بهترین سواحل در کوبا

 سواحل کوبا cuba-beaches

اگه نگاهی به یه تصویر کامل از سواحل کارائیب بندازید، خطوط ساحلی کوبا خوب نمایان می شه و می تونه سخاوتمندی این خطوط ساحلی رو خوب توصیف کنه. با وجود خطوط ساحلی بسیار در اون، سواحل زیبایی هم می توان یافت که با همه نیازها منطبق ومتناسبه . در این مقاله می خوایم بعضی از سواحل قشنگتر در کوبا رو معرفی کنیم .

۱. پلایا لس فلامنکو (Playa Los Flamencos):

با وجود ۲۲ کیلومتر ساحل شنی سفید و کرمی و آب های نیلگون ، Cayo Coco بی هیچ تلاشی می تونه گردشگران زیادی رو به سواحل خود جلب کنه . بهترین سواحل ، خوشه هایی در سواحل شمالی هستن که بوسیله هتل های قشنگتر وهمه کاره محاصره شدن . این هتل ها کم کم در بقیه سواحل شمالی هم در حال گسترش ان . سه ساحل بزرگ کایوکاکو مکانی واسه فعالیت های جور واجور بوده و دارای هتل های خوشگلیه . واسه اینکه بتونین از سواحل آروم لذت ببرین حتما ساحل اصلی رو ترک کنین و سری به پلایا لس فلامنکو بزنین . این ساحل دارای ۳ کیلومتر از شن های قشنگتر وریز بوده و آب های اون بسیار صاف و زلاله . ستاره های دریایی شناور هم در قسمت های کم عمق آب خوب دیده می شن. هم اینکه غواصی خوبی در این ساحل هست .

۲.پلایا پیلار (Playa Pilar):

این ساحل نسبت به همسایه ی پر سرو صداش یعنی سواحل کایو کاکو، بسیار آروم و ساکته . جزیره ی کوچیک Cayo Guillermo دارای ۴ کیلومتر ساحل دست نخورده و خالی از سکنه س . با اینجور شن ها و ماسه های دست نخورده ای ، می توان کمی تنهایی رو حس کرد . اما یکی از سواحلی که نمی تونید از اون دل بکنین ساحلی به نام پلایا پیلاره . با وجود سواحل تمیز، سطحی و روشن و زلال ،این ساحل مطمئنا یکی از انتخاب های مهم در گیلرموه .

۳.پلایا پرلا بلانکا :

جزایر شمالی (شبکه ای از جزایر کوچیک) ،بوسیله آبای فیروزه ای زیبایی محاصره شده و یکی از استراحت گا ه های توریستی جدید کوبا رو تشکیل داده . این جزایر بوسیله یه گذرگاه ۴۸ کیلومتری به سرزمین اصلی وصل شده و سفر به این منطقه رو به یه سفر ماجراجویانه تبدیل کرده . در بخش انتهایی این زنجیر ، جزیره ای به نام کایو سنتا ماریا (Cayo Santa María) قرار داره که سواحل زیبای پلایا پرلا بلانکا هم در اون واقع شده . این ساحل یکی از پر زرق و برق ترین سواحل در ناحیه س . احساس دست نخورده ای در این ساحل نهفتهه و سفر به اون می تونه ارزشش رو داشته باشه . شن های موجود در این ساحل بسیار ریز و قشنگتر هستن .

۴.وارادرو (Varadero):

وارادرو مطمئنا یکی از اقامت گاهْ های عالی واسه تعطیلات در کوباست .این مکان دارای هتل ها، رستوران ها وسایر موارد لازم واسه توریست ها و گردشگران هم هست . تورها معمولا به یه دلیل به این ناحیه سفر می کنن و اونم وجود سواحل زیباست . سواحل موجود در اون یکی از طولانی ترین و بهترین سواحل در کارائیبه . این مکان ممکنه بسیار محبوب باشه و افراد زیادی رو به خود جلب کنه اما به لطف وسعت و فضای کافی همه ی افراد می تونن روز بدون استرسی رو در اون تجربه کنن .وارادرو تصویری سنتی از کارئیب رو ارئه می دهد . شن های قشنگتر ، راه فوق العاده در بین درختان نخل و آبای نورانی از جمله زیبایی های این ناحیه س.

۵.پلایا لس پینس(Playa Los Pinos):

کایو سبینال (Cayo Sabinal) بسیار قشنگتر و هنوز دست نخورده و بکره . این ناحیه ی قشنگتر، بهشتی وهم آوره که می تونه چشم هر بیننده ای رو نوازش کنه.به خاطر تنهایی جغرافیایی اش این ناحیه بکر و دست نخورده باقی مونده و واسه رسیدن به این منطقه باید یه پیست خاکی ۷ کیلومتری پر از دست انداز رو رانندگی کنین . به خاطر همین حمل و نقل عمومی در اون وجود نداره و کمتر راننده ای زحمت سفر به اون رو به جون می خرد . تعدادی ساحل در قسمت شمالی از راه مرجانی ۳۰ کیلومتری در انتظار شماس که طولانی ترین اون پلایا لس پینسه . این ساحل یه ساحل سفید خیره کننده می باشه که آرامش و سکوت خاصی داره . وجود شن ها و ماسه های قشنگتر، آب های نورانی و زلال و اسب و گوزن های وحشی ظاهر و احساس جادویی به این ساحل می بخشه .

۶.پلایا انکون (Playa Ancón):

پلایا انکون معمولا به عنوان بهترین ساحل در جنوب کوبا شناخته شده و بازدید از اون بسیار اسانه چون این ساحل یکی از طولانی ترین سواحل در ناحیه بوده و دارای شن های خوشگلیه که دور آب های آروم قرار گرفته.این سواحل ممکنه در نقشه ی توریستی قرار گیرد اما تونسته احساس طبیعی خود رو با وجود درختان و درختچه های پایین خط ساحلی حفظ کنه . این ساحل بهترین مکان واسه غواصی در صخره های دور و بر خط ساحلیه.

۷.Playa Turquesa:

نام این ساحل رو می توان به صورت سواحل فیروزه ای ترجمه کرد . این ساحل مطمئنا یکی از زیباترین سواحل در این ناحیه س . ساحل Playa Turquesa با شن های طلایی پر شده و در مرز شرقی خود با جنگل های مانگرو هم مرزه . خلیج کوچیک کم عمق دارای یه صخره ی مرجانی کوچکه در حالیکه یه نوار از جنگل های انبوه بین هتل Riu Turquesa و ساحل باعث می شه احساس به طور کامل کشف نشده ای ایجاد شه .

۸.پلایا اسمرلدا (Playa Esmeralda):

این ساحل دارای آب های روشن آبی ،ماسه های پودری خالدار و دو هتل مجلله که بوسیله بوته های کاشته شده و درختچه ها از دید مخفی می شه . اگه به دنبال هتل های باشکوه و لوکسی می گردید که نفوذ فرهنگ محلی در اون کمتر باشه ، این مکان مناسب شما هستش .

۹.Playa Guardalavaca:

اقامت در Guardalavaca بسیار محبوبه چون سواحل زیبایی در دور و بر صخره های مرجانی قرار گرفته که بوسیله مزارع نیشکر محاصره شده . یکی از بهترین سواحل در این ناحیه ساحل Playa Guardalavaه . این ساحل دارای ۱۵۰۰ متر از شن ها و ماسه های سفید و زیباست که می تونه توریست های بسیار رو به خود جلب کنه . قدم زدن در امتداد مرکز ساحل ، می تونه راهی خوب و عالی از نوارهای درختان نخل و درخت تمبر هندی جفت و جور کنه.

۱۰.پلایا فرانسیس (Playa Francés) :

سواحل زیبای پلایا فرانسیس ۳ کیلومتر امتداد یافته و بوسیله یه پرتگاه شنی به دو منحنی گسترده از سواحل نقره ای و نرم تقسیم می شه . تو یه طرف درختان نخل قرار گرفته و در طرف دیگه دریای شیشه ای کارائیب قرار گرفته . آرامش خاصی که در این ناحیه هست ، این ساحل رو به یه ساحل استثنایی تبدیل کرده . البته این ساحل قشنگتر بعضی از اوقات بوسیله بازدید کنندگان آلوده می شه . صخره های نزدیک اون هم به اندازه ی خود ساحل جذاب و جالبه . ساحل در جزیره ای قرار داره که از دید جغرافیایی حفاظت شده و واسه غواصی هم مکانی عالیه .

۱۱.پلایا سیرنا(Playa Sirena ):

جزائر کوچیک کایو لارگو، با نوارای باریک از زمین در کنار ماسه های رنگ پریده ، بوسیله دریای ۱۰۰۰ کیلومتری از Isla de la Juventud جدا شده . این ناحیه به خاطر نبود جمعیت دائمی مکانی مناسب واسه گذروندن تعطیلات حساب می شه . البته این مکان واسه انجام ورزش های جور واجور آبی هم بسیار عالیه . سواحل پلایا سیرنا که بوسیله صخره های مرجانی از بادها و امواج سخت و ناملایم حفظ شده و دارای ۲ کیلومتر شن و ماسه ی سفید رنگه ،دارای معروفیت و زیبایی خاصیه .

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *