اگه قرار باشه به اروپا سفری توریستی داشته باشین سواحل یکی از بهترین جاهای این قاره واسه تفریح و لذت بردنه. در این مطلب شما رو با دیدنی ترین سواحل اروپا آشنا میکنیم.

خیلی از کشورای اروپایی که با دریا همجوار هستن از نعمت سواحلی دیدنی و تازه بهره مند هستن. واسه این گزارش تصویری ۱۰ عکس از سواحل زیبای اروپا رو انتخاب کردیم.

بهترین سواحل اروپا

۱. ساحل جزیره استرومبولی در ایتالیا. استرومبولی یه جزیره از مجمع الجزایر آئولین ایتالیا در نزدیکی سیسیله. در سواحل استرومبلی برخلاف سواحل دیگه رنگ شنا سفید نبوده بلکه مشکی رنگه. دلیل اون وجود آتشفشون استرومبولی و فعالیت آتشفشانیه که به این سواحل زیبایی خاص ای بخشیده.

۲. کابو دِ گاتا در اسپانیا. در منطقه آلمریا در آندلس اسپانیا یه ناحیه دیدنی هست: کابو دِ گاتا. روستاهای کوچیک، صخره های آتشفشانی و سواحل باشکوه موجب شده تا کابو دِ گاتا یکی از دیدنی ترین مناطق جنوب اسپانیا حساب شه.

بهترین سواحل اروپا

۳. ساحل سالچیا در فرانسه. ساحل سالچیا در جزیره کرس فرانسه واقع شده. واسه رسیدن به دریا باید از کوره راهی سنگلاخی گذشت. پس از اون با منظره ای مواجه میشیم که میشه به اون مروارید بیابان گفت. اینجا، همه چیز بکره.

۴. پرائیا دا مارینها در پرتغال. پرائیا دا مارینها در منطقه الگاروه در جنوب پرتغال قرار داره. دولت پرتغال واسه مواظبت از طبیعت اون به این ساحل لقب « گلدن بیچ » ( ساحل طلایی ) رو داده.

بهترین سواحل اروپا

۵. لا اسپاجیا روزا در ایتالیا. ساحل لا اسپاجیا روزا در جزیره دی بودلی از مجمع الجزایر مادالنا در نزدیکی جزیره ساردنیا واقع شده. واسه حفظ اکو سیستم بی همتا این ساحل از سال ۱۹۹۹ شنا کردن و پهلو گرفتن قایقا در آبهای اون ممنوع شده. با این حال، دستکم از فاصله ای دورتر میشه زیباییای این بهشت زمینی رو تشویق کرد.

۶. ساحل ناواجیو در یونان. ساحل ناواجیو واقع در جزیره زاکینتوس از مجمع الجزایر ایئونین مطمئنا اگه زیباترین ساحل یونان نباشه یکی از زیباترین اونا هستش. این ساحل اول آجیوس جورجیوس نام داشت تا اینکه حدود ۲۰ سال پیش لاشه یه کشتی غرق شده رو امواج به این ساحل کشوندن. صخره های بزرگی که ساحل رو محاصره کردن به اون جذابیتی وحشی و بکر بخشیده ان.

بهترین سواحل اروپا

۷. ساحل ایراکلی در بلغارستان. ساحل ایراکلی بلغارستان یکی از نادرترین سواحل دریای سیاه س که هنوز طبیعتش محفوظ مونده و اثری از مجتمعای بزرگ اقامتی و آثار تخریب انسانی در اون دیده نمی شه. این ساحل هنوز بکر بوده و از نظر وجود جانوران و گیاهان دارای زیست بومی غنیه.

بهترین سواحل اروپا

۸. ساحل بالوس در یونان. ساحل بالوس واقع در جزیره کرت یونان رو میشه به یه بهشت زمینی تشبیه کرد. شنا در آبهای این ساحل یه موهبته.

۹. سواحل کسامیل در آلبانی. سواحل کسامیل در جنوب آلبانی هنوز واسه خیلی از توریستا نامعلوم باقی مونده. خرده جزیره هایی که این سواحل رو محاصره کردن یکی از دیگری قشنگ تر بوده و میشه با شنا کردن به تک تک اونا سر کشید.

بهترین سواحل اروپا

۱۰. سواحل جزیره سیلت در آلمان. جزیره سیلت جواهر دریای وادن و بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر فریزه. سواحل گسترده شنی و تپه های هلالی اون افراد زیادی رو که خواهان آرامش هستن به خود جلب می کنه.

بهترین جزایر و سواحل توریستی پرتغال

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

جام جم آنلاین جهانگردی ساحل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *