بهترین راه جوان ماندن پوست صورت

کی می گوید که شما باید مانند سن تون بنظر برسین؟ وقتی بحث سن و سال شما می شه، سن فقط یه عدده. محققان تازگیا مطالعه ای رو منتشر کرده ان که می گوید علاوه بر یه مدت که زندگی کرده اید، عوامل خیلی بیشتری وجود دارن که در تعیین سن موثر هستن.

کارای فوق العاده ساده بسیاری وجود دارن که صرفنظر از اینکه چند سال دارین، می تونید واسه سالم و درخشنده نگهداشتن پوستتون انجام بدین. آندریا رابینسون، نویسنده «در جستجوی زیبایی: نکات و ترفندهای زیبایی واسه خانمهای بالای ۵۰ سال»، اطلاعاتش رو در مورد اینکه اجناس ضدپیری واقعا چیجوری عمل می کنن، نکات آرایشی تضمینی که شما رو جوانتر می کنه، و خیلی چیزای دیگه رو با ما در میان گذاشته.

از اجناس مراقبت از پوست مناسب استفاده کنین

رابینسون می گوید که هنگام خرید اجناس مراقبت از پوست، سه ماده ی تشکیل دهنده ی قوی وجود دارن که واسه حفظ جوونی پوستتون باید به دنبال اونا باشین. اول، برچسب محصول رو واسه پیدا کردن سرمی که شامل آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C باشه، بررسی کنین. این ویتامین به روشن کردن پوست شما کمک می کنه.

دوم اینکه، به برنامه ی مراقبت از پوستتون، رتینوئیدها رو اضافه کنین چون تولید دوباره سلول رو زیاد می کنن و بازسازی کلاژن رو تحریک می کنن و سوم اینکه، واسه نابود کردن لایه رویی سلول های مرده ی پوست از اسید لایه بردار آلفا هیدروکسی استفاده کنین.

هر روز کرم ضد آفتاب بزنین

هوای بیرون، چه شرجی و ۹۰ درجه باشه و چه سرد و بارانی، به کار گیری ضدآفتاب، یه ضرورته. پس اگه تاحالا از ضد آفتاب استفاده نکرده اید، اون رو به برنامه ی روزانه تون اضافه کنین چون آسیب به وجود اومده بوسیله خورشید، نه فقط باعث چین و چروک می شه بلکه می تونه شما رو در برابر سرطان پوست، آسیب پذیر کنه.

رابینسون می گوید: از ضدآفتابی با SPF دست کم ۳۰ استفاده کنین، اما پولتون رو واسه خرید SPF بالاتر از ۵۰ هم تلف نکنین، چون دلایل کمی مبنی بر اینکه SPF های بالاتر، امتیازات حفاظتی بیشتری ارائه میدن، هست.

از فونداسیون کمتری استفاده کنین

رابینسون می گوید: فونداسیون سنگین، تمایل داره که روی نواحی ناهموار یا در میان خطوط صورت، جای گیرد. چیزی که با افزایش سن به اون نیاز دارین، یه فونداسیون مرطوب کننده ی شفاف یا یه مرطوب کننده رنگیه.

از هر چیزی که براساس پودره، دوری کنین. اون پیشنهاد می کنه که قبل از زدن فونداسیون، از یه پرایمر استفاده کنین. اون می گوید: پرایمر باعث می شه که فونداسیون شما هموارتر شه، خطوط و منافذ رو پر کنه، حلقه های مشکی زیر چشم رو به کمترین حد ممکن می رساند و کل آرایش رو هم با دووم می کنه.

یه درخشش قشنگتر بسازین

واسه اینکه به پوستتون کمی رنگ بدید، یه راه آسون هست: یه برنزه کننده ی کم کم. رابینسون می گوید: هیچی، بهتر از کمی درخشش قشنگتر روی بدن و صورت در این مرحله از زندگی نیس. با یه برنزه کننده ی کم کم، شما تماشاگر کمترین اندازه رگه، لکه و تجمع رنگ روی مچ ها، کف پاها و پنجه ها هستین.

واسه با تازگی کردن رنگ چهره تون، روی صورتتون از یه رژ گونه ی کرمی استفاده کنین. رابینسون می گوید: این رژ گونه، خیلی راحت روی نواحی ناهموار یا خطوط ترکیب میشه. اون رو با نوک انگشت و با حرکت دایره ای روی صورتتون بمالید و کناره ها رو ترکیب کنین.

از آرایش اکلیلی دوری کنین

سایه های چشم نورانی و جسورانه و کالاهایی با مواد اکلیلی و براق، چین و چروک ها رو مشخص تر می کنن. رابینسون می گوید: این اجناس روی پوست یا پلک هایی که خطوط ریز یا نواحی ناهموار دارن، جذاب و قابل تشویق بنظر نمی رسند.

سایه های تیره ی ترکیب شده با رنگ های خنثی روشن تر، بهترین انتخاب واسه این پلک ها هستن. خط چشمهای مایع رو ندیده بگیرین چون که توجه رو به پوست ظریف و شل پلک ها جلب می کنن. عوضش از یه خط چشم مدادی نرم که می تونه محو شه، استفاده کنین.

یه فرم مناسب واسه ابروهایتان انتخاب کنین

موچین ها رو کنار بذارین و واسه فرم دادن به ابروهایتان به یه حرفه ای مراجعه کنین. رابینسون می گوید: چشمون افتاده رو می توان با کمی قوس دادن به ابروها و کشیدن اونا به طرف بیرون شقیقه، عوض کرد (بجای داشتن یه انحنای دنباله دار به سمت پایین چشمها). کمون ابرو، بخش مهمی از ابرو حساب می شه و باید کم کم و بسیار آروم، بالا برده شه.

گردنتون رو یادتون نره

رابینسون می گوید: پوست گردن، با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی اش رو سریع تر از هر جای دیگری در بدن شما از دست می دهد و ظاهر چروکیده ای پیدا می کنه. شما باید به همون اندازه که در مراقبت از صورتتون، با احتیاط و دقیق هستین، به گردن و دکولته تون هم توجه کنین.

واسه اینکه این بخش از بدنتون رو درست مانند صورتتون جوون نگه دارین، این برنامه ی سه مرحله ای رو دنبال کنین: هر صبح و شب اون رو مرطوب کنین، هفته ای یه یا دو بار، اون رو با یه اسکراب ملایم لایه برداری کنین، و روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنین.

به دستانتون هم توجه کنین

یادتون باشه که همیشه هنگام شستن ظرف ها دستکش بپوشید، و بطور منظم دستانتون رو مرطوب کنین. رابینسون می گوید: مواد شیمیایی و آب گرم، سد چربی محافظ پوستتون رو از بین می برند و اون رو مستعد خشکی و سوزش می کنه.

هر وقتی که دستکش لاستیکی می پوشید، یه لایه لوسیون روی دستاتون بمالید. این کار نه فقط از اونا مواظبت می کنه، بلکه به دستانتون رطوبت بیشتری می دهد. کرم دست مورد علاقه ی رابینسون، کرمیه که شامل روغن دانه گلرنگ، ویتامین E، عصاره ریشه هویج، و آلوئه ورا واسه مواظبت از پوست در برابر خشکی باشه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

جوون سازی پوست زیبایی پوست سرخاب سفیداب سلامت پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *