«توکیو شهر غذا و رنگه» با این تصاویر گشتی می زنیم در این دنیای خوشمزه تا با دلیل این عنوان آشنا شیم.

توکیو شهر غذا و شکم

هتل اورینتال در ژاپن به تنهایی سه رستوران در خود داره که هر کدوم از اونا توسط سرآشپزهای حرفه ای که در فرانسه درس خونده ان، اداره می شه. نکته جالبی که درباره این رستورانا هست اینکه وسیله آشپزها رو به طور کامل از فرانسه آورده ان.

توکیو شهر غذا و شکم

در توکیو، میوه ها و سبزیجات با احترام زیادی نگهداری و بسته بندی می شن. حتی قیمت گذاری اونا در مغازه ها موضوع بسیار مهم و با اهمیتیه و معمولا یه سری از سبزیجات مشابه تو یه بخش و بسته های بشقاب مانند به فروش می رسن. هتل دارها و مغازه دارها هم در خرید مواد اولیه بسیار حساس هستن و اصلا از برگردوندن چیزی که مورد نظرشون نباشه، خجالت نمی کشن.

توکیو شهر غذا و شکم

شاید با قاطعیت بشه سوشی رو مهم ترین و بهترین غذای ژاپنیا دونست. غذایی که مطمئنا در بشقاب غذاهای توکیو می درخشه. اما فقط این نیس و در کنار این غذای دوست داشتنی و محبوب شکلای جور واجور غذاهای دیگه هم سرو می شه. جالبه بدونین قسمت بزرگی از این غذاها همونایی هستن که در کشورای اروپایی هم وجود دارن و البته ۵۰ رستوران فرانسوی که در این شهر هست، نشون از علاقه مردمون اون به غذاهای فرانسویه.

توکیو شهر غذا و شکم

واسه بیشتر ژاپنیا نودلا نمونه کامل و واقعی از غذای ارزون و سریع حساب می شه. یه کاسه از این غذای دوست داشتنی که باید با صدای هورت کشیدن هم همراه باشه، مورد علاقه بیشتر ژاپنیا هستش و فرقی نمی کنه اونو زمان نهار بخورند یا ساعتا بعد از شام، همیشه واسه یه کاسه نودل جا دارن!

توکیو شهر غذا و شکم

رستوران غذاهای دریایی طرفداران و علاقه مندان خاصی داره و در هر بشقاب از این غذاها داستان عجیبی اتفاق میفته، داستان عجیبی از رنگ و طعمای متفاوت و غیر قابل پیش بینی. «سنگی در بشقاب» عنوان یکی از بشقابای غذاس که در اون از پوست نون مشکی استفاده شده و داخلش رو با سیب زمینی پوره شده پر کردن و چیزی مثل سنگ رو ساخته ان!

توکیو شهر غذا و شکم

«ریتز-کارلتون» نام فستیوالیه که در اون غذاهای آسیایی و دریایی سرو می شه. واسه این برنامه سرآشپزهایی از نقاط جور واجور جهان در توکیو جمع می شن و مسابقه ای رو برگزار می کنن. در این تصویر جایگاه داوران رو می ببینن.

هیدتوکی ساتو سرآشپز ژاپنی رستوران ریوگانه که سه ستاره داره. این سرآشپز میگه هممون آشپزها میدونیم که با غذاهای خودمون فضای هنری رو می تونیم به وجود بیاریم و تموم تمرکز ما روی کیفیت و جزئیاتیه که در حال انجام اون هستیم.

توکیو شهر غذا و شکم

۳ هزار تن ماهی تو یه روز مقدار زیادیه، اما این بازار ماهی در توکیو روزانه این مقدار ماهی و دیگه غذاهای دریایی رو به مشتریان می فروشه. به نظر می رسه ژاپنیا غذاهای دریایی رو خیلی دوست دارن!

توکیو شهر غذا و شکم

می دونستین ژاپنیا واسه جفت و جور سوشی سرآشپز جدا دارن؟ جیرو اونو و اوشیکازو اونو دو داداش هستن که تخصصشان جفت و جور سوشیه. جیرو که ۸۹ سال داره سال هاست سوشی درست می کنه و جزو اولین نفرات در دنیا هستش که این غذای محبوب رو جفت و جور کرده و حتی مستندی از زندگی اش هم جفت و جور شده.

یوشیهارو کاجی سرآشپز رستوران هنگ کنگی فلیکس میگه در توکیو رقابت بین سرآشپزها خیلی زیاده و همه تلاش می کنن بهترین باشن، به خاطر همین به دنبال کشف چیزای تازه واسه ذائقه های جور واجور هستن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *