AV-Comparatives، یکی از مهم ترین مراکز تست و آزمایش برنامه های ضدویروس، با منتشر کردن یافته های بررسی های جدید حود، بهترین نرم افزارهای امنیتی جهان در مورد قدرت شناسایی ویروس های رایانه ای و هم سرعت کارکرد رو معرفی کرد.

 طبق گزارش های منتشر شده در پایگاه اینترنتی این مرکز و در جدیدترین آزمایش های مقایسه ای که در ماه گذشته میلادی بین ۱۷ نرم افزار ضدویروس و امنیت اینترنت انجام شد، قدرت و توانایی ویروس یابی مهم ترین برنامه های امنیتی جهان بررسی شد که شرکت های F-Secure، Panda Security و Trend Micro هرکدوم با شناسایی ۹۹.۳ درصد از کل ویروس های رایانه ای، موفق شدن تا عنوان قدرتمندترین نرم افزارهای ضدویروس رو به خود اختصاص بدن. شزکت های BitDefender و G-Data هم با کشف کمی بیشتر از ۹۸.۵ درصد از نرم افزارهای داغون کننده، عنوان های بعدی بهترین ضد ویروس ها رو به خود دادن.

، یافته های این بررسی نشون می دهد که از بین ۱۷ نرم افزار مورد آزمایش تنها ۸ مورد موفق به کسب بالاترین گواهی کیفی (Advanced ) شده و بقیه نرم افزارها به دلایل جور واجور، از جمله اشتباه در شناسایی ویروس ها از رسیدن به این گواهی باز مونده ان.

علاوه بر این در آزمایش دیگه AV-Comparatives که در مورد سرعت کارکرد نرم افزارهای ضدویروس و اندازه بار منفی اون ها روی سیستم های منطبق با دنیای واقعی انجام شد، ۷ نرم افزار امنیتی که بعضی از اون ها دارای بزرگ ترین و خوشنام ترین برنده های امنیتی دنیا هستن موفق به کسب گواهی برتر کیفیت نشده ان. این در حالیه که ۱۰ نرم افزار امنیتی دیگه، دارای شرایط لازم واسه دریافت گواهی کیفیت برتر در مورد سرعت کارکرد و نبود ایجاد بار منفی در رایانه ها بوده ان.

براساس گزارش AV-Comparatives، در آخر از بین ۱۷ شرکت امنیتی مورد بررسی، فقط پنج شرکت شامل Panda Security، F-Secure، ESET، Kaspersky و Avast موفق شده ان که هم در بخش شناسایی ویروس ها و هم در مورد سرعت کارکرد امتیاز Advanced رو بدست بیاوردند.

علاقه مندان واسه اطلاعات بیشتر و مشاهده نمودارهای مقایسه ای به پایگاه اینترنتی www.av-comparatives.org برن.

 

منبع : ایتنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *