مکمل درمان جوش supplements

رژیم غذایی مناسب نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره شما داره پس اگه می خواید قشنگتر باشین دفعه بعد به چیزایی که میخورید توجه بیشتری کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ معمولا واسه درمان جوش چیزایی که تجویز می شه بیشتر شامل کرم، شستشو و درمان نقطه ایه. در موارد شدید هم داروهای خوراکی تجویز می شه. اما مکملا درمانی طبیعی هستن که می تونن در برابر جوش موثر باشن. کارل تورنفلدت متخصص تغذیه سالای زیادی روی تاثیر مکملا بر جوش تحقیق کرده و حالا از مکملا در برنامه درمانی مراجعینش استفاده می کنه. دکتر تورنفلدت، ۵ مکمل مورد علاقه اش واسه درمان جوش رو به ما معرفی کرده:

پیکونیلات روی (زینک پیکونیلات)

زینک در درمان جوش یه رنسانس هستش. در گذشته این جور تلقی می شد که مصرف مرتب اون روی دستگاه گوارش تاثیری داغون کننده داره. زینک پیکونیلات که در واقع ورژن زیستی این ماده معدنیه با معده سازگارتره. هم اینکه این نوع زینک بیشترین تاثیر رو داره. زینک به سه روش با جوش مقابله می کنه: ضد التهابه، ضد میکروبه و قارچای مشکل ساز رو میکشه. مدت زمان زیادی بود که نمی دونستیم زینک به چه دلیل تاثیر گذاره چون از نقش قارچ در جوش بی خبر بودیم. اما مشخص شد در ۶۸ درصد آکنه های بزرگسالان، قارچ موجود در منافذ عامل مشکل سازه. زینک به از بین رفتن این قارچا کمک می کنه و هم اینکه باعث بهتر شدن پوست می شه.

دوز پیشنهاد شده: ۲۵ میلی گرم سه مرتبه در روز ( همراه با غذا )

مطمئن شید زینکی که استفاده می کنین زینک پیکونیلات باشه چون پردازش اون ساده تر از نوع معمولیه.

نیاسینامید

به نام ویتامین B3 هم شناخته می شه. نیاسینامید باعث کوچیک شدن غدد سباسه شده و تولید زیادتر از اندازه سبوم رو که موجب بروز جوش می شه رو کنترل می کنه. آدمایی که خیلی وقته درگیر جوش هستن، مشکل التهاب طولانی هم دارن و نیاسینامید به کاهش اون کمک می کنه. اما انتظار معجزه آنی رو نداشته باشین. دکتر تورنفلدت به مراجعینش پیشنهاد می کنه صبور باشن و به مکمل فرصت بدن. مکملا بدون این دست اون دست کردن جواب نمی دن و باید دست کم یه یا دو ماه از استفاده اونا بگذره تا تاثیرشون رو ببینین.

دوز پیشنهاد شده: ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم به صورت روزانه

چای نعناع

چای نعناع قدرت ضد میکروبی داره. پس می تونه قارچایی که باعث جوش می شن رو بکشه. چای نعناع نشون داده می تونه آندروژنا رو هم کم کنه، هورمونایی که در نزدیکی قاعدگی باعث جوش و جوش صورت می شن. یه تحقیق نشون داد نوشیدن روزانه یه یا دو فنجون چای نعناع به مدت سه ماه می تونه جوش رو تا ۵۱ درصد کم کنه. در تحقیقی دیگه که محققان انگلیسی انجام دادن، چای نعناع رو با ۱۰۰ میلی گرم مینوسیکلین در روز مقایسه کردن (یه آنتی بیوتیک تتراسایکلین که با باکتریا داخل بدن مقابله می کنه و معمولا واسه جوش تجویز می شه ). در آخر تحقیق به این نتیجه رسیدن که هر دو در کاهش جوش تاثیری برابر دارن.

دوز پیشنهاد شده: روزانه یه یا دو فنجون

ویتامین D

خیلی از ما کمبود ویتامین D داریم و حتی در بهار هم این کمبود ادامه داره. اما می دونستین که کمبود ویتامین نور خورشید باعث بروز جوش می شه؟ اگه کمبود ویتامین D دارین و یا در مرز سطح معمولی هستین بدنتون قادر نیس با دلیل جوش مقابله کنه. دوز بالای ویتامین D سمیه پس حواستون باشه که روزانه بیشتر از ۵۰۰۰ IU مصرف نکنین.

دوز پیشنهاد شده: اگه دچار کمبود هستین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ IU در روز.

پروبیوتیکا

پروبیوتیکا میکروبیوم روده رو متعادل می کنن. میکروبیوم احتماعی از باکتریای به درد بخور معده س که کارکرد سیستم ایمنی رو پشتیبانی می کنه. وقتی پروبیوتیک دریافت می کنین، بدنتون واسه مقابله با باکتریای عامل جوش آمادگی بیشتری داره. اما مصرف زیاد به معنی تاثیر بیشتر نیس. پس به دوزی مشخص در روز معتقد بمونین.

دوز پیشنهاد شده: روزانه ۲.۵ بیلیون کولونی

مشکلات عادی پوستی + راه درمان

آکوتان چیه؟ واسه درمان جوش خوبه؟

جوش جوش صورت دکتر کرمانی مکمل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *