بررسی بازی لوتی ها؛ طهران تهران

مطمئنا همه بازیکنا دوست دارن تا عنوانی متناسب با فرهنگ منطقه خود رو تجربه کنن و با در نظر گرفتن کارنامه اپلیکیشنای ایرونی طی ۱۲ ماه گذشته، پیشرفت دهندگان داخلی هم خوب این مسئله رو فهمیدن. هی تاکسی، سنتوری، لوتی وار و ده ها نمونه متفاوت که همه با پرداخت به المانای ایرونی تونستن جدا از ارائه گیم پلی جذاب، موفقیتای زیادی به دست بیارن.

«لوتیا» رو هم می تونیم یکی از همین اپلیکیشنا بنامیم؛ عنوانی که مثل خیلی از بازیای داخلی امسال، دعوای بین لاتا رو روایت کرده و با الهام از مکانیزمای ساخته فراموش نشدنی شرکت معروف سگا می خواد تا یه تجربه متفاوت رو به بازیکنا هدیه بده. اما استودیوی Redcap Games تونسته با آخرین ساخته خود به این مهم برسه؟

نمایی از منوی قشنگتر لوتیا.

قبل از جواب به این سوال، بیایید اول نگاهی کوتاه به بخشای جور واجور لوتیا بندازیم. Redcap Games واسه پیشرفت عنوانش از مکانیزمای Streets of Rage کمک گرفته و پس مثل اون باید طی مرحله های جور واجور به جنگ با دشمنانی برید. اینجا دو المان متفاوت به کمک این اپلیکیشن اومده ان تا گیم پلی لوتیا با وجود ذاتِ رنگ و رو رفته خود بازم بتونه جذابیتش رو حفظ کنه.

یکی از اونا توانایی پیشرفت شخصیتا بوده و با سکه هایی که به دست میارید نه فقط قدرت پروتاگونیست داستان، بلکه می تونین لباس یا بخشای جور واجور صورت اونو هم عوض کنین. دومین موضوعی که موجب شده گیم پلی انقضا یافته ساخته Redcap Games خیلی به چشم نیاد، دیالوگای استثنایی اون هستش. نگیم بهترین، لوتیا از دیدگاه جمله هایی که می شنوین یکی از «جذاب ترین اپلیکیشنای ایرونی» هست.

قدرتیا از باحال ترین قسمتای «لوتیا» است. مثلا اینجا شخصیت اصلی با بقیه دشمنان رقص «بابا کرم» انجام داده و بعد از اتمامش، اونا می میرن.

باحال اینجاس ثانیهای ابتدایی که صداپیشه توضیحات بخش آموزشی رو به شما میده، شاید خیلی صداش رو مناسب آدمای لات نبینید اما بیان عالی اون خوب این نقطه رو ضعف رو پوشونده و مطمئنا بعد از چند دقیقه به صحبت هاش عادت می کنین. جدا از اینکه به کار گیری دیالوگای جور واجور واسه موقعیتای جورواجور هم زیبایی این بخش رو دو برابر کرده.

خوب این از توضیحات کلی دور و بر مهمترین قسمتای لوتیا، حالا بیایید از نقاط ضعف و قوت این اپلیکیشن حرف بزنیم. یکی از ضعیف ترین قسمتای ساخته Redcap Games مربوط به محدودیتای مکانیزمای گیم پلی اون بوده و بدیش اینه نه فقط این بخش، بلکه با بعضی قسمتای متفاوت هم می تونین این «نبود گستردگی کافی» رو ببینین. ساده بگیم، ایده های استفاده شده واسه افزایش مبارزات واقعا جذابیت دارن.

نمایی از بخش خرید آیتما.

اما میدونید نکته کجاس؟ چون ذاتِ گیم پلی و جنگای لوتیا با «محدودیتا» آمیخته گشته پس این المانای قشنگتر هم نمی تونن به کمک اون بیان. البته با تموم کمبود مکانیزمای ساخته Redcap Games، لوتیا بیشترین ضربه رو از سیستم پرداخت درون برنامه خود دریافت کرده. همون مرحله های اولیه کافیه تا فهمیده باشین که لوتیا عنوانی خسیس بوده و این خساست موجب شده تا با اپلیکیشنی اصطلاحا Pay to Win مواجه باشیم.

یعنی شما واسه موفقیت، معمولا باید به خرید سکه ها یا دیدن ویدیوها روی بیارین. نبود یه رابطه درست بین پولی که دریافت می کنین و خرید آیتما روی مسئله مهم پیشرفت بازیکنا تاثیراتش رو گذاشته و مثل بقیه اپلیکیشنای مشابه، اون لذت واقعی این قسمت همیشه جذاب رو نمی چشید؛ وسیله های زیادی واسه گرفتن هست ولی جیب خالی، دست بازیکنا رو کوتاه می کنه.

واسه افزایش جذابیتای ظاهری، می تونین از جلوه های تصویری مختلفی استفاده کنین که روشنایی یا Brightness دو بخش «مشکی سفید» و «دید در شب» بیشتر از حده.

از دیدگاه گرافیک، همونجوری که گفتیم محدودیتای گیم پلی تونسته ان راهشون رو به اینجا هم پیدا کنن. شخصیتا طراحی خیلی خوبی دارن و تماشاگر محیطای زیبایی هستین اما تعداد اونا زیاد نبوده و لوتیا بعد از نزدیک به یه ساعت اون تازگی اولیه خود رو از دست میده. پس با امید به اینکه پیشرفت دهنده با آپدیتای آینده نیم نگاهی به این قسمت داشته باشه.

با وجود تموم مشکلاتی که گفتیم، حتی یه ثانیه رو هم واسه انجام لوتیا تلف نکنین. شاید مکانیزمای گیم پلی بازم به اون پختگی نرسیده و محدودیتایی با اونا ببینین ولی دیالوگای قشنگتر و طراحی ایرونی محیطا به تنهایی کافی هستن تا با ساخته Redcap Games تجربه مفرحی رو به خود هدیه بدین. پس پیشنهاد می کنیم همین الان دست به دانلود لوتیا زده و با جدا از نقاط ضعفش، از زیباییای این اپلیکیشن لذت برید.

لوتیا

  • لوتیا
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: رد کپ گیمز
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۶۷٫۸ مگابایت

دانلود

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

بررسی بازی گنده لاتا؛ مافیا به وقت ایران

بررسی فرش؛ ایرونی ترین بازی موبایل ایرونی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *