کانسپت Nokia Foot ؛ الهام گرفته از فوتبال!

نوکیا فوت (Nokia Foot)، این نامیه که شاید به زودی در صف تولید گوشیای نوکیا قرار گیرد. البته شاید؛ چون این گوشی هوشمند هنوز یه کانسپته.

نوکیا به عنوان یه کهنه سرباز در صنعت ساخت تلفنای همراه، در حال بازنشسته شدنه ولی بازم روح خلاقیت و نوآوری در ساختار این برند جریان داره. در دو سال گذشته این شرکت فنلاندی بیشترین پتنتای دنیای موبایل رو به نام خود ثبت کرده.

موبایل

کانسپت Nokia Foot ؛ ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی

دیروز هم یه طرح مفهومی از گوشی Nokia Foot به وسیله سایت igeekphone منتشر شد. این کانسپت، گوشی هوشمندی رو نشون میده که به مجموعه کارای سنتی نوکیا تعلق داره.

هوش

اپل و هواوی با به کار گیری ناچ نمایشگر و قرار دادن ماژول دوربین در اون، تلاش کردن تا نسبت صفحه نمایش به بدنه در اجناس جدید خود رو بیشتر کنن.

اما ویوو و اوپو واسه گستردگی هر چی بیشتر پنل نمایشگر، ایده جدیدی پیاده کردن. گوشی ویوو نکس (Vivo NEX) و اوپو فایند ایکس (Oppo Find X) با طراحی خاص دوربین سلفی پاپ آپ، موج جدیدی در طراحی گوشیای همراه به راه انداخته ان.

نوکیا هم طبیعتا از این موج جدید عقب نمونده. منبع این خبر، تصاویری از کانسپت نوکیا فوت رو منتشر کرد. در این عکسا گوشی هوشمندی دیده می شه که طراحی خاصی داره.

لبه ها گرد و با انحنای تقریبا زیادی طراحی شده و یه نمایشگر تموم صفحه در پنل جلو خودنمایی می کنه. این سبک طراحی در آخر محصولی رو شکل داده که تاثیر چشمی قوی بوجود میاره.

نوکیا فوت (Nokia Foot)، این اسمیه که شاید به زودی در صف تولید گوشیای نوکیا قرار گیرد. البته شاید؛ چون این گوشی هوشمند هنوز یه کانسپته.

علاوه بر این طراحی جدید، سخت افزار قدرتمندی هم هست. اسنپدراگون ۸۴۵ و ۶ گیگابایت حافظه رم در کنار یه دوربین دوگانه از لنزهای زایس، خود نشون دهنده همه چیزه.

یکی از چیزایی که در طراحی Nokia Foot جلب توجه می کنه، چراغای چشمک زن رنگی در کنار بدنه این دستگاهه. شاید این ۷ چراغ رنگی چشمک زن، نوتیفای خاصی رو اعلام کرده و موقع گوش دادن به موسیقی هم رقص نور زیبایی اجرا می کنن.

یکی از چیزایی که در طراحی Nokia Foot جلب توجه می کنه، چراغای چشمک زن رنگی در کنار این دستگاهه. شاید این ۷ چراغ رنگی چشمک زن، نوتیفای خاصی رو اعلام کرده و موقع گوش دادن به موسیقی هم رقص نور زیبایی اجرا می کنن.

با در نظر گرفتن طراحی تموم صفحه و اینکه در پنل پشتی هم هیچ اثری از سنسور اثر انگشت وجود نداره، می شه با اطمینان زیادی گفت که این حسگر از همون تکنولوژی استفاده می کنه که ویوو واسه اولین بار در پرچمدار جدیدش به کار گرفت، حسگری قرار گرفته در درون نمایشگر.

طراحان نوکیا گفتن که در نامگذاری این کانسپت از فوتبال (football) الهام گرفتن. نوکیا فوت، طراحی خلاقانه ای داره. در عین حالا که دارای یه طراحی جدید و مدرن بوده، سبک سنتی رو هم حفظ کرده، اما تا وقتی که به دنیای واقعی راه پیدا نکنه، نمیشه عملکردش رو قضاوت کرد.

منبع: igeekphone