پس انداز پول

ذخیره کردن مقداری پول واسه هممون کار سختیه چراکه ً پول واسه خرج شدن کسب میشه و اون نیاز به ایجاد تغییر در طرز فکرمون داره. اما یادتون باشه که زندگی شما در صورت داشتن مقداری پس انداز میتونه به طور کاملً متفاوت تر از الان باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از پروشات؛ اگه این تغییرات کوچیک رو انجام بدین می تونین مقداری پول پس انداز کنین تا در مواقع ضرورت دچار مشکل نشید:

۱. حواس تون به دخل و خرج تون باشه

اولین کاری که باید انجام بدین اینه که لیستی از مخارج خود جفت و جور کنین.چون اگه حواس تون به این مسئله نباشه، زیادتر از اندازه خرج می کنین. بعد از نوشتن مخارج هزینه های قبض و بدهیا، باید مخارج روزانه تون رو هم یاداشت کنین.

اگه این لیست رو جفت و جور کنین به زودی میفهمید که چه خرجای غیرضروری داشتین و اونا رو حذف می کنین. و اگه هرماه این هزینه های اضافی رو خط بزنین متوجه میشین که چقدر در مخارج تون صرفه جویی شده.

جالبه بدونین که واسه این کار برنامه هایی هم هست مانند Level Money، Goodbudget، Mint و Dollarbird، که اندازه دخل و خرج تون رو محاسبه می کنن. پس این کار رو انجام بدین تا بدونین که هرماه درآمد خود رو صرف چه کارایی می کنین. این کار به شما کمک می کنه که مخارج اضافی رو خط بزنین.

۲. نقدی پرداخت کنین نه با کارت

درسته که به کار گیری کارت راحت تره اما تحقیقات نشون داده که مردم وقتی که از کارت استفاده می کنن، بیشتر تمایل به پول خرج کردن دارن.

اما وقتی که نقدا پرداخت می کنین میبینین که چقدر خرج کردین و چقدر پول واسه تون مونده.پس با این کار می تونین از خرج کردن زیاد خود داری کنین.

۳. به جای مصرف گوشت، سبزیجات استفاده کنین

دلایل و فواید زیادی واسه گیاهخوار بودن هست که یکی از اونا پس انداز کردنه. درحقیقت حذف گوشت از سبد خرید، ماهانه دست کم ۵۰۰۰۰۰ تومن به نفع تونه.

لازم نیس که به طور کامل گوشت رو خط بزنین اما در هفته می تونین بیشتر وعده های غذایی رو با غذاهای گیاهی جانشین کنین.

save-money

راه های پس انداز پول

۴. قبل از خرید رفتن غذا بخورین

تاحالا پیش اومده که بامعده خالی به خرید برید و بیشتر از لیست خریدتون خرید کنین؟ این کار نه فقط از دید سلامتی غلطه چون باعث می شه خوراکیای ناسالم بخرین، بلکه به نفع جیب تون هم نیس.

براساس تحقیقات، خرید در بین گرسنگی نه فقط باعث می شه خوراکیای بیشتری بخرین، بلکه باعث می شه خوراکی هاس ناسالم بخرین. طبق این تحقیقات خریداران گرسنه ۶۰% بیشتر از افراد دیگه خرید می کنن. پس دفعه دیگه که می خواین به خرید برید، حتما قبل از ان شکم خود رو سیر کنین.

۵. قهوه خونگی بخورین

هممون هرساله حدودا ۱ میلیون تومن یا بیشتر، واسه خرید و نوشیدن قهوه در بیرون از خونه، خرج می کنیم. ازانجاییکه نمی تونین به سرعت کافئین رو ترک کنین پس دست کم اون رو درخانه درست کنین.

۶. درخانه غذا بخورین

مثل نوشیدن قهوه، خوردن صبحونه و نهار در خونه به حساب بانکی شما کمک زیادی می کنه. شاید درابتدا سخت باشه اما کم کم عادت می کنین. علاوه براین اگه قهوه و غذا رو از خونه به محل کارتون بیارین، هرساله ۲ تا ۴ میلیون صرفه جویی کردین.

چیجوری به پول برسیم؟

راه های افزایش درآمد کار و کاسبی

پروشات پولدار شدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *