده ی دیگرانه؛
  2. باور کنین که هر شهروند فرصتی واسه ثروتمند شدن داره.

میلیونرهای خودساخته «تکیه به خود» رو به عنوان یک اصل راهنما در زندگی شون باور می کنن. وقتی تصور قربونی رو کنار بذارین و مسئولیت پذیر شید، آزاد هستین هرچقدر که می خواید، پول دربیاورید.

«ثروت از انرژی و ایده نشئت میگیره.»

– ویلیام فیتر

 

 

  تیم سازی؛ ۵ سوالی که واسه انجام کار تیمی موفق باید جواب بدید 

اگه بخوایم مثالی بیاریم، می گیم پول روی درختا رشد می کنه و درختا ایدها هستن. تا وقتی که آدم روی زمین راه میره، مشکلاتی داره که باید با ایده های خلاقانه حل شون کنه. هرچه فرد دلخواه مشکلات بیشتری حل کنه، ثروتمندتر می شه.

پس، درحالی که فردی با درآمد متوسط با این باور اشتباه عمل می کنه که پول محدود و کسب اون سخته، ثروتمند باور داره که پول درآوردن خیلی آسونِ حل یک مشکل از راه تفکر خلاق و مداومه.

«افرادی که به شما میگن پول کثیفه، زنگ خطر رو واسه تون به صدا درآورده ان؛ واسه نجات زندگی تون از اونا دوری کنین.»

– آین رند

 

 

ذهن فرد متوسط شست وشو داده شده تا باور کنه که افراد ثروتمند، خوش شانس یا متقلب هستن.

بیشتر افراد درنتیجه ی نادانی و برنامه ریزی ضعیف، بر کمبود و محدود کردن پول تمرکز می کنن و نمی دونن ثروتمند بودن چه معنایی داره. تصمیم بگیرین که نسبت به جاه طلبی خود مغرور باشین و افرادی رو که به شما میگن تمایل به ثروتمند شدن اشتباهه، ندیده بگیرین.

«می خوام نتیجه بگیرم که ثروت یک حالت ذهنیه و هرکسی می تونه با تفکرات ثروتمندانه، یک حالت ذهنی ثروتمند به دست بیاره.»

– اندرو یانگ

 

 

وقتی تفکرات، باورها و فلسفهای دور و بر پول رو بین ثروتمندی خودساخته و افراد دیگر مقایسه می کنین، می ببینن که فرقا بی آخر و خیلی زیاد هستن.

تفکر ثروتمندانه یعنی از پول نترسین و اونو به عنوان آزادی و فرصت نگاه کنین. از این باور دست بکشین که تنها راه پول درآوردن، بیشتر کار کردنه. این باور رو کنار بذارین که شما واسه ثروتمند شدن، به اندازه کافی خوب یا باهوش نیستین. بدونین هر چیزی که رو که واسه ثروتمند شدن لازم دارین، در درون خود دارین.

  جاهای دیدنی آنتالیا؛ ۱۴ جاذبه ای که نباید از زیبایی شون غافل شد 

«یک فرد فقط از دو راه یاد می گیره: مطالعه کردن و رفت و اومد با افراد باهوش تر.»

– ویل راجرز

 

 

ما مثل افرادی میشیم که با اونا رفت و اومد داریم. میلیونرها مثل طبقه ی متوسط درمورد پول فکر نمی کنن. با قرار گرفتن در کنار ثروتمندان چیزای زیادی به دست میارید. افراد موفق عموما توافق دارن که هشیاری مُسریه و همنشینی با افرادی که موفق تر هستن، تفکر شما رو گسترش و درآمدتان رو افزایش می ده. با افراد ثروتمند رفت و اومد کنین و ببینین که دیدگاه تون نسبت به پول، چه جوری تغییر می کنه.

«ثروت و عشق، همراهان شخص جسور هستن.»

– اووید

 

 

از زمان کودکی، به افرادی که درآمد متوسطی دارن گفته شده که ساکت بمونن، از دردسر دور باشن و آشوب به پا نکنن.

به ما یاد گرفتن که انتظارات «واقع گرایانه»ای واسه زندگی مون داشته باشیم. جهانی بینیِ بیشتر افراد، اینه که زندگی ترسناک و خطرناکه و واسه نجات یافتن با کمه کم درد و رنج، بهترین راه، ایمن رفتار کردن و خودداری از خطر کردنه.

این پیشنهاد رو از یاد ببرین. اگه می خواید ثروتمند شید، باید یاد بگیرین که در جست وجوی ثروت، جسور، مهاجم و بی باک باشین. از اشتباه کردن نترسین. هیچ بعضی وقتا به درآمد متوسط قانع نشید. واسه ثروتمند شدن جسارت داشته باشین.

«سالخوردگان همیشه به جوونا نصیحت می کنن که پس انداز کنن. این نصیحت بدیه. همه پول هاتون رو پس انداز نکنین، روی خودتون سرمایه گذاری کنین.»

– هنری فورد

 

 

  تکنیکای ؛ ۱۳ تکنیکی که مخاطب رو میخکوب می کنه 

به جای تمرکز بر هزینه و پس انداز، بر این تمرکز کنین که چه جوری می تونین بیشتر پول دربیاورید. بهترین راه اینه که روی خودتون سرمایه گذاری کنین. قهرمانان همیشه به دنبال بهبود مهارت هاشون هستن. اونا هر چیزی که رو که لازم باشه، انجام میدن تا نسبت به رقبایشان مهارتای بیشتری داشته باشن.

چند راه واسه بهتر شدن:

  • مطالعه؛
  • پیدا کردن یک مربی؛
  • گوش دادن به برنامه های صوتی رشد فردی یا شرکت در سمینارها.

واسه افراد برجسته، آموختن و یادگیری هیچ بعضی وقتا به پایان نمی رسه.

«آدم زاده شده تا ثروتمند شه؛ یا به مجبور یا با استفاده از توانایی هاش.»

– رالف والدو امرسون

 

 

یک باور عادی در بین مردم هست که به اونا می گه حق ندارن و به اندازه کافی خوب نیستن که بالاتر از نیازای اساسی شون، به دنبال موفقیت باشن، به اون امید داشته باشن یا براش دعا کنن. اونا از خودشون می پرسند: «من کی هستم که بخوام یک میلیونر بشم؟» اما میلیونرهای خودساخته می پرسند: «چرا من نه؟» من به اندازه بقیه خوب هستم و لیاقت دارم که ثروتمند باشم.

اگه می تونین انتخاب کنین که ثروتمند باشین، چرا به درآمد متوسط قانع شید؟ البته، به همین سادگی هم نیس، اما تصمیم واسه ثروتمند شدن، شروع راه.

برگرفته از: Businessinsider


دیدگاهتان را بنویسید