Posted on

نداشتن شغل می تونه خیلی سخت باشه. تازگیا من تازگیا به شهر جدیدی جا به جایی مکان کردم و به دنبال شغلی بودم که بتونم اونو در اوقات فراغتم یعنی وقتی که به مدرسه یا به سر کار نمی رفتم انجام دهم. در حالی که داشتن یه شغل جدید که می تونه علاوه بر پر کردن اوقات فراغتتون از افسردگی و سرخوردگی شمام جلوگیری کنه ممکنه وسوسه برانگیز باشه، باید بدونین که بعضی از کارای به درد بخور وجود دارن که می تونین به صورت پاره وقت اونا رو انجام بدین.

کارای پاره وقت باعث می شن که چیزای جدیدی بیاموزید و وقتتون سریع تر بگذره پس دچار بی حوصلگی و افسردگی نمی شین.

اینجا لیستی شامل ۲۰ راه جور واجور واسه به کار گیری وقت فراغتتون هست که دونستن اونا خالی از لطف نیس

 1. کارای داوطلبانه

انجام کارای داوطلبانه نه فقط باعث می شه احساس کنین مفیدتر و مفیدتر هستین بلکه این احساس رو در شما به وجود میاره که آدم مفیدی هستین، علاوه بر این، انجام کارای داوطلبانه فرصتای جدیدی رو پیش روتون قرار میده و مطالب بیشتری رو به شما خواهد آموخت. مثلا سازمانی که براش کارای داوطلبانه انجام می دید ممکنه موقعیت جدیدی رو واسه شما به وجود آورد، یا مخاطبینتان ممکنه بیشتر از قبل شن.

 1. یه وبلاگ بسازین

هممون چیزی واسه گفتن به جهانیان داریم، پس به چه دلیل افکار خود رو از راه اینترنت با بقیه آدمایی که در سراسر جهان زندگی می کنن به اشتراک نگذاریم؟ من سه سال پیش یه وبلاگ ساختم و در اوقات فراغتم احساساتم رو در اون وبلاگ با همه مردم به اشتراک می گذاشتم. تو روزهایی که تو یه شهر جدید احساس تنهایی زیادی می کردم، به لطف خوندن کلمات آرامش بخش خوانندگانم کمی، غم و افسردگیم آرامش پیدا میکرد.

البته یه وبلاگ پربازدید میتونه منبع درآمدی عجیب هم باشه.

 1. یه لیست داشته باشین

در حال نزدیک شدن به یه تولد بزرگ هستین؟ اگه اینطوریه، می تونین لیستی از مواردی رو که می خواین قبل از تولد انجام بدین جفت و جور کنین. پس مواردی رو که می خواین قبل از رفتن به شهر یا ایالت جدیدتون انجام بدین، فهرست کنین! من چند ساله که در این شهر جدید ساکن شده ام، پس روی لیستی از کارایی که باید انجام دهم تمرکز کردم. وقتی که لیست خود رو مرتب کردین، اونو با خونواده و دوستانتون به اشتراک بذارین و شروع به بررسی کارایی که باید انجام بدین کنین.

 1. یه برنامه ورزشی جدید رو شروع کنین.

اندورفینای ترشح شده موقع ورزش واسه مقابله با افسردگی و افزایش انرژی شما بسیار به درد بخور هستن.

 1. واسه مسابقه ثبت نام کنین.

هیچی به اندازه یه مسابقه نمی تونه به آدم انگیزه دهد و اونو واسه زندگی آماده کنه. این کار به شما کمک می کنه تا اعتماد به نفس تون رو زیاد کنین و هر چی زودتر به خط پایان نزدیک شید.

 1. وقت خود رو با خونواده و دوستانتون صرف کنین.

گرفتار کردن خود با کارای متفرقه و قافل شدن از دوستان و خونواده بسیار آسونه. پس هیچوقت فرصت خود رو واسه ایجاد رابطه با افراد دیگه و ایجاد روابط جدید از دست ندین.

 1. پختن غذا رو شروع کنین

چیزی که باعث صرفه جویی در پول شما شده، اما زمان بیشتری می بره، پخت و پزه. گوگل شامل بعضی از این دستور العملای سرگرم کننده س و پس می تونه به شما کمک کنه تا چیزای جدیدی رو در مورد آشپزی بیاموزید

 1. بیشتر بیرون برید

ورزش، هوای تازه و ویتامین D به مقابله با افسردگی که ممکنه به دلیل بیکاری در وجود شما ریشه کرده باشه کمک می کنن.

 1. کتاب بخونین.

شاید شما یه یا دو کتاب داشته باشین که هیچوقت وقت خوندنش رو نداشتید. پس بهتره الان مطالعه اونا رو شروع کنین.

 1. به یه کلاس برید

بیشتر کلاسا در طول روز برگزار می شن، یعنی درست همون وقتی که بیشتر مردم معمولا در محل کار هستن. از اونجا که دیگه نیاز نیس نگران حاضر شدن در محل کار باشین، بهتره در کلاسی که مدتا می خواستین امتحان کنین ثبت نام کنین.

 1. سفر

اگه شما کمی صرفه جویی کنین، می تونین در طول مدت بیکاری به سفر برید. دیدن چیزای جدید و ملاقات با افراد جدید کلا افقای جدیدی رو تو زندگیتون به وجود میاره و این بدون توجه به مرحله ای از زندگی که در اون هستین، به نفع شما هستش.

 1. یه لیست از نقاط قوت و موفقیتاتون بسازین.

شاید شما به طور کامل مطمئن نیستین که چه کاری باید انجام بدین اما داشتن لیستی از موفقیتا و نقاط قوتتون می تونه به شما در دقیق شدن و فوکوس کردن بر اون چیزی که در اون خوب هستین و اون چیزی که از اون حال می کنین کمک کنه. شاید با کمک این لیست بتونین شغل دیگری رو پیدا کنین و در اون موفق تر باشین.

 1. با خود انجام مصاحبه رو تمرین کنین

این کار می تونه باعث شه که اعتماد به نفستون در  هنگام مصاحبه های شغلی واقعی بیشتر شه.

 1. نواختن موسیقی رو بیاموزید

فروشگاه های ابزارالات موسیقی زیادی وجود دارن که نواختن بعضی از سازه ها رو آموزش میدن و حتی می تونین بعضی از سازه ها رو با قیمت مناسب از اونا بخرین.

 1. بازیای ویدئویی رو امتحان کنین

بازیای ویدئویی واقعا بسیار مفیدتر از اون چه که شما فکر می کنین هستن.

 1. چیزی بسازین.

دوست من میگه: اولین کاری که اگه بیکار شه انجام میده همین کاره. لازم نیس که حتما چیز خاصی بسازین فقط کافیه این کار رو امتحان کنین تا هم بیکار نباشین هم چیز به درد بخوری ساخته باشین.

 1. یه سرگرمی انتخاب کنین

یه سرگرمی واسه خودتون انتخاب کنین. فرقی نمی کنه که شنا کردن باشه یا قلاب دوزی چون که این کار به شما کمک می کنه در طول دوره بیکاری مشغولیت ذهنی نداشته باشین.

 1. آرامش داشته باشین

آرامش خود رو حفظ کنین و به جنبه های مثبت موضوع فکر کنین. شمام حالا اوقات فراغت بیشتری دارین و می تونین به بهترین راه از اونا استفاده کنین.

 1. در آخر، جستجوی یه کار جدید رو کنار نذارین

لیستی از مشاغل و / یا مصاحبه هایی رو که می خواین هر هفته انجام بدین جفت و جور کرده و تلاش کنین به همه اونا رسیدگی کنین. تلاش کنین با تموم توان به جست و جوی شغلی مناسب واسه خود بپردازید چون که واسه ادامه زندگیتون به یه منبع درامد نیاز دارین.