چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

خرید بک لینک از نظر گوگل

تقریبا تموم وبمستران الان از تاثیر منفی خرید بک لینک بر سئو و کسب لینکای زیادی و ناجور باخبر هستن. یکی از سوالات رایجی که خوانندگان بلاگسیما مطرح میکنن اینه که، “خرید بک لینک از سایتای با پیج رنک بالا چه تاثیری داره؟ گوگل چیجوری متوجه پولی بودن اون می شه؟”

جواب به این سوال کار بسیار راحتیه، خرید بک لینک کار درستی نیس! اگه بدنبال کسب جایگاه مناسب در نتایج جستجوی گوگل هستین و برنامه ریزی طولانی یه مدت واسه کار خود دارین، خرید بک لینک روش مناسبی نیس چون ممکنه شما رو با مشکلات جدی در آینده روبرو کنه.

به زبون ساده، گوگل بک لینک رو به عنوان یه رای مثبت از طرف کاربران به صفحه یا سایت شما می شناسه. با کسب رای بیشتر شما شانس پیروزی در انتخابات گوگل رو دارید. گوگل به روشنی اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاستای این سایت بوده و تخلف شناخته میشه. مشکل از جایی شروع میشه که کاربران فکر میکنن با خرید رای میتونن موتور جستجو رو گول مالیده و در این انتخابات پیروز باشن ولی نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمنده.

خرید بک لینک

اخطار گوگل به سایتا در مورد تاثیر منفی خرید بک لینک

چگونگی تاثیر بک لینک بر نتایج جستجوی گوگل

اگه بک لینک شما از یه سایت معتبر و با پیج رنک بالا باشه تاثیر بیشتری بر سئو سایت شما داره. همین امر موجب خرید بک لینک از سایتای قوی با قیمت بالا در چند سال گذشته شده. گوگل با در نظر گرفتن کلماتی که در دور و بر یه لینک قرار دارن موضوع سایت رو تشحیص می ده. بطور مثال سایتای زیادی در صفحات خود به سایت آمازون برگشت میدن که معمولا در جملات اونا کلمه “Books” دیده میشه به خاطر همین شما با جستجوی این کلمه در گوگل سایت آمازون رو در رتبه دوم و بعد از کتابخونه گوگل مشاهده می کنین ولی واسه سایت آمازون به این وسعت و قدرت، کلمه “Cars” به عنوان یه کلید واژه شناخته نمیشه چون هیچ لینک ورودی مناسبی واسه اون نداره.

در نتیجه خرید بک لینک تنها وقتی واسه سایت شما موثر هستش که از سایتای معتبر و مربوط به زمینه کاری شما باشه. هم اینکه باید به کلمه یا عبارت لینک شده و کلماتی که در دور و بر اون هستن توجه خاص ای داشته باشین. چون بک لینک شما بر اون کلید واژه در نتایج جستجوی گوگل موثر هستش و نه تموم کلماتی که به عنوان هدف خود انتخاب کردین.

تشخیص خرید بک لینک بوسیله گوگل

گوگل روش های متنوعی واسه تشخیص خرید بک لینک بوسیله سایتای اینترنتی داره. مهمترین اونا تیم خاص گوگل واسه مقابله با این پدیده س که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایتای فروشنده لینک ندارن. اگه شما سایت مناسبی رو واسه خرید بک لینک پیدا کردین دلیلی نداره که تیم گوگل هم نتونه اون رو شناسایی کنه.

هم اینکه گوگل کاربران رو تشویق میکنه تا سایتایی که از این روش قصد فریب موتور جستجو رو دارن معرفی کنن. با این کار هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار با جریمه گوگل مواجه می شن. تعداد لینکای ورودی به سایت شما تو یه بازه وقتی مشخص و زمینه کاری سایتای منبع معیارهای دیگری واسه شناسایی سایتای متخلف بوسیله گوگل هستن. تازگیا و بعد از بروزرسانی الگوریتم پنگوئن استفاده زیاد و غیر طبیعی از یه عبارت مشخص به عنوان انکر تکست هم به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده.

چند نکته مهم در خرید بک لینک

اگه بازم بر این کار اصرار میکنین و راه های اصولی و بهتر مانند تولید محتوا رو دوست ندارین، نکات زیر رو قبل از صرف هرگونه هزینه و پذیرش خطر در نظر داشته باشین تا احتمال جریمه سایت خود رو به کمترین حد ممکن برسونین:

 • بک لینکا رو با فاصله وقتی و جداگونه بخرین. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در ۱۰ سایت با پیج رنک ۲ و ۳” انتخاب مناسبی نیستن.
 • به شکل مستقیم با صاحب سایت در تماس باشین و با واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنین.
 • با سایتایی که بطور گسترده و عمومی مبادرت به فروش لینک و پذیرش تبلیغات میکنن همکاری نکنین.
 • فقط از سایتای مربوط به زمینه کاری خود لینک بخرین.
 • بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر سایتا، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی استفاده کنین.
 • بجای خرید بک لینک در تموم صفحات یه سایت، تو یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنین.
 • نسبت لینکای خریداری شده به کل لینکای ورودی سایت کمتر از ۱۰ درصد باشه.

اشتباهات عادی در خرید بک لینک

با یه جستجوی ساده در اینترنت سایتای ایرونی و خارجی بسیاری پیدا می کنین در حال فروش بک لینک با عنوانای جذاب و موثر هستن. اگه تجربه ای در مورد خرید بک لینک نداشته باشین و اثرات داغون کننده اون رو ندونین ممکنه خیلی راحت فریب این دست سایتا رو خورده و سئو سایت خود رو واسه همیشه از بین ببرین.

یکی از تکنیکای نو در فضای اینترنت سئوی منفیه که با هدف از دست رفتن جایگاه رقبا انجام میشه. حال اینکه بسیاری با هدف بهتر شدن وضعیت سایت خود و با خرید بک لینک سئو منفی رو روی سایت خودشون انجام میدن. بعضی از این شعارها رو با هم بررسی میکنیم:

خرید بک لینک ارزون

همه خوب می دونیم که هیچ ارزانی الکی نیس. هرکجا با شعار خرید بک لینک ارزون مواجه شدید بخونین خرید بک لینک بی کیفیت. اگه بک لینک ارزون باشه یعنی هرکسی میتونه خیلی راحت در همون فضایی که شما حضور دارین واسه خود لینک سازی کنه و با افزایش تعداد این لینکا تو یه سایت ارزش و اعتبار منتقل شده به هر کدوم از این سایتا کم میشه. هم اینکه سایتایی که لینکای خارجی زیادی دارن ممکنه از نظر گوگل به عنوان فروشنده بک لینک یا اسپمر شناسایی شن پس بهتره در این فضا حضور نداشته باشین.

خرید بک لینک انبوه

این دست سایتا معمولا در کنار ارزون بودن به انبوه بودن تعداد لینکا اشاره میکنن. همون نکاتی که واسه خرید بک لینک ارزون گفتیم واسه این دسته هم صادقه. علاوه بر اون زمانیکه شما لینک خود رو در بازه وقتی کوتاهی در سایتای بسیاری قرار میدین به گوگل اعلام میکنین که اینا عجیب هستن.

گوگل میدونه که شما فرضا طی یه سال گذشته ۵۰ لینک به سایت خود داشتین و این تعداد در بازه وقتی کوتاهی مثلا یه ماه یهو به ۲۵۰۰ لینک افزایش پیدا میکنه. لینکایی که همه با یه کلید واژه مشخص و در سایتایی کم ارزش قرار داده شدن. در این شرایط الگوریتم پنگوئن کار سختی واسه شناسایی عجیب بودن لینک سازی شما نداره.

بک لینک رایگان!

این روش رو میشه بدترین و ناکارآمدترین روش لینک سازی خارجی دونست. وسایل آنلاین نشانی سایت شما رو دریافت کرده و در هزاران سایت دایرکتوری یا وسایل تست آنلاین اون رو درج میکنن. با این کار شمام تعداد لینکای زیادی در بازه وقتی کوتاه ستختین و هم اینکه از صفحات کم ارزشی لینک گرفتین. بک لینکای رایگان رو جدی نگیرید و شدیدا از اونا دوری کنین.

پیشنهاد میکنیم واسه درک بهتر معنی بک لینک و اثرات جانبی اون مقاله بک لینک چیه رو به دقت بخونین و تجربیات خود از خرید بک لینک رو در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بذارین.

آموزش حرفه ای خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین فاکتورهای موثر بر کسب جایگاه در نتایج جستجوی گوگل رعایت استانداردهای لینک سازی داخلی و البته تدوین روش هدف دار واسه لینک سازی خارجیه.

درسته که خرید بک لینک میتونه موجب جریمه سایت شما بوسیله گوگل شه ولی اگه اصول و استانداردهای لینک سازی رو خوب بشناسین می تونین بدون احتمال جریمه شدن از تاثیر عجیب بک لینک بهره مند شید.

آکادمی وبسیما با معرفی کارگاه تخصصی لینک سازی کلیه روش ها و استانداردهای لینک سازی کلاه سفید رو به شما آموزش می ده. محتوای این کارگاه آموزشی به توضیح زیره:

 1. فاکتورهای موثر بر تاثیر لینک – Link Juice
 2. اصول لینک سازی داخلی سایت – Internal Links
 3. راهنمای کامل خرید بک لینک – Buy Backlinks
 4. راهنمای خرید رپورتاژ آگهی – Reportage
 5. تکنیکای لینک سازی دستی – Free Backlinks
 6. برنامه وقتی لینک سازی – Link Building Calendar

دیاگرام عصاره لینک Link Juice

تصویر بالا نمونه ای از دیاگرام عصاره لینک و تاثیر عوامل جور واجور بر لینک سازی داخلی و خارجی سایت شماس. کلیه المانای موجود در این دیاگرام و روشای درست به کار گیری هرکدوم در این کارگاه بررسی و آموزش داده میشه. واسه به دست آوردن جزییات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه به صفحه آموزش تکنیکای لینک سازی کلاه سفید مراجعه کنین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *