بهترین مسیرهای دنیا برای پیاده‌روی در طبیعت

راه اینکا، پرو

این مسیر۴۲کیلومتری که تا ۴روز زمان میبره، یکی از محبوبترین مسیرها در دنیاست. این راه پرشیب بهتون اجازه می ده جنگل طی کنین و از زیبایی مناظر منحصربه فرد بهره مند شید. بهترین زمان گذروندن این راه بین ماه های اردیبهشت تا شهریوره.

بسیاری افراد میگن که انتهای راه بهترین قسمت اون هستش، وقتی که به ماچوپیچو میرسید.

کلیمانجارو، تانزانیا، آفریقا

این راه تا بالاترین قله آفریقا بالا میره. باوجود سختی این راه، خیلی ازافراد تمایل دارن روزی اونو طی کنن و از ارتفاع حدود۶هزار متری پایین رو ببینن. مسیرهای زیادی به بالای کوه هست و بیشتر افراد با راهنمای تور اینکار رو انجام میدن. بهترین زمان واسه این کوه پیمایی تیر، مرداد و شهریوره.

راه گرندکنیون، آریزونا، آمریکا

اگه می خواید راه ۷۰کیلومتری گرندکنیون رو کامل طی کنین، حدود ۴تا۶روز زمان میبره. با طی این راه می تونین تموم مناظر یکی از زیباترین نقاط دنیا رو ببینین. تصاویری که آدم از دیدنشون سیر نمیشه. بهترین زمان عبور از این راه بین اسفند تا اردیبهشت، یا شهریور تا آبانه.

پسیفیک کرست: کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن، آمریکا

این راه بسیار گسترده حدود ۴۳۰۰کیلومتره و بین ۶تا ۷ماه گذروندن اون زمان میبره. دراین راه ۷پارک ملی، پارک ایالتی و حیات وحش هست. هم اینکه صحرای موجاوه و قله هایی بالای ۴هزار متر. بهترین زمان واسه عبور از این راه فروردین تا مهره.

دره تانکوین، آلبرتا، کانادا

این دره حدود۲۷کیلومتر وسعت داره و یه راه بدون توقف ۳تا۵روزهه. این راه بسیار زیباست و بهترین زمان عبور از اون بین تیر و شهریوره.

Bay of fires، تاسمانی، استرالیا

این راه حدود۲۶کیلومتر درمیون سواحل زیبای سفید شنی، آبهای خوشرنگ و صخره های قرمزه. این راه فقط با یه راهنما باید پیموده شه. مناظر بسیار زیبای این مکان واقعا ارزش دیدن دارن. بهترین زمان بین مهر تا اردیبهشته.

کالالاو، هاوایی، آمریکا

این راه ساحلی بهتون امکان دیدن جنگل، آبشار و منظره های بسیار زیبایی از اقیانوس زیرش رو می ده. این راه حدود ۳۵کیلومتر و بین ۲تا۵روز زمان میبره. بهترین زمان واسه عبور ازاین راه بین اردیبهشت تا شهریوره.

Tour du Mont Blanc، فرانسه و ایتالیا و سوییس

این راه با طول بیشتر از ۱۷۰کیلومتر پراز مناظریه که در طول این سفر ۱۰روزه سرگرمتان میکنه. ضمن اینکه درطی این راه ۳کشور رو میبینین. بهترین زمان این سفر بین تیر تا اواسط شهریوره.

راه روثبرن، نیوزیلند

این مسیر۳۲کیلومتری که ۲تا۴روز زمان میبره، ازدحام کم ولی مناظر بسیار حیرت زدگی داره. بهترین زمان عبور از این راه بین آبان تا فروردینه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *