بهترین مقاصد گردشگری برای سال ۲۰۱۶

لونلی پلانت تازگیا فهرست مقاصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۶ میلادی رو منتشر کرده. در بالاترین جایگاه این فهرست، یه کشور آفریقایی قرار داره.

به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت، لونلی پلانت (Lonely Planet) نام یه انتشاراتی مخصوص کتاب های راهنمای سفر و گردشگریه. این انتشارات رو می توان یکی از مطرح ترین انتشارات در این میدون دونست. مسافران علاقه مند به سفرهای ارزون از جمله مشتریان لونلی پلانت هستن.

در بالاترین جایگاه فهرست اعلام شده، کشور بوتسوانای آفریقا قرار داره که به طبیعت بکر و حیات وحش خود مشهوره. پس از بوتسوانا، کشور ژاپن و آمریکا قرار دونه.

طبیعت زیبای بوتسوانا

این کشور آفریقایی که سال دیگه پنجاهمین سالگرد استقلال خود رو جشن می گیره، ترکیبی نادر از بیابان و دلتاه که همین مسئله دلیل شده آرایش حیات وحش منحصر به خود رو داشته باشه. حدود ۱۷ درصد از خاک بوتسوانا به پارک های ملی اختصاص پیدا کرده. در سال ۲۰۱۴ میلادی هم، دلتای اوکاوانگو به عنوان هزارمین میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

توکیو – ژاپن

ژاپن به عنوان دومین مقصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۶ شناخته می شه. این کشور از نظر مناظر طبیعی و شهرهای آینده نگر قشنگتر هستش. آمریکا در رده سوم فهرست جای داره که قراره در سال ۲۰۱۶ میلادی، یکصدمین سالگرد «سازمان پارک های ملی» رو جشن می گیره.

فهرست ۱۰ کشور برتر بوسیله گروهی از کارشناسان خبره انتخاب شد. این کارشناسان عواملی مثل پیشرفت، جذابیت های جدید گردشگری و مراسم و جشن های سال ۲۰۱۶ هر کشور رو واسه انتخاب مقاصد برتر گردشگری در نظر گرفتن.

شهر کوتور در مونته نگرو

شهر کوتور در مونته نگرو

لونلی پلانت هم اینکه شهر منچستر انگلستان و شهر دوبلین رو به عنوان یکی از ده شهر برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. شهر کوتور در کشور مونته نگرو هم در بالاترین جایگاه فهرست بهترین شهرهای گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی قرار گرفت.

منچستر

منچستر

دوبلین

دوبلین

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *