معرفی اپلیکیشن باسلام؛ بازار خرید و فروش محصولات ایرانی

کارخانجات و تولیدکنندگان بزرگ همیشه روشای خاص خود رو واسه فروش اجناس دارن. اما واسه تولیدیای کوچیک و نوپا، ماجرا فرق داره. خیلی از اونا واسه اینکه استارت کار و کاسبی کوچیک خود رو با دست کم هزینه بزنن، از پلتفرمای رایگانی مثل دیوار و شیپور واسه تبلیغ اجناس خود استفاده می کنن.

باسلام بازاری تخصصی واسه کار و کاسبیای خرده پاست

اما در خیل انبوه آگهیای دیوار و شیپور امکان گم شدن تبلیغات این کسب و کارا بسیار بالاست. درست همین جا هستش که نیاز به بازارهای تخصصی احساس می شه؛ جایی که هر تولیدی با هر تخصص، بتونه با هم صنف هاش رابطه برقرار کرده و به مشتری هایی خاص خود دسترسی داشته باشه. اپلیکیشن باسلام امروز معرفی می کنیم بازاری تخصصی واسه کار و کاسبیای خرده پاست که اومده فضا رو واسه شروع کم هزینه اونا آماده کنه.

با شعار «یه بازار اجتماعی»، باسلام بستری جفت و جور کرده که کار و کاسبیای خونگی و محلی بتونن کالاهایی مثل مواد غذایی، پوشاک، لوازم خونگی، صنایع دستی یا حتی اجناس فرهنگی ساخته دست خود رو در سراسر ایران به فروش برسانند. بدین شکل که به هر کار و کاسبی، یه غرفه مجازی داده می شه و واسه هر فروش درصد کمی از هزینه به باسلام می رسه.

با ورود به صفحه اصلی باسلام، اجناس متنوعی پیش روتون قرار میگیره؛ از لباس و سفال و شکلای جور واجور صنایع دستی گرفته تا اجناس غذایی مثل نون و شیرینی و ترشی محلی. تنوع بسیار بالاست و گشت و گذار در میان غرفه ، سرگرم کننده و لذتبخش. یقینا رابط کاربری ساده و دلنشین باسلام در تجربه خوبی که از کار در محیط اون دارین هم خنثی نبوده.

صفحه هر محصول در باسلام، جاییه که اطلاعات کاملی در مورد ویژگیای اون در اختیارتون قرار میگیره. به جز قیمت و شرایط ارسال می تونین بفهمین که چند نفر محصول رو خریدن، و چند درصد از اونا از خرید خود راضی بودن. نکته خوب اینکه زیر هر محصول بخش سوال و جواب هم هست تا بتونین سؤالات خود رو مستقیما از فروشنده سوال کنین.

یه توانایی باحال اپلیکیشن امکان خرید یه جا هستش

اما یه توانایی باحال اپلیکیشن، امکان خرید یه جا هستش. از اونجا که غرفه داران باسلام از سراسر ایران هستن، و شاید اجناسی که به سبد خرید اضافه می کنین از شهرهای جور واجور باشن، با خرید یه جا می تونین همه رو تو یه بسته پستی دریافت کنین؛ ویژگی بسیار خوبی که شخصا در فروشگاه دیگری ندیده بودم. البته باید این نکته رو هم بدونین که امکان خرید یه جا واسه تموم اجناس باسلام ممکن نیس.

وجود این امکانات در بازار کوچیکی مثل باسلام، در کنار توانایی خرید امن از راه درگاه اینترنتی واقعا تشویق برانگیزه چون که خیلی از فروشگاه های بزرگ تر همین حالا خصوصیاتی ندارن. پس باسلام هم در طراحی یه فروشگاه استاندارد و هم در تحقق شعار «یه بازار اجتماعی» خوب و موفق عمل کرده.

جستجوگر داخلی باسلام، بیشتر مواقع خوب و از راه کلمه کلیدی شما رو به چیزی که می خواین میرسونه. در این حالت یافته های براساس محصول و غرفه (فروشندگان) تفکیک می شن و فیلترهایی مثل پرفروشای هفته، تازه ها، ارزون ترها و گران ترها رو در اختیار دارین. با در نظر گرفتن تعداد کم اجناس و جمعیت پایین کاربر، فیلترهای فعلی کافی به نظر می رسن اما بد نیس که پیشرفت دهندگان اپ در آینده فیلترهایی واسه جستجو در میان شهرهای جور واجور و کالاهایی با بالاترین امتیاز رو هم در نظر بگیرن.

اگه خودتون غرفه دار باشین، واسه مدیریت فروش نیازمند نصب یه اپ جداگونه هستین

در باسلام اگه خودتون غرفه دار باشین، واسه مدیریت فروش نیازمند نصب یه اپلیکیشن جداگونه هستین و این کار رو از اپ اصلی باسلام نمی تونین بکنین. نکته بعد این که در نسخه تحت وب (یا همون سایت) باسلام بخشایی هست که هنوز در اپلیکیشن اونا رو نمی ببینن. مثل بخش خوب «نبض بازار» که اجناس پرفروش رو تو یه لندینگ پیج کنار هم جمع آوری کرده یا اسلایدشوی پیشنهادهای خاص زمان دار که بعضی وقتا با تخفیفای بسیار خوبی همراه هستن.

در صورت تکمیل اپلیکیشن به اندازه نسخه تحت وب، یقینا تجربه بهتری از کار در فروشگاه باسلام دارین. اما در مرحله فعلی هم باید گفت که در عین داشتن مخاطبین کم، باسلام به عنوان یه فروشگاه کوچیک امکانات خوب، کافی و ایده آلی داره که در صورت افزایش جمعیت کاربران هم مشکلی واسه مدیریت اونا نداره.

اگه محصول خاصی تولید می کنین یا می خواین به کار و کاسبی کوچیکی در شهر یا روستای محل زندگی تون کمک کنین، فروشگاه باسلام می تونه جواب خیلی از نیازاتون رو بده. این اپلیکیشن رو می تونین همین حالا واسه پلتفرم اندروید دانلود کنین.

با سلام

  • با سلام
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: بازار اجتماعی باسلام
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۳٫۷ مگابایت

دانلود

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *