پیوند یکتا و استفاده از خط تیره

پیوند یکتا و به کار گیری خط تیره

موتورهای جستجو خط تیره ( – ) و خط زیرین ( _ ) رو به طور کامل متفاوت از هم میشناسن. گوگل بطور واضحی مشخص کرده که به کار گیری خط تیره در پیوند یکتا (نشانی صفحات یا URL) در مقایسه با خط زیرین، شناسایی صفحات شما رو واسه موتور جستجویش راحت تر میکنه. می تونین به بلاگ پشتیبانی گوگل و مطلب اون در مورد پیوند یکتا سری بزنین.

پیشنهاد گوگل واسه به کار گیری خط تیره در پیوند یکتا

پیشنهاد گوگل واسه به کار گیری خط تیره در پیوند یکتا

در واقع گوگل خط تیره رو به عنوان جداکننده کلمات در پیوند یکتا میشناسه ولی خط زیر رو شناسایی نمی کنه و کلمات رو بهم چسبیده تشخیص می ده. موتورهای جستجو درک متفاوتی نسبت به این دو کاراکتر در پیوندهای یکتا دارن، و این موضوع در تگ عکس ها هم صادقه که تاثیر زیادی بر ایندکس صفحات سایت شما داره.

مثلا اگه پیوند یکتا سایت شما شامل عبارت جستجوگر_خودرو_باما (با خط زیر) باشه، موتورهای جستجو اون رو به شکل جستجوگرخودروباما (بدون فاصله) شناسایی میکنن. کسی که این عبارت رو در گوگل جستجو میکنه کلمات رو با فاصله از هم مینویسه، در مقابل اگه شما عبارت رو به شکل جستجوگر-خودرو-باما (با خط فاصله) در پیوند یکتا وارد کنین و از کلمات کلیدی صفحه در این نشانی استفاده کنین موتورهای جستجو کلمات رو با ترکیبات مختلفی شناسایی میکنن که بعضی از اونا رو در پایین به شما نشون می دیم:

  • جستجوگر خودرو باما
  • جستجوگر خودرو
  • خودرو باما
  • جستجوگر باما
  • جستجوگر
  • خودرو
  • باما
  • جستجوگر-خودرو-باما
  • جستجوگرخودروباما

در نتیجه شانس شما واسه حضور در نتایج جستجوی گوگل با به کار گیری خط تیره در پیوند یکتا شدیدا زیاد می شه، اگه همین دلیل واسه شما کافی نیس تا از خط تیره استفاده کنین توجه شما رو به نکته دیگری جلب میکنیم؛ معمولا لینک ها در صفحات به شکل آندرلاین یا خط زیر نشون داده می شن و اگه شما در پیوند یکتا از خط تیره استفاده کنین کاربران نشانی شما رو راحتتر تشخیص میدن و در وارد کردن اون دچار مشکل نمی شن به مثال نماسایت توجه کنین:

http://namasite.com/جستجوگر-خودرو-باما/

http://namasite.com/جستجوگر_خودرو_باما/

همونطور که می بینین در پیوند یکتا با خط زیر نشانی به درستی دیده نمیشه و کاربران میان دو کلمه رو فاصله تشخیص میدن.

در نظر داشته باشین که گوگل بازم پیوند یکتا با خط زیر رو شناسایی میکنه و اگه صفحات شما با این نوع نشانی دهی وضعیت سئو مناسبی دارن اونا رو تغییر ندین و نکات بالا رو در صفحات جدید خود رعایت کنین. گوگل در نظر داره تا در آینده خط زیر رو مانند خط تیره واسه روباتهای خود قابل فهم کنه ولی تا اون زمان رعایت این نکات در پیوند یکتا لازم بنظر میرسه.

در آخر حواستون باشه که به کار گیری کلمات فارسی در پیوند یکتا یا همون نشانی صفحات به سئو شما و شناخت بهتر کلمات کلیدی سایتتون کمک میکنه ولی با در نظر گرفتن اینکه گوگل نشانی طولانی تری با به کار گیری کاراکترهای انگلیسی واسه اون میسازد، استفاده بیشتر از سه کلمه فارسی در پیوند یکتا پیشنهاد نمیشه؛ پس تلاش کنین همراه با کوتاه بودن پیوند یکتا کلمات کلیدی خود رو در اون دید کنین.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *