هشدار نسبت به گسترش پیام‌های جعلی در واتس اپ

کارشناسان امنیتی نسبت به گسترش پیام های جعلی در واتس اپ اخطار دادن. خیرا پیامی در حال رد و بدل شدن میان کاربران واتس اپه که به اون ها خطر هک شدن گوشی شون رو اخطار می دهد. اما کاشف به عمل اومده که خود این پیام به ظاهر هشداردهنده، چیزی بیشتر از یه کلک و فریب نیس.

متخصصین امنیتی به استفاده کنندگان از واتس اپ پیشنهاد کرده ان که در صورت روبرو شدن با این پیام، اون رو ندیده گرفته و به بقیه فوروارد نکنن. در متن این پیام که اسکرین شات اون رو مشاهده می کنین، نسبت به کاربران اخطار داده شده که ویدیویی موسوم به ‘Martinelli’ در حال پخش شدن در اکوسیستم واتس اپه که می تونه در صورت دانلود، در کمتر از ده ثانیه اطلاعات یه اسمارت فون رو به طور کامل نیس و نابود کنه.

اما در ادامه پیام هم به سرویسی جعلی به نام ‘WhatsApp Gold’ اشاره شده که از کاربران واسه دریافت ایموجی های جدید و امکانات اضافه، طلب پول می کنه.

تیم امنیت سایبری سوفوس که در ابینگتون آمریکا سکونت داره، در عکس العمل به این پیام اعلام کرده که وجود ویدیویی به اسم Martinelli در واتس اپ غلطه اما کاربران باید نسبت به WhatsApp Gold هشیار باشن. پس شاید بشه گفت که فقط پنجاه درصد نوشته های پیام بالا صحت داره.

به نظر می رسد که منشأ پیام WhatsApp Gold کشور اسپانیا باشه، چون که اولین پیام های دعوت کننده به نصب این بدافزار در سال ۲۰۱۷ و در این کشور ظاهر شدن. به گفته تیم سوفوس، این پیام از سال گذشته تا کنون کم کم در بقیه کشورای دنیا هم زیاد شده و در میان کاربران مشغول گسترده شدنه.

اسپانیا

پس اگه پیامی مبنی بر دعوت به نصب WhatsApp Gold مشاهده کردین، هیچوقت روی اون کلیک نکنین و اون رو با بقیه به اشتراک نذارین .

منبع: dailymail