بهترین مسیرها برای سفر با قطار+عکس

ترن دلا لیبرتاد، اکوادور

قطار آزادیِ اکوادور از شهرهای اُکتاوالو، ایبارا و سالیناس در شمال اکوادور عبور می کنه. ریل تازه بازسازی شده اون از بین دره کوتا عبور کرده و راه خود رو به از بین برآمدگیای کوه ها صاف می کنه. پلای زیبایی که مو رو بر تن آدم سیخ می کنه و تونلای طویلی که هیجان خاصی دارن. خود قطار هم یه میراثه. یه موتور دیزلی نقره ای واگنای چوبی قرمز رو میکشه.

قیمت بلیت: تور یه روزه حدود ۳۰ پوند

جاسپر به پرنس روپرت

مسافران قطار این راه از مناظر زیبای پارک ملی جاسپر، کوه های راکی کانادا و سواحل اقیانوس آروم حال می کنن. سفری دو روزه که مسافران شب رو در شهر پرنس جرج توقف می کنن. در ماه های شلوغ سال مانند ماه سپتامبر، واگنای مخصوص گردشگران هم به اون اضافه می شن. پنجره های بزرگ و صندلیای راحت و وعده های غذایی خاص از خصوصیات اون واگنا هستش. تصاویر طبیعی از داخل اون واگنا واقعا زیباتره.

قیمت بلیت: یه طرفه از ۷۰ پوند

ده سفر رویایی با قطار

ماجراجویی در بیابانای استرالیا

سرویسی که دو هفته یه بار فاصله ۱۳۲۵ کیلومتری رو طی می کنه. این سرویس Spirit of the Outback نامیده می شه و از بین بیابانای کوئینزلند، کوه ها، دشتها و کنار سواحل عبور می کنه. مبدا اون بریسبنه و از راکهمپتون به مقصد خود یعنی لانگریچ می رسه. این سفر ۲۴ ساعت زمان میبره و در سال ۱۹۹۳ راه اندازی شده.

قیمت بلیت: یه طرفه از ۷۸ پوند

ده سفر رویایی با قطار

دین له بِن، فرانسه

راه سه ساعته نیس به دین در جنوب فرانسه از بین کوه ها و از کنار رودهای خروشان عبور می کنه. این ریل ۱۵۱ کیلومتری از اواخر قرن نوزده راه افتاد. در کل ۲۷ تونل در راه اون هست که طولانی ترین اون ۳.۵ کیلومتره. ایستگاه های بین راهی هم راه Digne-les-Bains کوچیک بوده و با گل و گیاه تزئین شدن.

قیمت بلیت: ۱۷ پوند واسه هر بزرگسال

بلگراد به بار، صربستان و مونته نگرو

این راه آهن قشنگتر پایتخت صربستان رو به بندر ساحلی بار در مونته نگرو وصل می کنه. قطار یه فاصله ۴۷۶ کیلومتری رو طی کرده و بر سر راه خود از ۲۵۰ تونل و بیشتر از ۴۰۰ پل هم عبور می کنه، پس در راه اصلا حوصله تون سر نمی ره!

قیمت بلیت: ۱۸ پوند واسه هر بزرگسال

ده سفر رویایی با قطار

فیانارانتسوا به ماناکارا، ماداگاسکار

این قطار مسافران خود رو از بین جنگلای انبوه حاره ای در جنوب شرق جزیره انتقال میده. راهی که در دهه ۱۹۲۰ میلادی ساخته شد. البته اصلا سوار قطار مجللی نمی شین، چون قدمت بعضی از واگنا به اواخر قرن نوزده میلادی برمیگرده. اما با حرکت مارپیچی این قطار، شما می تونین به این قسمت از ماداگاسکار هم آشنا شید. اگه می گن مارپیچ، منظور دقیقا مارپیچه، چون ۱۲ ساعت زمان میبره تا فاصله ۱۶۰ کیلومتری رو طی کنه.

قیمت بلیت: ۶ پوند واسه درجه یه

ده سفر رویایی با قطار

یاتسوشیرو به هایاتو، ژاپن

در سرزمین یکی از بزرگترین آتیش فشانای جهان، با قطار مسافرت کنین. مناظر دور و بر این ریل بسیار قشنگتر بوده که همیشه پیش روی شما تغییر می کنه. رود کوماگاوا با پیچ وخمای فراوانش در کنار شما هستش. چشم انداز زیبای رشته کوه کیریشما رو هم در طرف دیگه خود دارین، اما یادتون نره که آتیش فشان فعال کوه ساکوراجیما با شما فاصله زیادی نداره.

قیمت بلیت: از ۸۱ پوند

ده سفر رویایی با قطار

کوریتیبا به پاراناگوا، برزیل

این راه آهن در دهه ۱۸۸۰ میلادی در جنوب شرق برزیل ساخته شد. با در نظر گرفتن جغرافیای منطقه میشه گفت که این پل یه شاهکار مهندسیه. نصف کارگران وقتی که داشتن این پل رو می ساختن جون خود رو از دست دادن. عبور از این راه ۱۰۰ کیلومتری سه ساعت زمان میبره و از ۳۰ پل و ۱۴ تونل عبور می کنه. هم اینکه، این قطار راهی خوب واسه رفتن به شهر تاریخی «مورِتس» است که در اون میشه غذای محلی «بارِآدو» بخورین.

قیمت بلیت: ۱۸ پوند واسه هر بزرگسال

ده سفر رویایی با قطار

کولومبو به کاندی، سریلانکا

این قطار پایتخت سریلانکا رو به دومین شهر بزرگ اون در قلب جزیره وصل می کنه. مناظر زیبای مزارع چای در کنار شمان. همین که از کولومبو خارج میشین، مزارع برنج و جنگل رو می ببینن. سفری ۱۲۱ کیلومتری که هر روز در جریانه.

قیمت بلیت: بین ۳ تا ۸ پوند واسه هر بزرگسال

ده سفر رویایی با قطار

گلوگنیتس به مورتسوشلاگ، اتریش

راه آهن «سِمِرینگ» اتریش یکی از شاهکارهای مهندسی عمرانه. بیشتر از ۱۰۰ پل که بین سالای ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۴ ساخته شدن در راه حرکت این قطار قرار داره. این پلا در سال ۱۹۹۸ وارد فهرست میراث جهانی یونسکو شد. کارلو دی گِگا از پیشرویان راه آهن مدرن مسئولیت ساخت این پل رو رو دوش داشت. در بعضی فهرستای منتشر شده، از این راه آهن به عنوان اولین راه آهن واقعی کوهستانی یاد شده.

قیمت بلیت: ۶.۵۰ پوند واسه هر بزرگسال

ده سفر رویایی با قطار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *