چه بازی‌هایی در نمایشگاه E3 2018 نمایش داده می‌شوند؟

زمان زیادی تا نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ باقی نمونده. E3 همیشه محلی بوده واسه رونمایی از عناوین جدید و جنجالی و معرفی آینده ای هیجان انگیز واسه دنیای بازیا. در نمایشگاه پیش رو، احتمال رونمایی و معرفی عناوین بزرگ زیاده. تا حدی از خیلیا خبر داریم و هنوز درباره عناوین بسیاری در حال گمانه زنی هستیم. در مقاله ای که پیش رو دارین تلاش شده تا با تفکیک ارائه دهندگان اصلی نمایشگاه E3 به بازیایی که قراره در اون نشون داده شن، بپردازیم. همینطور درباره گمانه زنیا و معرفیای احتمالی هم صحبت می کنیم.

فارغ از تیترای حماسی و شاعرانه رسانه ها و شوق و ذوق فن بویا در صفحات مجازی، نمایشگاه E3 تنها مختص بازی هاست. بقیه مسائل رو از یاد ببرین.

در حالی که استودیوا در نینتندو، مایکروسافت و سونی برنامه های از پیش تعیین شده ای واسه این نمایشگاه دارن؛ هیجان قابل توجه نمایشگاه E3 امسال، از سمت ناشران شخص سوم و عناوینشان میشه. اما چه انتظاری باید از این نمایشگاه داشته باشیم؟

بیشتر بخونین:

 • هر اون چیزی که باید از نمایشگاه E3 2018 بدونین؛ احتمال معرفی Devil May Cry 5 قوت گرفت
 • گذشته E3 ؛ دوست داشتنی ترین نمایشگاه دنیا

در این مطلب ما به لیست کردن همه ناشران مطرح شخص سوم که قراره هفته آینده در لس آنجلس برنامه داشته باشن می پردازیم. از به روزرسانی واسه عناوین عرضه شده تا شایعه هایی از رونماییای جدید و هم اینکه آرزوای دست نیافتنی.

الکترونیک آرتز: تلاش بایوور واسه رستگاری تا بتلفیلد جدید

بعد از عرضه ناموفق و نا امید کننده Mass Effect Andromeda، بایوور ماموریتی جدید داره. ، با در نظر گرفتن گذشته ای که از استودیوای تحتِ کنترل الکترونیک آرتز سراغ داریم؛ Anthem واسه نجات خود باید موفق بکنه –هرچند میدونیم که Dragon Age 4 هم در دست ساخته. با در نظر گرفتن تاخیر خوردن Anthem تا سال ۲۰۱۹، رونمایی از نسخه چهارم Dragon Age غافلگیر کننده میشه. به نظر می رسه نمایش امسال بایوور به طور کامل در اختیار Anthem باشه. می تونیم منتظر اعلام شدن نسخه بتا هم باشیم. موضوعی که الکترونیک آرتز سال گذشته اونو تایید کرد.

در جریان هستیم که بتلفیلد جدید، یعنی Battlefield V یکی از عناوین اصلی الکترونیک آرتز در نمایشگاه E3 میشه. اولین نگاه به این عنوان چند روز پیش رقم خورد که سر و صدای زیادی هم به پا کرد. قبل از این البته وجود بخش تک نفره در بتلفیلد جدید تایید شده بود (بر خلاف Call Of Duty Black Ops IIII). به احتمال زیاد بخش اصلی نمایشگاه الکترونیک آرتز معطوف بتلفیلد می شه و تصاویر جدیدی از بازی می بینیم. شاید نگاهی داشته باشیم به داستان بازی و با شخصیتای اصلی بازی بیشتر آشنا شیم. موضوعاتی که تا امروز از V میدونیم اینه که مثل همیشه بخش چند نفره این بازی غنیه و حال و هوای بازی مربوط به جنگ جهانی دوم میشه. واسه اینکه بیشتر از اینا درباره این بازی مورد انتظار بدونیم باید منتظر نمایشگاه E3 امسال باشیم.

الکترونیک آرتز همیشه الکترونیک آرتزه و باید منتظر اتفاقات طبیعی و رونماییای عادی از اون باشیم؛ تعدادی از عناوین ورزشی هم اینکه DLCای جدید واسه عناوین عرضه شده مثل Star Wars Battlefront. درباره Star Wars باید ببینیم که الکترونیک آرتز جربزه اشاره به فاجعه لوت باکسا رو داره یا خیر؛ چون که قسمت بزرگی از نمایشBattlefront 2 مربوط به بررسی فیدبکای نسخه اول این بازی بود.

هم اینکه الکترونیک آرتز تایید کرده که در نمایشگاه E3 2018 بازیای ورزشی سال ۲۰۱۹ از جمله فیفا ۱۹ قابل بازی میشه.

نمایشای تایید شده :

 • Battlefield V
 • Anthem
 • FIFA 19
 • Madden NFL 19
 • NHL 19
 • NBA Live 19

نمایشای تایید نشده:

 • Dragon Age 4

کنفرانس EA Play و الکترونیک آرتز شنبه ۱۹ خرداد ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران برگزار می شه.

اکتیویژن: بلک اپس رویال، دستینی و برگشت Spyro

در حالی که Call of Duty Black Ops 4 به صورت رسمی تایید شده و حتی تاریخ عرضه اون ۲۰ مهر امسال اعلام شده؛ هنوز اطلاعات کاملی از اون نداریم. اکتیویژن قبل از نمایشگاه E3 امسال در رویدادی مهم اطلاعات کاملی از این بازی رو در برابر نمایش قرار داد، اما به این معنی نیس که در نمایشگاه E3 امسال خبری از Call of Duty نیس. بلکه شاید اصلی ترین نمایش اکتیویژن در این نمایشگاه مربوط به همین عنوان میشه.

نمایشگاه E3 معمولا فرصت مناسبی واسه رونمایی از حالت زامبی بوده و شاید اکتیویژن صحبتای زیادی درباره حذف بخش تک نفره این بازی و اضافه کردن بتل رویال داره. همه این موضوعات شاید در نمایشگاه E3 به طور کامل مطرح می شه، حتی اگه قبل از این نمایشگاه هم به اونا اشاره شه.

از طرف دیگه، اکتیویژن به طور حتم درباره دستینی هم صحبتای زیادی داره. خصوصا حالا که Destiny 2: Warmind عرضه شده و بانجی واسه درگیر نگه داشتن بازیکنانش محتویات جدیدی در راه داره. همینطور ما با برگشت Spyro در دنباله Spyro the Dragon: Reignited رو به رو هستیم که با در نظر گرفتن موفقیت Crash در سال گذشته، محتمله که در نمایش امسال طوری قابل بازی باشه.

نمایشای تایید شده :

 • Call Of Duty Black Ops 4

نمایشای تایید نشده :

 • Spyro

Bethesda با دست پر به نمایشگاه E3 میاد

تا چند روز گذشته، Bethesda تنها یه عنوان مهم واسه رونمایی در سال ۲۰۱۸ داشت –نسخه ای جذاب از ولفنشتاین ۲ واسه نینتندو سوییچ. اما همونطور که مشخص بود خیلی زود فهمیدیم که خبری از یه کنفرانس آروم نیس. Fallout 76 یکی از هیجان انگیز ترین رونماییای چند وقت گذشته بود. پس بتسدا با دست پر به نمایشگاه میاد.

در لیستی که تازگیا وال مارت کانادا -تو یه حرکت عجیب- منتشر کرده، نام Rage 2 به عنوان یکی از بازیایی که واسه پیش خرید در دسترسه دیده میشه. حالا این بازی تقریبا به طور رسمی تایید شده. اما Bethesda نمایشایی بیشتری در چنته داره. تو یه مصاحبه با رئیس Bethesda، پیت هاینس آماده سازی واسه نمایشگاه E3 امسال رو «جهنم روی زمین» توصیف کرد. تعبیری ساده که در اول به نظر می رسه اشاره به کار سخت و غیر قابل تحمل داشته باشه، ولی کافیه به یاد بیارین عنوان فرعی بازی DOOM 2 «جهنم روی زمین» بود.

نمایش DLCا واسه عناوین عرضه شده هم محتمله. Prey بازم آخرین عنوان این شرکت حساب می شه و در چند ماه گذشته صحبت از یه DLC با حال و هوای کره ماه واسه این بازی در میونه. علاوه بر این بازم سوالاتی درباره سوییچ مطرحه. این که بعد از موفقیتای Doom و Skyrim بازم Bethesda عنوان دیگری رو به سوییچ پورت می کنه یا خیر. ممکنه Fallout 4 عنوان بعدی باشه؟

به هر حال Bethesda قول نمایشی جور واجور داده. یکی از اطمینانامون علاوه بر دیدن اطلاعات کاملی از Fallout 76 رونمایی از یه عنوان AAA دیگه س. بعد از عرضه ولفنشتاین جدید و نسخه دیگری واسه Dishonored می تونیم در کنار Fallout جدید منتظر یه عنوان معروف دیگه باشیم.

نمایشای تایید شده :

 • Fallout 76
 • Rage 2

نمایشای تایید نشده:

 • Elder Scrolls
 • Starfield
 • Doom

کنفرانس Bethesda روز ۲۱ خرداد ساعت ۶ صبح به وقت ایران برگزار می شه.

 

اسکوئر انیکس: تماشاگر انتقام جویان و فاینال فانتزی ۷ هستیم؟

همه میدونیم که اسکوئر انیکس دو بازی بسیار بزرگ واسه سال ۲۰۱۸ در دو قطب شرکت خود داره: Kingdom Hearts 3 در ژاپن و Shadow of the Tomb Raider در استودیوای غربی. به احتمال خیلی بالایی هر دو عنوان در نمایشگاه E3 امسال نمایشای زیادی دارن (میدونیم که نمایش Shadow of the Tomb Raider قطعیه)، و از قبل در جریان هستیم که رسانه ها در ماه جاری و قبل از نمایشگاه E3 عنوان Kingdom Hearts 3 رو بازی می کنن. هم اینکه نمایشایی از Dragon Quest 11 می بینیم. اما اسکوئر انیکس به جز اینا چه نمایشایی می تونه داشته باشه؟

دو پروژه در دست ساخت هست که بقیه ی عناوین رو زیر سایه خود برده: ساخت دوباره فاینال فانتزی ۷ و پروژه انتقام جویان –که بازم یکی رو در شرق و یکی رو در غرب میسازن. این دو پروژه همون عناوینی هستن که همه علاقه مند اطلاعاتی بیشتر از اونا هستن.

فاینال فانتزی ۷ مطمئنا خیلی طرفدار داره و یکی از بهترین فاینال فانتزی هاست. میدونیم که ساخت دوباره FF7 استودیوای سازنده رو با هم ترکیب کرده و اسکوئر انیکس بازم در حال استخدام آدمایی بیشتر واسه این پروژه س. اما با در نظر گرفتن اینکه چند ساله خبری از اون به گوش نرسیده، شاید زمان مناسبی واسه یه بروزرسانی باشه. سوال اینجاس که طرفداران می تونن فرقای احتمالی این دو عنوان رو قبول کنن؟

پروژه انتقام جویان از شرکت ایدوس مونترال، یکی دیگه از نامعلوم هاست. تا جایی که اصلا نمی دونیم چه بازی میشه. هرچند از شایعات این جوری بر میاد که این عنوان مثل سبک Co-Op دستینی باشه. این عنوان در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، اما اسکوئر انیکس از همون لحظه به این موضوع اشاره داشت که اطلاعات بیشتر در سال ۲۰۱۸ اعلام می شه. با در نظر گرفتن موفقیت Infinity War و حضور تانوس به صورت مهمون در بازی فورتنایت؛ شاید بهترین زمان واسه اشاره به این عنوان نمایشگاه E3 امسال باشه.

در همین بین، هم اینکه شنیده ایم که امسال بیشتر از Luminous Productions خواهیم شنید. Luminous Productions استودیوی جدید اسکوئر انیکسه که با رهبری رئیس اصلی FF15 یعنی هاجیمه تاباتا و همکارانش -در بازی FF15- ایجاد شده. اگه میخوان خودی نشون بدن، شاید نمایشگاه E3 امسال بهترین فرصت باشه.

از خبرای دیگری که در دستمونه می تونیم به معرفی فصل دوم از سری بازی هیتمن اشاره کنیم. اسکوئر انیکس قراره چند روز قبل از برگزاری نمایشگاه E3 امسال، به رونمایی از فصل دوم سری بازی هیتمن بپردازه. پس مشاهده این عنوان در نمایشگاه E3 امسال خیلی بعید نیس.

البته علاوه بر همه اینا، نگاه ها به فاینال فانتزی ۱۶ و Nier 3 هم هست. اما شاید بیشتر مثل رویایی دور از دسترس باشه. هرچند هیچی از اسکوئر انیکس بعید نیس. خصوصا با علاقه این شرکت به معرفی بازیایی که قراره چهار یا پنج سال بعد عرضه شن. لازمه اشاره ای دوباره داشته باشیم به لیستی که وال مارت کانادا عرضه کرد و در اون نشونه هایی از Just Cause 4 دیدیم. با در نظر گرفتن ساخته شدن فیلم Just Cause، ماه آینده و E3 2018 می تونه جا و زمان مناسبی واسه برگشت این سری باشه.

نمایشای تایید شده:

 • Shadow of the Tomb Raider
 • Hitman Season Two

نمایشای تایید نشده:

 • Kingdom Hearts 3
 • Final Fantasy 7
 • Just Cause 4

کنفرانس اسکوئر انیکس در  ۲۱ خرداد ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران برگزار می شه.

باندای نامکو: Soulcalibur بازم داغه، اما خبری از بازی دیگری هست؟ 

سال گذشته باندای نامکو یکی از بزرگترین سورپرایزای نمایشگاه E3 رو در کنفرانس ایکس باکس با رونمایی از بازی Dragon Ball FighterZ به خود اختصاص داد. این بازی یکی از بازیای موفق این شرکت تا به امروزه که نقدای مطلوبی هم دریافت کرده. در حالی که شرکت مادر بازی Pac-Man، تموم تمرکز خود رو معطوف عنوان Soulcalibur 6 کرده، چند نمایش دیگه هم می تونه از طرف این شرکت ژاپنی هیجان انگیز باشه.

پس، بله. به طور قطع باید در نمایشگاه امسال منتظر رونمایی از شخصیتای Soulcalibur 6 باشیم و اطلاعات بیشتری از بازی Code Vein بگیریم. البته ارائه چیزی به طور کامل جدید هم اصلا غافلگیر کننده نیس.

نامکو معمولا چند بازی فایتینگ در چنته داره، هم اینکه اینکه این شرکت به طور شفاهی اعلام کرده که بازیای بیشتری واسه سوییچ عرضه می کنه. پس هرکدوم از این دو اتفاق که به اون اشاره کردیم، محتمله. همینطور یادتون باشه که دارک سولز هم از اون نامکوه و در حالی که می گن دارک سولز ۳ آخرین عنوان از این سری بازیا بوده، اما سخته که اینجور برگ برنده ای رو از یاد ببرم.

یوبیسافت: زمان درخشش سم فیشر شده؟

بعد از حضوری کمرنگ در Ghost Recon Wildlands، اولین سوالی که درباره یوبیسافت در E3 پیش رو مطرح شد این بود که زمان برگشت سم فیشر و اسپلینتر سل شده؟ این شایعه بی پایه نیس چون که در اول آمازون کانادا از اسپلینتر سل ۲۰۱۸ صحبت کرد و بعد وال مارت کانادا هم نام این عنوان رو در لیست خود آورد.

لیست وال مارت کانادا هم اینکه اشاره ای به بازی جدید Assassin's Creed داشت. موضوعی که اتفاق می افته و یکی از نمایشای تایید شده یوبیسافت Assassin's Creed: Odyssey میشه. چیز خیلی از این بازی نمی دونیم به جز اینکه شاید دنیای این بازی مربوط به تاریخ یونان باستانه. علاوه بر Assassin's Creed یکی دیگه از بازیای تایید شده The Division 2 هستش. بازی دیگری که یوبیسافت در چنته داره و ممکنه در نمایشگاه E3 امسال درباره اون بیشتر بشنویم؛ عنوانی با حال و هوای دزدان دریایی به نام Skull and Bonesه. علاوه بر اینا نباید  Beyond Good and Evil 2 رو هم از یاد ببرم. عنوانی که یه چند وقت پیش اطلاعات جدیدی از اون عرضه شد و نمایشش در نمایشگاه E3 امسال تایید شده.

علاوه بر همه ی این عناوین، برگشت سم فیشر محتمل به نظر می رسه. شاید یوبیسافت با اشاره به Odyssey بخواد تا کنفرانس خود رو مرموز کنه و برگشت سم فیشر رو غافلگیر کننده نشون بده. خصوصا به خاطر این که یه چند وقت پیش نشونه هایی از اسپلینتر سل جدید لو رفته بود. اما تقریبا مطمئنیم که سم فیشر برمی گرده و شاید در نمایشگاه E3 2018 تماشاگر این برگشت باشیم.

سال گذشته یوبیسافت یه انحصاری بزرگ واسه سوییچ عرضه کرد که با موفقیت بزرگی همراه شد. یعنی Mario and Rabbids Kingdom Battle. لیستی که در بالا به اون اشاره کردیم به شکل غافلگیر کننده ای خالی از عناوین سوییچه. هم اینکه نشونه های کمی از Watch Dogs 3 دیده ایم. هرچند به خاطر جیب خودمون هم که شده، کمی واسه معرفی این عنوان زوده.

نمایشای تایید شده:

 • Assassin's Creed: Odyssey
 • The Division 2
 • Beyond Good & Evil
 • Starlink: Battle for Atlas
 • Skull and Bones

نمایشای تایید نشده:

 • اسپلینتر سل
 • عنوانی واسه سوییچ

کنفرانس عموما دیوونه وار یوبیسافت در تاریخ ۲۲ خرداد ساعت ۰۰:۳۰ به وقت ایران میشه.

کپکام: بعد از مانستر هانتر ورلد، نوبت چیه؟

کپکام چند سال خوب رو سپری کرده. بعد از معرفی در E3 سال گذشته، این شرکت با دو عنوان رزیدنت اویل ۷ و مانستر هانتر ورلد سال خوبی رو گذروند. پس عاقلانه س که این شرکت روند مشابهی رو پیش بگیره. می تونیم منتظر بازیای جدیدی از کپکام باشیم؟

اگه نگاهی به عناوین عرضه شده کپکام در چند سال گذشته بندازین، متوجه میشین که این شرکت ژاپنی هر سال دو نسخه جدید از بازیای بزرگ و مطرح قبلی خود رو -دقیقا در دو بخش جور واجور از سال- عرضه می کنه و بقیه زمان خود رو به عناوین کوچکتر اختصاص میده. در سال ۲۰۱۶ در ماه فبریه Street Fighter 5 و در ماه دسامبر تماشاگر Dead Rising 4 بودیم. بعد در ژانویه ۲۰۱۷ رزیدنت اویل ۷ و در سپتامبر همون سال Marvel vs Capcom Infinite عرضه شدن. بخش اول سال ۲۰۱۸ مربوط به مانستر هانتر ورلد بود… سوال اینجاس که بخش دوم مربوط به چه عنوانی میشه؟

با در نظر گرفتن موج بازسازی عناوین گذشته به وسیله کپکام، شایعات دور Onimusha می چرخه. اما با در نظر گرفتن این که در ماه ژانویه، کارگردان بازی Devil May Cry و Dragon’s Dogma اشاره ای به سخت گیری هاش داشته، عنوان Devil May Cry 5 هم می تونه یکی از گزینه های محتمل باشه. هرچند که ترجیح می دیم عنوان بعدی Dragon’s Dogma باشه، اما شک نداشته باشین از ادامه ماجراجوییای دانته هم خوشحال میشیم. از سالای گذشته اینجور بر میاد که می تونیم منتظر یکی از این عناوین باشیم.

هم اینکه بازیایی هست که همین حالا هم اطلاعاتی درباره بهشون داریم. طرفداران میخوان بدونن بازسازی رزیدنت اویل در چه مرحله ایه. رزیدنت اویل یکی از بازی هاییه که می تونه خیلی راحت یکی از اون بازیای بزرگی باشه که کپکام می تونه در سال ۲۰۱۸ عرضه کنه. خصوصا حالا که کپکام با مانستر هانتر رکورد درآمدزایی رو زده و از شمردن پول هاش حال می کنه.

المانای دیگه نمایش کپکام قابل پیشبینی تره. ما هنوز منتظر بخشایی از فصل سوم Street Fighter 5 هستیم و E3 می تونه جای مناسبی واسه رونمایی از برگشت کودی محبوب یا جنگجوی جدید، یعنی G باشه. کپکام هم اینکه مگا من ۱۱ رو در راه داره. پس به احتمال زیاد نمایشی از این عنوان هم می بینیم.

راستی یه Ace Attorney یا Ace Attorney Collection واسه سوییچ چطوره؟ شاید وقتشه باشه!

نمایشای تایید شده:

نمایشای تایید نشده:

 • Onimusha
 • Devil May Cry 5
 • Dragon's Dogma
 • Resident Evil

وارنر برادرز: زمان عرضه مورتال کمبت ۱۱ شده یا نوبت بازی بعدی راک استدیه؟

سال گذشته وارنر بروز بازی Middle-Earth: Shadow of War رو عرضه کرد. آخرین بازی از سری بازیای Lord of The Rings و الان فهرست وارنر بروز به شکل عجیبی خالی به نظر می رسه. میدونیم که Lego The Incredibles در راه س، اما به جز اون هیچ گزینه دیگری در سال ۲۰۱۸ به جز چند پروژه موبایلی در فهرستشان وجود نداره. در بهترین شرایط، شاید باید منتظر چند بازی بیشتر از لگوا باشیم.

اما ما نظرای جالبی داریم. از سال ۲۰۱۳ و بعد از آرکهام نایت و پس از اون Arkham VR که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، راک استدی به طور خاص روی پروژه ای جدید کار کرده. مطمئنا بازی جدید راک استدی به زمان معرفی خود نزدیک می شه. از نظر طرفداران پروژه بعدی راک استدی می تونه یه بازی درباره سوپرمن یا ماجراجویی جدیدی از بتمن باشه. این در حالیه که براساس گزارشی مستند از کوتاکو، بعد از کنسل شدن بازی Suicide Squad عنوان جدیدی از بتمن در وارنر بروز مونترال وارد فاز تولید شده.

یکی دیگه از پیشبینیایی که محتمل تره مربوط به Netherrealm Studiosه. شرکت سازنده مورتال کمبت و سری بازیای Injustice. این شرکت سال هاست که به صورت تقریبا یه در میان در حال عرضه یکی از این دو بازیه و به نظر می رسه حالا نوبت به مورتال کمبت ۱۱ه. یه شایعه که حتی جزئی تر به این مسئله پرداخته، لیستی از شخصیتای احتمالی این بازیه که سال گذشته منتشر شد. چیزی که به نظر من درآوردی می رسه. اما اگه یادتون باشه، لیست کاملی از شخصیتای Injustice 2 چند ماه زودتر لو رفته بود.

نمایشای تایید شده:

 • Lego The Incredibles

نمایشای تایید نشده:

 • New Batman
 • Mortal Kombat XI

سی دی پراجکت رد: ندای ۲۰۷۷

ویچر کارش تموم شده. دست کم فعلا. Gwent بازم با قدرت ادامه میده و یه موفقیت بزرگ در بخش بازیای آنلاین کارتی حساب می شه. همه اینا به این معنیه که واسه سی دی پراجکت رد تنها یه ماموریت در E3 امسال باقی می مونه: پرده ورداری از سایبرپانک ۲۰۷۷. بازی جدید نقش آفرینی که براساس یه بازی نقش آفرینی رومیزی به همین نامه.

تریلر معرفی این بازی در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. در همون تریلر سی دی پراجکت رد به روشنی اعلام کرد هیچ خبر دیگری تا زمان تکمیل پروژه و شاید نزدیک به تاریخ منتشر کردن اون نمی بینیم. با در نظر گرفتن تحرکات گذشته حساب توییتر سایبرپانک و هم اینکه ادعای یکی از نمایندگان E3 مبنی بر اینکه CDP یه بازی نقش آفرینی واسه معرفی داره؛ انگار این اتفاق می افته.

نمایشای تایید شده:

نمایشای تایید نشده:

 • Cyberpunk 2077

تیک تو: برگشت به والت در راه س؟

حقیقت اینجاس که بردرلندز ۳ به سختی یه راز حساب می شه. رندی پیچفورد، رئیس تولیدکننده ی بازی بوردرلندز یعنی گیرباکس، به روشنی اعتراف کرده که کارشون با Battleborn به پایان رسیده و دوباره به بوردرلندز برگشته ان. در حالی که Battleborn یه شکست تبلیغاتی حساب می شه، شاید هیچ واکنشی بهتر از این نباشه که به سه گانه محبوب و موفق خود برگردین.

چند دمو -با تکنولوژیایی که مختص بازی بوردرلندز هستن- در نمایشگاه GDC 2017 دیده شد و از طرفی ۲K قول داده که یه بازی شدیدا مورد انتظار رو روونه بازار کنه. انگار همه اجزای پازل بوردرلندز در حال چفت شدن هستن.

بوردرلندز تنها عنوانی نیس که از ۲K توقع داشته باشیم. بایوشاک هم یکی دیگه از گزینه هاست. همین ماه پیش بود که شنیدیم که یه بایوشاک جدید در راه س.

۲K همیشه ۲Kه و می تونیم انتظار بسکتبال و همینطور یه عنوان جدید از Firaxis Games –که به نظر هر سال یه عنوان جدید واسه عرضه داره- داشته باشیم. هم اینکه Civilization 6 و XCOM 2 هردو تنها یه بسته الحاقی گرفتن. هم اینکه XCOM 2 هم می تونه تماشاگر ورود نسخه سوم به این سری باشه.

نمایشای تایید شده:

نمایشای تایید نشده:

 • Read Dead Redemption 2
 • Bioshock
 • Borderlands
 • XCOM 3

دیپ سیلور: همه چیز درباره انتقام یه قتل، با حال و هوای کونگ فو

نمایش دیپ سیلور در E3 شاید شباهت زیادی به نمایششان در گیمزکام سال گذشته داشته باشه: رونمایی از قسمت بعدی بازی Ryo Hazuki یعنی Shenmue 3. انگار سازنده Shenmue و Yu Suzuki افسانه ای به صحنه بیان و درباره آخرین کارشون –که با در نظر گرفتن تاخیری که خورده در سال ۲۰۱۹ عرضه می شه- صحبت کنن.

اتفاق بزرگ دیگری واسه دیپ سیلور می تونه مربوط به عرضه Metro Exodus باشه. عنوانی که انتظار میره در دنیایی مشابه و ظالمانه، تجربه ای آزادانه تر و بازتر جفت و جور کنه. با در نظر گرفتن اینکه تاریخ عرضه این بازی به زودی فرا می رسه، E3 مطمئنا می تونه سکوی پرتاب خوبی باشه. احتمال میره که دیپ سیلور در نمایش امسال، بازی F1 که هرساله اونو عرضه می کنه رو به معرض نمایش بزاره.

آتلوس و سگا: کیریو، مایتی، ری و سه پادشاهی واحتمالا خبرای بیشتری از ژاپنیا

شاید دیپ سیلور در E3 از Shenmue رونمایی می کنه. اما این عنوان تنها ماجراجویی Hazuki در نمایش امسال نیس. انگار ناشر اصلی این بازی بخواد از بسته Shenmue 1 & 2 HD Remastered رونمایی کنه. هم اینکه انگار سگا خبرایی درباره عرضه Yakuza Kiwami 2 در بازار غرب داشته باشه. بازسازی نسخه قدیمی پلی استیشن ۲.

سگا هم اینکه بازی Sonic Mania Plus رو چند هفته بعد از نمایش E3 عرضه می کنه. عنوانی که به نظر می رسه در E3 اونو می بینیم. ما منتظر رونمایی از شخصیتای جدید Mighty و Ray هستیم. بازی Two Point Hospital از شرکت Theme Hospital Spiritual Successor هم امسال عرضه می شه. پس منتظر خبرای بیشتری از اون در نمایش امسال باشین. هم اینکه Total War: Three Kingdoms، بازی روش هدف دار دوست داشتنی که واسه اولین بار به تاریخ چین سفر می کنه.

به نظر نمی رسه که سگا و آتلوس هیچکدام از عناوین بزرگ ژاپنی خود رو در E3 امسال معرفی کنن. چون که شاید اونا رو واسه نمایشای داخلی ژاپن نگاه دارن. اما شاید خبرایی از بازیای عرضه شده خود که قراره در بازار غرب هم به فروش برسن میدن. این عناوین شامل Persona 3: Dancing Moon Light و Persona 5: Dancing Star Night هم هستن. هم اینکه بازیایی مثل Catherine: Full Body که واسه بازار غرب معرفی شد اما جزئیات بیشتری از اون ارائه نشده. دیدن این بازیا در نمایش امسال غافلگیرکننده نیس.

… و بقیه: Focus Home، Rebellion، XSEED و بیشتر

به جز ناشران بزرگی که در بالا به اونا گفته شد، شرکتای زیاد دیگری هستن که در E3 امسال شرکت دارن. قرار نیس این شرکتا رو به صورت جزئی مورد بررسی بذاریم، اما به بعضی اتفاقات احتمالی می پردازیم:

اپیک گیمز و فورتنایت واسه نمایشگاه Fortnite Celebrity Pro-Am در نمایشگاه E3 هستن و به نظر می رسه درباره آینده بازی فوق العاده محبوب فورتنایت اطلاعات بیشتری ارائه می کنن. تماشاگر نسخه نینتندو سوییچ هستیم؟ یا کراس پلتفرم در راه س؟ زمان همه چیز رو مشخص می کنه…

شرکت بریتانیایی Rebellion هم در نمایشگاه هستش. شاید بازی پیش روی خودشون یعنی Strange Brigade رو نمایش بدن. اما دیدن عنوانی جدید از اونا هم جذاب میشه. یا حتی نگاه کوتاهی به Evil Genius 2.

شرکت Devolver Digital دوباره قراره در E3 امسال با عناوین جداگونه خود آتیش بازی به راه بندازه. اونا در نمایشگاه E3 امسال میزبان یه کنفرانس هستن و بازی که تازگیا معرفی شده یعنی Serious Sam 4 یکی از عناوین مورد انتظار این نمایشگاهه. البته توقع داریم خبرایی از بازیای جدید دیگه هم باشه.

همین حالا هم میدونیم که Focus Home Interactive در حال آماده سازی The Surge 2 در سال ۲۰۱۹ه و شاید در نمایشگاه امسال نمایشی داشته باشن. اما این شرکت در کنار این عنوان، بازیای دیگری مثل Insurgency Sandstorm، Vampyr، A Plague Tale، Call of Cthulu و Werewolf The Apocalypse رو هم در برنامه امسالش داره. شاید غرفه شلوغی میشه…

شرکت Team 17 دوباره در نمایشگاه امسال هستن و با در نظر گرفتن برنامه شون واسه معروف کردن شرکت، حرفای زیادی واسه اثبات خود دارن. Team 17 بازیای مطرحی واسه عرضه در راه داره که شامل Genesis Alpha One هم هست.

ArenaNet در نمایشگاه امسال هستش. پس بازی Guild Wars 2 یکی از عناوینی میشه که به طور حتم در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشته می شه.

شرکت Konami امسال حاضره. اما اینکه به جز Pro Evolution Soccer 2019 عنوان دیگری هم حاضر باشه یا نه در هاله ای از ابهامه.

ناشر جداگونه، Kalypso Media شاید Tropica 6 رو به نمایش میذاره. دنباله ای واسه فرنچایز محبوبشون. Tropico بی نظیره و مستحق توجه بیشتریه.

واسه طرفداران بازیای ژاپنی، XSEED Games در نمایشگاه حضور داره. اونا چند بازی Senran Kagura، Fate/Extrella Link و Ysای جدید رو به همراه دارن.

شرکت THQ Nordic به خاطر جام جهانی از حضور در نمایشگاه E3 انصراف داده (به طور روشن تر، شاید اونا متوجه شدن که غرق نشدن در دنیایی از بازیای بزرگ در نمایشگاه E3 رقابت بزرگیه). پس خبری از Darksiders 3، Biomutant یا هر کدوم از بازی هاشون نیس. باید در ماه آگوست و نمایشگاه گیمزکام منتظر این عناوین باشیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *