دوش گرفتن shower

خیلی از افراد صبحا بعد از بیدار شدن از خواب و خیلیای دیگه شبا بعد از رسیدن به منزل دوش می گیرن. اما یه سئوال در این باره هست که دوش صبحگاهی بهتره یا شبانگاهی؟ تازگیا کارشناسان بخش ی سلامت به این سوال جواب دادن که در این مطلب از اون خبردار میشین.

صبح دوش بگیرین،…

اگه پوست چربی دارین

به نظر کارشناسان دوش صبحگاهی واسه آدمایی که پوست چربی دارن مفیدتره. به خاطر اینکه مازاد سبوم تولید شده در طول شب از بدن زدوده شده و منافذ پوستی باز می شن.

اگه اهل ابتکار عمل هستین

به نظر محققان دانشگاه هاروارد، دوش صبحگاهی مثل یه جور مدیتیشنه. گرفتن دوش با شروع صبح باعث می شه که مغز آرامش پیدا کرده و آماده فعالیت بیشتری شه. این کار باعث افزایش ابتکار عمل افراد خلاق می شه.

اگه سحرخیز نیستین

اگه صبحا به سختی از خواب بیدار میشین و عادت دارین تا لنگ ظهر بخوابین، بهتره صبح دوش بگیرین.

به نظر محققان قرار دادن بدن در برابر آب سرد (به مدت چند ثانیه) می تونه باعث سرحال اومدن و سرحالی بیشتر در طول روز شه.

اگه صبح زود ورزش می کنین

آدمایی که عادت دارن صبح زود از خواب بیدار شده و ورزش کنن لازمه که بعد از ورزش، دوش بگیرن. وگرنه تموم روز باید بوی بد بدن خود رو تحمل کنن و بقیه رو هم آزار بدن.

شب دوش بگیرین، …

اگه پوست خشکی دارین

آدمایی که پوست خشکی دارن، بهتره شبا رو واسه دوش گرفتن انتخاب کنن. چون پوست در طول خواب زنده شده و علاوه بر آماده شدن واسه روز، کرمای مرطوب کننده رو هم بهتر جذب خود می کنه.

اگه بیخوابی دارین

اگه به سختی به خواب می رید، بهتره شبا رو واسه دوش گرفتن انتخاب کنین.

به نظر محققان American Academy of Sleep Medicine دوش شبونه باعث آماده کردن بدن واسه خوابی آروم می شه.

اگه در محل کار با اشیای کثیف سرو کار دارین

اگه کارتون یدیه و به طور همیشه با اشیا و وسیله جور واجور سر و کار دارین، بهتره به محض رسیدن به منزل دوش بگیرین، چون کثیفی و آلودگی در پوستتون جا خوش کرده و کم کم مضر می شه.

اگه بعد از کار ورزش می کنین

اگه بعد از کار به باشگاه ورزشی می رید و یا خودتون ورزش می کنین، بهتره قبل از خواب دوش بگیرین. این کار علاوه بر بهداشتی بودن، باعث افزایش ترشح آندورفین (آرامبخش طبیعی بدن) هم می شه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

تبیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *