چک لیستی برای افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت فروشگاهی و رابطه با بازدیدکننده واسه سایتای شرکتی مهم ترین هدف در طراحی سایت و اصول بازاریابیه. روشای زیادی واسه جذب بازدیدکننده واسه سایت هست، از رعایت اصول سئو گرفته تا تبلیغات اینترتی و ایمیلای تبلیغاتی، ولی نکته مهم تبدیل بازدیدکننده به مشتری یا یه بازدیدکننده دائمیه. در واقع هزینه های سنگین تبلیغاتی هدفی جز افزایش فروش سایت رو دنبال نمی کنن و تعداد بازدیدکننده تنها دلیلی مثبت در رسیدن به این هدفه.

در این مقاله می خوایم روش هایی در جهت جلب رضایت و اعتماد بازدیدکنندگان سایت و تبدیل اونا به مشتری معرفی کنیم. در نظر داشته باشین که تعریف مشتری با در نظر گرفتن زمینه کاری سایت و منبع کسب درآمد اون میتونه فرق داشته باشه. مثلا واسه یه سایت فروشگاهی تعداد خرید موفق نشون دهنده افزایش فروش سایته در حالیکه واسه یه سایت خبری یا سرگرمی تعداد بازدیدکنندگان برگشتی و دائمی ارزش بالایی داره.

چک لیستی واسه افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت

بهینه سازی گرافیکی سایت و افزایش سرعت اون

زمان لود شدن یه صفحه و حجم اون تاثیر بالایی بر رضایت مشتری یا بازدیدکننده سایت شما داره. دربلاگسیما چندین مقاله با عنوانای سرعت سایت و تاثیر اون بر سئو و ۱۵ نکته در افزایش سرعت سایت در این مورد منتشر شده که با مطالعه اونا از مهم بودن این موضوع آگاه شده و با روش هایی مناسب جهت بهبود سرعت آشنا میشین.

چگونگی نمایش در مرورگرهای جور واجور

پراستفاده ترین مرورگرها در ایران به ترتیب فایرفاکس، گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر هستن. هر کدوم از اونا دستورالعملای خاصی رو واسه نمایش کدهای HTML و CSS بکار میبرن که موجب فرق نمایش یه صفحه در اونا میشه. اگه سایت شما بطور مثال در مرورگر کروم نمایش مناسبی نداشته باشه نزدیک به ۳۰ درصد بازدیدکنندگان خود رو از دست داده و پتانسیل بالایی واسه افزایش فروش سایت به هدر میره. به این مجموعه چگونگی نمایش صفحات در گوشیای هوشمند و تبلت رو هم اضافه کنین.

ایجاد حس امنیت

واسه یه فروشگاه اینترنتی جلب اعتماد مشتریان تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت داره به این منظور با کسب مجوزهای لازم و نمایش اونا در صفحه اصلی سایت اعتبار و قانونمندی خود رو به کاربران سایت نشون بدید. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و به کار گیری درگاه پرداخت امن پاسارگاد میتونن گزینه های مناسبی واسه یه فروشگاه اینترنتی و افزایش اندازه فروش نسبت به تعداد بازدیدکننده باشن.

کارایی سایت و راحتی استفاده

به عنوان یه مشتری در سایت خود ثبت نام کرده و یکی از اجناس رو سفارش بدید، گذروندن همه مراحل ثبت نام و خرید، روش مناسبی واسه شناخت مشکلات کار و بخشای نامفهوم اون هستش. هم اینکه مراجعه به سیستم آمارگیر سایت و بررسی صفحاتی که کاربران از سایت خارج می شن میتونه راهگشای مناسبی واسه شناخت کمبودهای موجود در سایت باشه.

رابطه و شناخت دوطرفه با کاربران

طراحی و ساخت صفحاتی مناسب واسه بخشای درباره ما و تماس با ما بر ایجاد یه رابطه دو طرفه و حس شناخت دوطرفه موثره. واسه یه فروشگاه اینترنتی ارائه توضیحاتی کامل از چگونگی سفارش، شرایط و قوانین، چگونگی تحویل، روش های پرداخت و مسئولیتای فروشنده چیزی لازم بوده و تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت داره.

نظرات مشتریان

در نظر گرفتن بخشی واسه نمایش نظرات مشتریان قبلی سایت و رضایت اونا از محصول خریداری شده تشویق کننده مناسبی واسه بازدیدکنندگان سایت به خرید بوده و میتونه افزایش زیادی در اندازه فروش یه سایت اینترنتی بسازه. واقعی بودن این بخش و دوری از بزرگنمایی و اسطوره سازی، اون رو باورکردنی و قابل استناد می کنه.

کاهش تعداد فیلدهای فرم ثبت نام یا خرید

طراحی فرم ثبت نام یا خرید واسه یه سایت اصول مربوط به خود رو داره. کم بودن تعداد فیلدها و دوری از درخواست اطلاعات اضافی و غیرضروری شانس شما رو واسه کامل کردن فرم از طرف مشتریان افزایش می ده.

بخش سوالات رایج

واسه سوالاتی که معمولا مشتریان از شما میپرسن بخش مجزایی ایجاد کرده و با دقت و حوصله جواب تموم اونا رو بدین. انجام این کار نه فقط حجم کاری شما رو در آینده کم می کنه بلکه موجب راحتی و رضایت کاربران سایت هم می شه.

پاسخگویی و پشتیانی آنلاین

پاسخگویی آنلاین در سایت و پشتیبانی قوی واسه یه فروشگاه اینترنتی بسیار مهمن. شما می تونین جواب مشتریان خود رو همون زمان که در سایت هستن بدین و اونا رو تشویق به خرید کنین. با راه اندازی یه سیستم رابطه آنلاین در یه مدت کوتاه تماشاگر افزایش فروش سایت و تاثیر اون هستین.

واسه افزایش فروش سایت و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری موارد دیگری رو هم میشه در این لیست قرار داد که متناسب با زمینه کاری و نوع محصول ارائه شده اهمیت پیدا میکنن. هدف از این مقاله معرفی مهمترین موارد و جلب نظر شما به این بخش یعنی رضایت مشتریان بوده. اگه شمام روش های ابتکاری و تجربیاتی موفق در افزایش فروش سایت خود داشتین در بخش نظرات همین صفحه با بقیه در میان بذارین.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *