چند نوع پنل کنترل پنل مدیریت هاست داریم؟

هاست یکی از قسمت های اصلی تشکیل دهنده سرور می باشد، در حال حاضر پیرو به بررسی اشکال در اختیار کنترل پنل ها می‌پردازیم تا قبلی از خرید هاست با خصوصیت های آنان آشنا گردید . از این رو با ما تا انتهای این مقاله با ما ملازم باشید.

مدیریت کنترل پنل هاست چیست؟

برای مدیریت این فولدر ها نیاز به در دست کنترل پنل میباشد که بر روی سیستم استدلال سرور شما نصب می شود . هنگامی در دست کنترل پنل به شما اختصاص داده می شود که هاست آیتم نظرتان را تولید نمایید . با این فعالیت از پست الکترونیکی خودتان هم باخبر خواهید شد .

پس مجموعاَ با به کارگیری از این عضو از فضای اینترنتی میتوانید شغل های پایین را با توجه و اعتنا بالا به انجام برسانید :

 

  • مدیریت پوشه های موجود
  • مدیریت Email
  • مدیریت FTP
  • مدیر پیکربندی
  • و . . .

اشکال در اختیار کنترل پنل های هاست

در دست کنترل پنل های هاست بر پایه ی دو سیستم استدلال لینوکس و ویندوز انتخاب می‌شوند که دربرگیرنده موردها پایین می باشند :

 

  • سی پنل ( Cpanel )
  • دایرکت ادمین ( Directadmin )
  • پلسک ( Plesk )
  • در دست کنترل پنل های بدون‌پول ( Kloxo )

کنترل پنل سی پنل ( Cpanel )

از آنجایی که محیط اختصاص داده شده به‌این پنل بی آلایش و استفاده کننده پسندانه است , اشخاص متعددی بکارگیری از آن را به مورد های دیگری ترجیح میدهند . از این رو می توان ذکر کرد درصد بالایی از یوزرها این در دست کنترل پنل را زمینه بکارگیری قرار میدهند.

دایرکت ادمین ( Directadmin )

. از آنجایی که فضا دایرکت ادمین دو چندان بی آلایش هست،  یوزرها بخش اعظمی به آن عشق و علاقه نشان میدهند . اما با دقت به تحلیل‌ها و آمارهای نشان داده شده , محبوبیت آن به مقدار در دست کنترل پنل سی پنل نمی‌باشد .

 

پلسک ( Plesk )

. اگر‌چه تعیین شما برای سیستم ادله ویندوز فراوان محدود می‌باشد اما در دست کنترل پنل با داشتن محیطی معمولی و کاربردی توانسته رضایت یوزرها را به سوی خویش جلب نماید و همت مناسبی را در مدیریت فولدر ها و آدرس اینترنتی ها به اشتراک بگذارد.

در اختیار کنترل پنل های بدون پول ( Kloxo )

البته به طور کلی ممکن است بعد ها جدا از هر سیستم علتی نیاز به نصب یک در دست کنترل پنل داشته باشید . در این حالت میتوانید از گونه مجانی این در اختیار کنترل پنل ها برخوردار گردید که برگزیدگان آیتم پیش روی شما Kloxo است.

دیگر کنترل پنل های هاست

هر کدام از آنان در سیستم استدلال های لینوکس و ویندوز نصب می گردند که پیرو به بررسی هر یک از آن‌ ها خوا‌هیم پرداخت.

LX Admin

به همین دلیل بر طبق بررسی هایی که صورت گرفته , بدین فیض رسیده اند که احتمال زیاد متعددی موجود است تا این در دست کنترل پنل حریف و یا این که چه بسا جایگزینی برای سی پنل و پلسک شود .

 

امکاناتی که از LXAdmin میتوانید ملاحظه کنید به صورت بی نقص می‌باشند و از آن برای مدیر منابع گشوده فایده گرفته می شود.

 

در آخر

کنترل پنل ها به دو صورت لینوکسی و ویندوزی طراحی می شوند که استفاده از هر کدام آن ها به سیستم شما بستگی دارد.. البته به طور کلی از در اختیار کنترل پنل هاست ویندوز وقتی سود کرده می شود که شما از بانک اطلاعاتی و یا این که اسکریپت هایی همچون asp یا این که asp . net به کار گیری نمائید .