بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه ساعتی است؟

اگه جزو قهوه خورهای قهار هستین و نمی تونید از قهوه ی روزانه تون دل بکنین باید بدونین بهترین زمان واسه خوردن نوشیدنی مورد علاقه تون ساعت ۱۰.۳۰ صبحه. می پرسید به چه دلیل؟

coffeواسه اینکه قهوه ی صبحگاهی تون حسابی سرحالتان بیاره باید بین ساعت ۹.۳۰ تا ۱۱.۳۰ خورده شه. به خاطر این که در این ساعات از روز اندازه کورتیزول (هورمون استرس) در پایین ترین اندازه خود قرار داره. این هورمون در ساعت ۸ تا ۹  صبح و هم اینکه ۵.۳۰ تا ۶.۳۰ عصر در بیش ترین اندازه خود قرار داره و بعد از اون کاهش می یابد.

کافئین موجود در قهوه و این هورمون روی هم اثر می گذارن. اگه وقتی که اندازه کورتیزول بالاست قهوه بخورین بدنتون نسبت به اثر کافئین مقاومت نشون می دهد. به خاطر همین هم قهوه نمی تونه با سرعت زیاد مغزتون رو تحریک کنه. این گفته نظر متخصص مغز و اعصاب آمریکایی به نام استیون مایلر از دانشگاه ماریلنده که در وبلاگ شخصی خود منتشر کرده.

آدمایی که قهوه شون رو به محض بیدار شدن و قبل از ساعت ۹.۳۰ می نوشند باید یه قهوه بسیار غلیظ نوش جون کنن تا به اثر دلخواهشون برسن. از اونجایی که اندازه کورتیزول در این ساعت بالاست باید قهوه ی بیشتری هم بخورین تا موثر بکنه

به نظر ی این متخصص آدمایی که قهوه شون رو به محض بیدار شدن و قبل از ساعت ۹.۳۰ می نوشند باید یه قهوه بسیار غلیظ نوش جون کنن تا به اثر دلخواهشون برسن. از اونجایی که اندازه کورتیزول در این ساعت بالاست باید قهوه ی بیشتری هم بخورین تا موثر بکنه.

البته به نظر ی کارشناسان دیگه قهوه در افراد جور واجور اثرات متفاوتی داره. و همین طور اینکه اندازه هورمون کورتیزول در همه برابر نیس. اگه جزو قهوه خورها هستین می تونید فردا اثر قهوه در ساعات اولیه ی صبح رو روی خودتون امتحان کنین.

اندازه مصرف کافئین در روز

خواص قهوه سبز واسه لاغری

بازنشر تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *