بهترین روش افزایش اعتماد به نفس

confi

اعتماد به نفس ما در دوران نوجوونی و جوونی شکل می گیرد؛ به این معنا که اگه خونواده، دوستان و اجتماع دایم از ما انتقاد کنن، مشخصه که اعتماد کمتری به خودمون داریم و احساس مهم بودن رو هم از دست میدیم.

به گزارش آلامتو به نقل از جام نیوز ، عزت نفس پایین منتهی به اعتماد به نفس کم می شه و در اینجور شرایطی حتی ممکنه نتونیم به درستی و به موقع درباره موضوعی ساده تصمیم بگیریم. در حالی که تقویت اعتماد به نفس، اولین قدم واسه رسیدن به شادی و خوشبختیه. اگه شمام می خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشین، بهتره این روش ساده رو امتحان کنین:

خوش تیپ باشین:

هیچکی به اندازه خود شما درباره وضعیت ظاهرتون اطلاع نداره؛ پس وقتی ظاهر خوبی نداشته باشین، به طور کامل طبیعیه چگونگی راه رفتن و تعامل شمام با بقیه تغییر یابد. البته این موضوع اصلا به معنی خرید لباس های گران قمیت نیس و می توان با صرف هزینه ای کم لباس هایی مناسب و قشنگتر جفت و جور کرد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، تلاش کنین لباس هایی رو بخرین که اونا رو دوست دارین، چون با این کار حس بهتری هم دارید.

تمیز باشین:

به ظاهرتون اهمیت بدید و با تمیز نگه داشتن اون، حس بهتری رو تجربه کنین. امتحانش ضرر نداره؛ می تونید دندون هاتون رو مسواک بزنین، لباس های تمیز بپوشید، موهاتون رو شونِه کنین و با صورتی تمیز و سرحال در جمع حاضر شید تا اعتماد به نفس تون هم بیشتر شه.

محکم وایسید:

شونِه های آویزون و حرکات آروم و بی حال، نشون دهنده نبود اعتماد به نفس افراده. این گروه معمولا علاقه ای به خودشون ندارن و شخصیت خود رو مهم نمی دانند. در حالی که با تمرین قرار گرفتن بدن در وضع مناسب، می تونید اعتماد به نفس بیشتری رو تجربه کنین؛ صاف وایسید، سرتون رو بالا بگیرین و با بقیه رابطه چشمی برقرار کنین. با این کار تاثیر مثبتی بر بقیه گذاشته و احساس هوشیاری و سرحالی بیشتری دارید.

به طور منظم ورزش کنین:

آمادگی جسمی و وضعیت جسمی مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس افراد داره. پس اگه از نظر فیزیکی، وضع خوبی ندارین، ورزش کردن رو یادتون نره.هم اینکه اگه بتونین صبح ها مشغول ورزش شید، علاوه بر اثرات اون، روز خوبی رو هم شروع می کنین.

به صورت داوطلبانه با سازمانی همکاری کنین:

اگه دایم به خودتون و موضوعات شخصی زندگی تون فکر نکنین و کمی بیشتر به فکر بقیه باشین، نگرانی تون هم کمتر می شه. همین موضوع به ظاهر ساده، اعتماد به نفس شما رو تقویت می کنه.

پس اگه می خواهید اعتماد به نفس تون پرورش یابد و زندگی شادتری رو تجربه کنین، بهتره از همین امروز این روش ها رو تمرین کنین؛ مطمئن باشین با تکرار و تمرین به نتیجه دلخواه می رسین.

واسه دوست داشتن خود چیکار باید کرد؟

تعریف اعتماد به نفس چیه؟

افزایش اعتماد به نفس جام نیوز

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *