آیپد پرو ۲۰۱۸ با نمایشگر ۱۱ اینچی توسط iFixit کالبدشکافی شد

پس از کالبدشکافی مک بوک ایر جدید و مک مینی ۲۰۱۸، گروه iFixit حالا به سراغ آیپد پرو ۲۰۱۸ با نمایشگر ۱۱ اینچی به همراه اپل پنسل رفته تا اندازه تعمیر پذیری اونا رو آزمایش بزنه.

آیپد پرو 2018

آیپد پرو ۲۰۱۸ زیر اشعه ایکس

آیپد پرو 2018

iFixit در اول نمایشگر رو از آیپد پرو ۲۰۱۸ جدا کرده. این وسط اولین موردی که کارشناسان متوجه اون شدن اسپیکرها بوده. اجزای سیستم صوتی تبلت از ۴ ووفر در کنار ۴ توییتر تشکیل شده.

آیپد پرو 2018

اسپیکرها و لاجیک برد مانع از دسترسی به چیپ A12X بایونیک شدن.

آیپد پرو 2018

اما در آخر کارشناسان iFixit به لاجیک برد دسترسی پیدا کردن.

آیپد پرو 2018

روی این برد چیپست A12X بایونیک به همراه حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی ساخت توشیبا در کنار ۲ چیپ رم ساخت میکرون با اندازه کلی ۴ گیگابایت مشاهده می شه. علاوه بر اینا کنترلر مربوط به NFC، ماژولای وای فای و بلوتوث، دو کنترلر مربوط به نمایشگر لمسی ساخت برادکام و کنترلر نیروی ساخت تگزاس اینسترومنتز دیده میشه.

آیپد پرو 2018

باتری در آیپد پرو ۲۰۱۸ کمی راحت تر نسبت به نسل قبلی تعمیر می شه. پس از اینکه نوارهای چسبی باز شدن بازم چسبای زیادی در بخش سمت چپ باتریا استفاده شده بود تا این قطعه رو در جای خود محکم کنه.

آیپد پرو 2018

در آخر با آزاد شدن باتری مشخص شد که ظرفیتی ۷۸۱۲ میلی مپر ساعتی داره، ولتاژ کاری اون ۳٫۷۷ ولته و اینطوری نیروی ۲۹٫۴۵ وات ساعتی رو جفت و جور می کنه. این اندازه در مقایسه با آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی نسل قبل با ظرفیت ۳۰٫۸ وات ساعتی کمی پس رفت هستش.

آیپد پرو 2018

با بررسی اجزای مربوط به ماژول تشخیص چهره Face ID باید گفت که سخت افزارهایی مشابه با چیزی که در آیفون ۱۰ به کار رفته بود در آیپد پرو ۲۰۱۸ تعبیه شده.

آیپد پرو 2018

بعضی از اسپیکرهای آیپد پرو ۲۰۱۸

آیپد پرو 2018

در آخر برد خاص شارژ اپل پنسل جدا شده.

آیپد پرو 2018

تصویر اشعه ایکس از اپل پنسل

آیپد پرو 2018

واسه باز کردن اپل پنسل، کارشناسان iFixit از چاقوی خاصی استفاده کردن تا بتونن دستگاه رو شکافته و به باتری، سیم پیچای شارژ بیسیم، آهنرباها و کنترلر لمس تولید شده به وسیله برادکام دست پیدا کنن.

آیپد پرو 2018

در بررسی قلم یه سری از خازنا دیده شده که به نظر می رسه واسه ثبت ضربه های کاربر استفاده بشه. علاوه بر این کارشناسان فکر می کنن که شایدً در آینده توانایی تشخیص ژستای حرکتی بیشتری به نوشته اضافه می شه.

آیپد پرو 2018

در آخر آیپد پرو ۲۰۱۸ امتیاز تعمیر پذیری نه خیلی مناسب ۳ از ۱۰ رو به دست آورده. مهتمرین مزیتای تعمیر آیپد جدید به درگاه ماژولار USB-C و از دست دادن کلید فیزیکی هوم ربط داره؛ بخشایی که بیشترً بیشترین اندازه خرابی رو به نام خود ثبت می کنن. با این حال اشاره شده که چسبایی که تقریباً در همه جای آیپد پرو استفاده شده، روند تعمیر رو مشکل می کنه.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *