پیج رنک گوگل چیست؟

معنی پیج رنک گوگل چیه؟

گوگل واسه تعیین اهمیت صفحات از پیج رنک استفاده میکنه که یکی از فاکتورهای اصلی واسه رتبه بندی یافته های گوگله. پیج رنک (Page Rank) بوسیله بنیانگذاران گوگل Larry Page و Sergey Brin در استنفورد مطرح شد. و در واقع اصطلاح پیج رنک هم از اسم لری پیج گرفته شده.

پیج رنک چیجوری محاسبه میشه؟

تئوری مدیران گوگل این بود که صفحاتی با لینک ورودی زیاد صفحات مهمتر و با اهمیتی هستن. الگوریتم اونا لینکای ورودی رو به عنوان یه رای مثبت به سایت در نظر میگیره. اندازه تاثیر یه لینک ورودی بر پیج رنک شما به عوامل مختلفی مانند پیج رنک صفحه لینک دهنده، تعداد صفحات لینک شده در اون و نوفالو نبودن لینکا بستگی داره.

البته این ملاک تا حد زیادی قبول کردنیه چون داشتن لینک خروجی زیاد به این معنیه که حساسیت زیادی بر معرفی منابع در سایت وجود نداشته.

اهمیت پیچ رنک چقدره؟

Page Rank  یکی از چندین عامل موثر بر رتبه بندی یافته های گوگله و تاثیر زیادی بر اون داره، از طرف دیگه این عامل که عددی بین ۱ تا ۱۰ه ملاک مناسبی واسه تعیین اندازه محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان هستش که تاثیر زیادی بر جذب تبلیغات در سایت داره.

مشکلات پیج رنک چیه؟

پس از یه مدت افراد بخوبی راه های افزایش پیج رنک رو شناختند و با به کار گیری تکنیکایی مانند گوگل بمب و رد و بدل کردن لینک، کارایی این ملاک رو زیر سوال بردن ولی الان گوگل سایتهایی رو که در اونا تعداد زیادی لینک به صفحات نامربوط هست رو شناسایی و جریمه میکنه و با اینکار جلوی افزایش غیرواقعی پیج رنک رو گرفته. به خاطر همین از رد و بدل کردن لینک با سایتهای غیر در رابطه و ثبت سایت در وب دایرکتوریایی که پیج رنک گوگل بالایی ندارن جدا دوری کنین چون موجب کاهش اعتبار سایت شما می شه.

پیج رنک سایت من چنده؟

در طول هرسال گوگل چهار بار پیج رنک صفحات رو با یه عدد بین ۱ تا ۱۰ مشخص میکنه. این ملاک واسه هر صفحه جداگونه تعریف میشه و مربوط به کل سایت نیس. فقط تعداد کمی صفحه با پیج رنک ۱۰ وجود دارن. واسه تعیین Page Rank سایت خود یا بقیه می تونین از افزونه های مرورگر یا سایتای بررسی سئو مانند moonsy استفاده کنین.

واسه افزایش پیج رنک چه کاری باید کرد؟

بهترین راه واسه افزایش پیج رنک، کسب لینک ورودی به سایت از صفحاتی با پیج رنک بالا هستش. شما می تونین با بقیه رد و بدل کردن لینک کنین ولی این کار رو فقط با صفحات در رابطه و به تعداد محدود انجام بدین. واسه رد و بدل کردن لینک می تونید از فوت وفن های رد و بدل کردن لینک چند طرفه مانند رد و بدل کردن لینک سه طرفه به جای دو طرفه که ارزش پایینی داره، استفاده کنین. در رد و بدل کردن لینک سه طرفه کار بگونه ایه که سایت A اول به سایت B لینک میده و سایت B به سایت C لینک می دهد و در آخر سایت C به سایت A لینک میده. در واقع در این روش سایت ها به طور غیر مستقیم به هم لینک میدن. هم اینکه سایت خود رو وب دایرکتوریای معتبری مانند Open Directory Project  ثبت کنین.

افزایش پیج رنک گوگل با ثبت در دایرکتوری

افزایش پیج رنک گوگل با ثبت در دایرکتوری

شما می تونین با لینک کردن صفحات داخلی سایت خود به همدیگه بر پیج رنک اونا اضافه کنید ولی استفاده زیادتر از اندازه از این فوت وفن بر پیج رنک گوگل شما تاثیر منفی می ذاره و در آخر تولید محتوای به درد بخور و مناسب راهی مطمئن واسه کسب لینک ورودی از دیگر سایتهاه.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *