بهترین فاصله عقد تا عروسی

دوران عقد واسه خیلیا بهترین دوران زندگیه اما بعضی وقتا همین دوران ایجاد کننده بعضی از مشکلاتی میشه که ممکنه ازدواج شما رو به سمت نابودی بکشونه پس بهتره هوشمندانه تر عمل کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ در وقتی که صحبت درباره فاصلهٔ مناسب بین عقد تا عروسی است، همسران جوون و والدین باید به چند نکته توجه داشته باشن.

اگه زوج آشنایی قبلی خوبی ندارن، باید این فاصله بیشتر باشه تا شناختا کامل تر شه. منظور اون هستش که زن و شوهر بتونن در این مدت توانمندیا، سلیقه ها، نقاط قوت، آداب و اعتقادات همدیگه رو بشناسن؛ اما اگه به واسطه رفت وآمدهای فامیلی و خانوادگی یا صحبتایی که خود زوج قبل از ازدواج با هم داشتن، با همدیگه آشنایی دارن، مناسب نیس که این فاصله زیاد باشه. به خصوص اگه دونفر با هم مشکلی ندارن و ممکنه در حاشیهٔ مسائل، مشکل ایجاد شه.

عقد تا عروسی

در این شرایط فاصله عقد تا عروسی نباید طولانی باشه؛ چون که ایجاد حاشیه در دور و بر زن و شوهرا می تونه باعث اختلاف میان اونا شه.

وقتی که افراد انتخاب درستی داشتن و خودشون هماهنگی دارن و مثل هم هستن، در این شرایط بهتره فاصله کم باشه و عروسی رو به تأخیر نیندازند. در انتخاب درست مهم اون هستش که فرد در زمان انتخاب، شباهت رو رعایت کنه.

متأسفانه بعضی افراد تصور می کنن که فرق داشتن با همسر خوبه؛ در حالی که تو یه انتخاب مناسب، همسران باید با هم شباهتایی داشته باشن. البته در بحث شباهت، چند مسئله خیلی با اهمیته. چیزی که فرهنگ ما روی اون بسیار تأکید داره، شباهت اعتقادیه. اگه اینجور موضوعی وجود نداشته باشه، بعدا ممکنه مشکل بسازه.

یادمون باشه در زن و شوهرا دو مسئله ایجاد مشکل می کنه: یکی فرقای جدی اعتقادی و دیگری هم نظرهایی که دور و بریا درباره این انتخاب دارن. در صورت وجود اینجور مسائلی، طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی هم کمک چندانی نمی کنه.

به طورکلی اگه بخوایم حدود وقتی مناسب واسه فاصله عقد تا عروسی رو بگیم، میشه گفت شش ماه تا یه سال، زمان مناسبیه. البته این محدوده قطعی نیس و نمیشه گفت که واسه همه افراد مناسبه، اما حدود مناسب رو این مقدار می دونم.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

ازدواج سپیده دانایی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *