هاست رایگان برای من مناسب است؟

هاست رایگان چه امتیازات و معایبی داره؟

امروزه داشتن یه سایت واسه شرکت شما برتری به حساب نمیاد بلکه چیزی لازمه. بدین منظور، یکی از مسائلی که شما باید به اون توجه کنین گرفتن یه سرویس هاست واسه وب سایتتانه. با پیشرفت تکنولوژی و رقابت بازار، خدمات هاست مقرون به صرفه تر و بهتر شده، امروزه خیلی از ارائه دهندگان، سرویس هاست رایگان رو عرضه می کنن.

امتیازات هاست رایگان

به غیر از این حقیقت رو که این سیستم مجانیه، در این جا چند دلیل دیگه که به چه دلیل شما باید به کار گیری هاست رایگان رو واسه تجارت خود در نظر بگیرین آورده شده:

  • بهبود مهارت های شما در مورد وب:

اگه شما به فکر این هستین که وبمستر خود باشین، شایدً هنوز آماده سرمایه گذاری بیشتر واسه هاست نیستین. خدمات هاست رایگان به شما این آزادی رو میده که مهارت های خود و اینکه در سایتتون چه چیز جواب میده رو آزمایش کنین و باعث می شه بتونین هزینه و تلاش لازم در ایجاد و نگهداری سایت شرکتتون رو بهتر تجسم کنین. هاست رایگان این اجازه رو هم به شما میده که سرویس ارائه دهنده هاست رو واسه یه دوره اولیه امتحان کنین؛ وقتی که مطمئنین ارائه دهنده سرویس به اندازه کافی واسه شما قابل اعتماده، می تونین سایت شرکت خود رو از هاست رایگان به بسته های پولی ارتقا بدید.

  • کاربری و مدیریت آسون واسه هاست رایگان :

بیشتر شرکتای ارائه دهنده هاست رایگان ، ابزارهایی مانند guestbook ، hit counter، فرمای ایمیل و چیزای دیگه ای به جز اینا رو جفت و جور کرده­ ان. ویژگیای اضافی، شما رو از استخدام برنامه نویسان بی نیاز می کنه، و با به کار گیری هاست رایگان می تونین برنامه های کاربردی آنلاین رو واسه گرفتن بازخورد، راه­ اندازی نظرسنجی و خبرنامه آنلاین، داشته باشین.

  • نتیجه مناسب با سرمایه کم:

شما هاست رایگان دریافت می کنین، سایت خودتون رو طراحی می کنین و وسایل فانتزی اضافه شده در سایتتون رو دارین که به اون قابلیتای فوق العاده میده و تموم اینا بدون خرج یه ریاله. الان شما می تونین تجارت آنلاین خود رو آعاز کنین و با امید به اینکه روش هدف دار شما بتونه به طور مؤثر درآمدتون رو زیاد کنه.

 مشکلات هاست رایگان

از طرف دیگه به کار گیری هاست رایگان هم مشکلات خود رو بهمراه داشته و به شکل هزینه های مخفی به تجارت شما ضربه میزنه:

  • نبود انعطاف پذیری و کنترل هاست رایگان

قبل از ثبت نام واسه حساب کاربری هاست رایگان خود شرایط سرویس دهی اونو بخونین. بعضی از ارائه دهندگان هاست رایگان، به کار گیری بعضی فایلای خاص، محتوا یا حتی بعضی زبانا رو محدود می کنن. علاوه بر این، اونا هم اینکه می تونن به خاطر پشتیبانی از خدماتشون، سایت شما رو با تبلیغات غیر لازم و بی ربط اشغال کنن. کم کم درمی یابید که بعضی ابزارای پیشرفته لازم واسه یه تجارت الکترونیکی به طور کامل کاربردی مانند کارتای خرید، سیستم سفارش امن و دروازه پرداخت آنلاین، با به کار گیری هاست رایگان ممکن نیست.

ممکنه شما مجبور به پیشرفت و یا انتقال به یه ارائه دهنده سرویس هاست غیر رایگان شید. اگه تصمیم گرفتید از اونا استفاده کنین بدونین که نه فقط تلاش بیشتری، بلکه پول بیشتری هم واسه این انتقال نیاز دارین.

  • نبود دسترسی به سرور بدون پشتیبانی تضمین شده

رو راست بگم، احتمال قطع شدن سرور صفر نیس، چه هاست رایگان باشه و چه غیررایگان. نبود دسترسی به سرور به یه وقتی که سرور آفلاین یا غیر فعال شده و سایت شما رو دور از دسترس قرار میده اشاره داره.

با این حال خطر از کار افتادگی تکراری هنگام به کار گیری هاست رایگان ، یقینا بیشتر از هاست غیر مجانیه. ارائه دهندگان رایگان، در بیشتر موارد به دلیل هزینه حفظ اونا، تضمینی واسه خدماتشون ارائه نمی دن. به غیر از نبود دسترسی، هاست رایگان با پهنای باند کم همراه هستش، در نتیجه دسترسی به سایت رو، با کند کردن سرعت بارگذاری اون، تحت اثر قرار میده. جواب به درخواست پشتیبانی می تونه کُند باشه یا به هیچ منتهی شه و شما به تنهایی مسئول پشتیبانی هاست سایتتون هستین. این مشکلات باعث می شه بازدید کنندگانی که به دنبال اطلاعات در سایت شما هستن نا امید شن. در آخر، این می تونه معروفیت شما رو به خطر اندازد و مشتریان فعلی و بالقوه شما، شرکت شما رو به عنوان یه ارائه دهنده نامطمئن ببینن.

  • از دست دادن اعتبار

استراتژیستای بازاریابی اینترنتی، اهمیت بی سابقه ای در به کار گیری اسمای دامنه (domain) واسه تجارت قائل شدن. نام دامنه (نشانی سایت) یکی از ابزارای مورد استفاده واسه ایجاد نام تجاری و تصویر آنلاین شرکت شماس. بیشتر ارائه دهندگان هاست رایگان زیر دامنه (subdomain) رو به عنوان نشانی اجباری سایت شما ارائه میدن. زیر دامنه نشانی یه جور وب سایته که به موجب اون نام تجارت شما به نام دامنه ­ی هاست رایگان اضافه شده. مانند: http://yourbusiness.freehost.com  و یا http://www.freehost.com/yourbusiness.

با احتمال خیلی کم می بینین که ارائه دهندگان هاست رایگان دامنه هاست واقعی (مانند: http://www.yourbusiness.com) رو، یا دست کم بدون گرفتن پول، پشتیبانی کنن.

واسه مشتری هاتون سخت تره که نام زیر دامنه رو به عنوان نشانی سایت شرکت شما یادشون باشه. علاوه بر این، نداشتن نام دامنه غیر حرفه ای به نظر میاد. بدون نام دامنه، ممکنه شرکت شما به عنوان یه شرکت بدنام و بی اعتبار و یا حتی حروم در نظر گرفته شه و مشتریان از اون دوری کنن.

معرفی چند شرکت ارائه هاست رایگان

در انتخاب ارائه دهنده هاست رایگان دقت کنین

در انتخاب ارائه دهنده هاست رایگان دقت کنین

 

دریافت هاست رایگان به خودی خود با خطر و مشکلات زیادی همراه هستش پس حتما این سرویس رو از ارائه دهندگان معتبر هاست رایگان دریافت کنین تا از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری کنین. در ادامه چند سایت داخلی و خارجی معتبر واسه دریافت سرویس هاست رایگان به شما معرفی میکنیم:

هاست رایگان خارجی:

۰۰۰webhost

freewha

هاست رایگان داخلی:

xzn.ir

gigfa

در آخر، این انتخاب شماس، تلاش کنین به نیازاتون در مورد سرویس هاست توجه کنین. کوچیک شروع کنین و بزرگ آرزو کنین. حولوحوش مثبت و منفی هاست رایگان و غیر رایگان رو در نظر بگیرین. اگه چاره ای ندارین، با یه ارائه دهنده هاست رایگان شروع کنین. وقتی که نیازا و منابعتان رشد کنه، می تونین به یه سرویس هاست پیشرفته تر که توانایی پرداخت اون رو دارین، ارتقا بدید.

پس الان نگران نباشین، مخصوصا اگه یه تجارت کوچیک دارین یا در حال شروع کردن تجارتی هستین که به کار گیری هاست رایگان واسه شما مشکلی به دنبال نخواد داشت ولی اگه به فکر گسترش فعالیت و تجارت خود هستین از خدمات هاست رایگان استفاده نکنین.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *