نمایش نویسنده در جستجوی تصاویر

نمایش نویسنده در یافته های جستجوی تصاویر گوگل

در اکتبر گذشته گوگل امکان نمایش نویسنده در بخش جستجوی تصاویر رو فعال کرد. با این وجود اینکار موجب ایرادی بزرگ شد چون ممکنه که صاحب الهی تصویر شخص دیگری باشه ولی گوگل تنها نام نویسنده مطلب که از حساب گوگل پلاس خونده میشه رو نمایش می ده. طی چند روز گذشته گوگل تغییری در این بخش ایجاد کرده و در کنار نام نویسنده عبارت “Page by” رو نمایش می ده تا بطور مشخص، اشاره به صفحه ای که تصویر در اون قرار داده شده، داشته باشه. به عنوان نمونه در تصویر زیر چگونگی نمایش یکی از تصاویر مربوط به سایت وبسیما رو در نتایج جستجوی گوگل می بینین:

نمایش نویسنده در تصاویر گوگل

نمونه ای از نمایش نویسنده در تصاویر گوگل

اهمیت نمایش نویسنده در سئو

با در نظر گرفتن کاهش ارزش بک لینک و بروز نشدن پیج رنکا، عوامل و عوامل دیگری بر رتبه بندی یافته های موثر هستن. توجه گوگل به اعتبار نویسنده و ایجاد رابطه با گوگل پلاس این تصور رو بوجود میاره که گوگل پلاس نقش مهمی در آینده سئو بازی می کنه و حتی ممکنه به یکی از مهمترین روش ها واسه تشخیص محتوای تکراری و نویسنده اصلی هر مطلب تبدیل شه. در مقاله ای با عنوان اعتبار نویسنده چیه؟ اشاره کرده بودیم که:

بعد از راه اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس و معرفی Google Authorship، گوگل میتونه تشخیص بده که دقیقا هر محتوایی در اینترنت بوسیله کی منتشر میشه. شمام ممکنه تا الان با نتایجی در جستجوی خود روبرو شده باشین که تصویری از نویسنده یا صاحب سایت در صفحه اول گوگل نشون داده میشه. به نظر شما معرفی یه شخص و افزایش اعتبار نویسنده چقدر اهمیت داشته و میتونه بر رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل اثر داشته باشه؟ علاوه بر تصویر چهره نویسنده که از حساب گوگل پلاس اون به این نتیجه رسید میشه، اطلاعات دیگری مانند تعداد آدمایی که در دایره های ارتباطی این فرد هستن و لینک به بقیه نوشتهش با همین حساب پلاس در نتایج جستجوی گوگل نشون داده می شن که همه بیان کننده اندازه اعتبار نویسنده هستن.

با اضافه کردن نام و لینک صفحه گوگل پلاس نویسنده در بخش جستجوی تصاویر گوگل و اعلان گذشته مت کاتس درباره نظارت بیشتر بر اعتبار نویسندگان سایتا و تصاویر نشون داده شده در یافته های جستجو، ایجاد رابطه با حساب گوگل پلاس و فعالیت در این سبکه اجتماعی اهمیتی دو برابر پیدا کرده. نظرات خود رو درباره سیاستای جدید گوگل می تونین از راه بخش نظرات همین مقاله با کارشناسان وبسیما در میان گذاشته و بقیه رو از تجربیات خود خبر دار کنین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *