یکی از اصلی ترین فعالیت های هر سفری دیدن موزه هاست که بیان کننده فرهنگ و تمدن اون منطقه س و دیدن اونا واقعاً لذت بخشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در بازدید از بیشتر کشورای قدیمی مثل مصر ، یونان و … شاید دلیلی بهتر از دیدار از موزه های ملی واسه سفر به اون کشورها وجود نداشته باشه.اما در کنار اونا موزه هایی وجود دارن که نماد کل تمدن، فرهنگ و تاریخ جهان هستن و هیچ وقت نباید خیلی راحت از کنارشون گذشت.با ما همراه باشین تا به ۱۰ مورد از مهمترین اونا اشاره ای داشته باشیم.

۱۰. موزه ملی باستان شناسی

این موزه محل نگهداری از شاهکارهای یونان باستانه و مجموعه بی حریف اون شامل یه پوزئیدون برنزی واسه قرن پنجم قبل از میلاد می شه.

۹. پرادو

این موزه گنجینه ای با ارزش از مجسمه و نقاشیه اما مهم ترین مجموعه ی اون، مجموعه شاهکارهای هنرمندان اسپانیایی چون انگار، ال گرکو و ولاسکز حساب می شه.

۸. موزه های واتیکان

مجموعه موزه های واتیکان شامل گنجینه های بی قیمتیه که هوش از سر هر بیننده ای می پراند. نگین این مجموعه کلیسای سیستین میکلانژه.

۷. موما یا موزه هنرهای مدرن

موما مهم ترین موزه ی هنرهای مدرن در دنیا هستش و آثاری از قرن نوزدهم تا به امروز رو در خود جای داده. آثار مهمی چون دوشیزگان آونیون از پیکاسو و شب پر ستاره از ونگوگ در این موزه قرار دارن.

۶. موزه ی مِت

مت یه موزه ی برجسته با آثاری از دوره های اسلامی، مصر باستان، یونان، سرخپوستان، نقاشی های اروپایی و به طور کل آثاری از ما قبل تاریخ تا قرن بیست و یکمه.

۵. اوفیتزی

قصری واسه قرن شانزدهم میلادی که الان خونه صدها شاهکار هنری دوره ی رنسانس از جمله تولد ونوس اثر بوتیچلیه.

۴. موزه مصر

همون طور که از اسمش هم پیدا هستش، در این موزه آثار باقی مونده از هنر و تمدن مصری رو می بینید. در میان هزاران گنجینه ی موجود در این موزه مثل اتاق مومیایی ها، می توان مصنوعات مناسب مونده از مقبره توت عنخ آمون رو دید.

۳. موزه بریتانیا

در این موزه میلیون ها اثر هنری از گوشه و کنار جهان به نمایش گذاشته شده. گالری های اون آثاری از تمدن های مصر باستان، تمدن رومی ها، آسیا، آفریقا و اروپای قرون وسطی رو تحت پوشش قرار میدن. گل سر سبد این آثار مجسمه های مرمرین الگین بوده که قبل ها در پارتنون آتن مورد استفاده قرار می گرفته.

۲. آرمیتاژ

این موزه بسیار بزرگ دارای بزرگ ترین مجموعه ی نقاشی دنیا بوده و در اون از تاریخ عصر حجر تا به الان میشه دید. اتاق های طلایی این موزه جز بهترین قسمت هایشه.

۱. لوور

با اینکه باید بیشتر وقتا در صف های بسیار طولانی منتظر وایسید تا نوبتتون شه، بازدید از لوور به این انتظارهای طولانی می ارزه. این موزه بزرگ ترین و مشهورترین موزه ی دنیا هستش. آثاری چون مونالیزا گل سر سبد دیگر آثار اون هستن و در اون می توان هزاران اثر به جا مونده از تمدن های باستانی، یونان، ایران، رم و مصر رو دید.

بهترین موزه های جهان

آثار ایرونی در موزه های جهانی

الی گشت موزه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *