بهترین شغل ها در آینده

چه شغلی آینده داره؟ سوال مهمی که موقع انتخاب شغل باید به اون توجه کرد!

برنامه ریزی واسه یه شغل مطمئن یه اقدام هوشمندانه س که نیازمند درک درستی از فرصت های شغلی آینده هستش، اگه از شغل فعلی خود راضی نیستین و یا به دنبال یه شغل ایده آل میگردین بهتره مقداری به آینده هم توجه کنین:

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵ میلیون فرصت شغلی به واسطه ی حضور ربات ها حذف می شن. کارمندی در ادارات دولتی یا نیروهای عملیاتی که قبل از این به عنوان موقعیت های مناسب کار به جوانان پیشنهاد می شدن هم از موج بزرگ تغییرات بی نصیب نمی مونن. در نتیجه خیل خیلی از موقعیت های کاری بوسیله ماشین ها اشغال و وجود فرصت های کاری واسه آدم ها عوض می شن.

اما این وسط واسه در امان موندن از این تغییر بزرگ چه کاری باید انجام بدیم؟ دونستن روند های تغییر در آینده می تونه واسه ترسیم دورنمای بازار خیلی کمک کنه تا با پرورش مهارت های لازم خود رو آماده کنیم. در ادامه با مهارت ها و متناسب با اون موقعیت های کاری واسه سال ۲۰۲۵ آشنا می شیم.

بیگ دیتا

فناوری و تحلیل داده:

جای تعجب نیس که موقعیت های کاری که مستقیما با فناوری در رابطه هستن در بالاترین جایگاه این فهرست قرار گیرند. پس برنامه نویسان کامپیوتر آینده ی روشن تری دارن. هم اینکه مهارت های مربوط به تحلیل داده از بهترین موقعیت های آینده هستن.

داده مهم ترین عنصر در عصر حاضره که مانند آب واسه سازمان ها حیاتی به نظر می رسد. شرکتی که بتونه از حجم زیاد داده های تولیدی در داخل و خارج سازمان الگو های در رابطه رو استخراج کنه، موفق تره. پس هر سازمانی به فرد یا گروهی از کارشناسان نیاز داره تا مانند سدی جلوی سیل داده ها رو بگیرن.

شغل های در رابطه: پیش بینی می شه مهندسان و پیشرفت دهندگان نرم افزار، تحلیل گران سیستم های اطلاعاتی، تحلیل گران بازار و شغل های تخصصی مربوط به بازرگانی تا ۲۰ درصد رشد رو در بازار تجربه کنن.

سلامت:

فناوری به کمک آدم اومده و تلاش در افزایش متوسط عمر هر فرد داره. با تغییر بازار سلامت و به کار گیری ربات ها در جراحی های پیشرفته، ویزیت دکتر از راه دور به واسطه ی اینترنت و دیگه روش های جدید درمانی درخواست واسه پرستاری و مراقبت های پزشکی افزایش چشم گیری داره. در نتیجه با افزایش جمعیت و افزایش طول عمر آدم ها بخش ی سلامت به یکی از بازارهای جذاب در آینده تبدیل می شه.

شغل های در رابطه: تکنسین پزشکی، فیزیوتراپی، دستیار ی پزشکی، کارشناسی ارگونومیک و طراحی فضای کاری از جمله موقعیت های مهم در آینده هستن. هم اینکه دامپزشک ها هم می تونن به آینده ای خوب امیدوار باشن.

مهارت های اجتماعی:

با اینکه ربات ها در انجام خیلی از کارا پیشرفت های زیادی داشته ان اما در مهارت های ارتباطی و اجتماعی هنوز جای کار بسیاری دارن. پس به نظر می رسد شاغلانی که مستقیما با افراد جور واجور سر و کار دارن جایگاه مطمئن تری در آینده دارن. مثلا فرض کنین که با یه نفر از فرهنگی دیگه همکار هستین؛ فهم روابط انسانی، فرهنگ و سختی های زبون واسه یه ربات بسیار پیچیده س و نمی تونه جای شما رو در شرکت بگیره. پس اگه فعالیت های کاری شما براساس ی روابط اجتماعی بوده یا حتی در رسانه ها کار می کنین نباید نگران ربات ها باشین.

شغل های در رابطه: بازاریاب، کارشناس بازرگانی و کارشناس امور مشتریان که پیش بینی می شه رشدی نزدیک به ۶.۴ تا ۱۸.۶ درصدی رو تجربه کنن.

مدرسه های آینده

آموزش:

تغییرات در دنیای امروز سرعت بالایی داره و زندگی در این عصر شهروندانی یادگیرنده طلب می کنه. البته در این ماراتون تغییرات، روش های آموزش هم دست خوش تغییر قرار می گیرن. پس باید منتظر استفاده ی بیشتر از تکنولوژی در پروسه آموزش باشیم.

پروسه های آموزشی باید خود رو با سرعت بالای تغییرات و هیاهوی زندگی شهری وفق بدن. شاید تماشاگر بسته های آموزشی مثلا ۱۰ دقیقه ای هستیم که می توان در شرایط جور واجور و البته با بازدهی بالا شروع به یادگیری کرد.

شغل های در رابطه: بخش های مربوط به آموزش شاید از حضور ربات ها در امان هستن.

مدیریت:

مهم پیدا کردن بحث نوآوری و ایجاد کسب و کار های جدید، داشتن علم مدیریتی واسه رسیدن به سودآوری مهم ترین مهارت نیاز به حساب می رود. حتی اگه کار دفتری انجام می بدید دونستن چگونگی ی فعالیت اداره ی خود و مدل کسب و کاری اون واسه شما به درد بخور به نظر می رسد. نسل جدید از جوانان چگونگی ی کار های تیمی رو بلد هستن و می تونن پروژه های جور واجور کاری رو مدیریت کنن. این افراد در برابر تغییرات عکس العمل هایی جسورانه و چابک می گیرند. پس باید پا به پای این نسل حرکت کنین تا کمترین خسارت رو در آینده متحمل شید.

شغل های در رابطه: حسابداری، ممیزی و مشاوره ی مدیریتی از جمله شغل های مهم در سال های آینده هستن که می تونن به عنوان فریلنسر هم به فعالیت خود ادامه.

شما در چه بخش ای فعالیت دارین و آینده ی شغلی خود رو چیجوری آزمایش می کنین؟ واسه آینده ی کسب و کار خود برنامه ریزی کرده اید؟

چیجوری برنامه ریزی کنیم؟

رمز و راز موفقیت آنتونی رابینز

زومیت مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *