کنفرانس سونی در E3 2015 [ویدیوها افزوده شد]

آخرین کنفرانس روز اول تا دقایقی دیگه به میزبانی سونی شروع می شه. شرکتی که تا حالا با اختلافی بسیار از رقبای خود، بیشتر از ۲۲ میلیون پلی استیشن ۴ فروخته اما از مشکل شدید بازیای انحصاری رنج می بره.

در حالی که مایکروسافت آخر سال خود رو با هیلو، توم ریدر و چند بازی دیگه پر کرده، سونی محتوای چندانی جز کالکشن مهم آنچارتد واسه ارائه نداره. البته، ممکنه تا دقایقی دیگه همه چیز عوض شه.

تا همین یه روز پیش کی می دونست که Fallout 4 قراره امسال عرضه شه؟ شاید سونی هم چیزی در چنته داره و فقط منتظر فرصتی مناسب واسه رونمایی از اون بوده. جدا از بازیا، منتظریم تا بیشتر در مورد پروژه مورفیوس و البته ورژن جدید پلی استیشن ۴ بشنویم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

و بازم Greatness Awaits.

کنفرانس با یه تریلر کلی از بازیای پلی استیشن ۴ شروع شد.

شاون لیدن، مدیر خوش صحبت و خوش قیافه پلی استیشن آمریکا به روی صحنه اومد تا صحبتای جذاب خود رو در مورد کنسول جدید شرکت بزنه. آقای لیدن با ریشای سفید خود باحال تر از گذشته شده.

باورش سخته اما در آخر The Last Guardian پس از چندین سال غیبت برگشته.

واقعا باور کردنی نیس. سونی از همین اول برنده E3ه.

واسه چند دقیقه ای جز نگاه کردن کار دیگری نمی تونستیم انجام بدیم. The Last Guardian برگشته و این بار قراره واسه پلی استیشن ۴ در سال آینده منتشر شه.

حالا نوبت به گوریلا گیمز، پیشرفت دهنده سری کیلزون رسیده تا بازی جدیدشون رو رونمایی کنن.

یه پروژه جاه طلبانه که ادونچری روان و تخیلیه. اگه Enslaved رو بازی کرده باشین، این بازی واسه تون بسیار آشنا میشه. طبیعت، وسایل ابتدایی دفاعی اما رباتای مکانیکی بزرگ که در جنگل زندگی می کنن.

گرافیک و تخریب پذیری در بازی فوق العاده به نظر می رسه.

نام بازی Horizon Zero Downه و تاریخ عرضه یا اطلاعات دیگری در مورد بازی نیس.

هیتمن بعدی هم از راه رسید. به نظر عنوان بزرگی نیس، چون که قراره به صورت دیجیتالی عرضه شه.

زمان اون رسیده که سونی در مورد انحصاری کنسولی جدید اش، استریت فایتر ۵ صحبت کنه، عنوانی که به گفته مسئولین کپکام، هیچ وقت واسه کنسول مایکروسافت عرضه نمی شه.

شون مورای دوباره امسال هم روی صحنه اومده تا No Man's Sky رو به نمایش بزاره. عنوانی که شاید در انحصار وقتی پلی استیشن ۴ و پی سی باشه و بعد واسه اکس باکس وان عرضه شه. No Man's Sky عنوانی بسیار بزرگ و جاه طلبانه س و مورای، کارگردان بازی در حال نمایش عظمت بازی خوده.

تنها باید صحنه رو ببینین تا فهمیده باشین این عنوان چقدر عظمت داره. واقعا قابل توصیف نیس.

مورای به صورت رندوم یه سیاره رو انتخاب می کنه و به اون میره. ایشون ادعا می کنه هیچ وقت در این سیاره نبوده و حالا واسه اولین بار روی استیج اونو انتخاب کرده. No Man's Sky اونقدر بزرگه که حتی فکرش رو هم نمی تونین کنین.

مدت هاست که منتظریم مدیا مولکول بازی جدید خود رو واسه پلی استیشن ۴ به نمایش بزاره و حالا زمان اون فرارسیده.

همونطور که انتظارش رو داشتیم، یه بازی به طور کامل متفاوت که نشون دهنده نبوغ اعضای این استودیوه. شما می تونین همه چیز رو خودتون بسازین. اما واقعا همه چیز مبهم بود. مشخص نیس که این بازی (یا بهتره بگیم وسیله) رو چیجوری باید بازی کنیم.

فایرواچ عنوان بعدیه. یه بازی جداگونه که اولین از همه واسه پلی استیشن ۴ منتشر می شه و پس از اون کنسولا و پلتفرمای دیگه.

آدام بویز روی استیج میاد تا از ماجراجویی بعدی در دستینی واسه مون بگه.

Destiny The Taken King، بسته الحاقی بعدی بازیه که تا چند ماه دیگه قراره عرضه شه.

Assassin's Creed Syndicate در کنفرانس سونی اولین نمایش از گیم پلی خود رو داره.

آبجی جیکوب، ایوی، کاراکتر قابل بازی دیگه سیندیکیت میشه که حالا خشونت زیادتر از اندازه ایشون رو در تریلر جدید میبینیم.

ایوی مبارزی قوی و شدیدا خشنه و برخلاف داداش دوقلویش، زیاد اهل صحبت کردن و رجز خوندن نیس.

بعد از معرفی یه بازی خشن، نوبت به World of Final Fantasy رسیده تا کمی جو مراسم رو تلطیف کنه.

بازی جدید تتسویا نومورا و اسکوئر انیکس واسه پلی استیشن ۴ چیزی نیس جز Final Fantasy 7 Remake. البته این عنوان در انحصار وقتی پلی استیشن ۴ه. طرفداران چند سال منتظر اینجور روزی بودن.

سورپرایزهای سونی پایانی نداره. Shenmue ۳ هم تایید شد. واقعا یه شب رویاییه.

کمپین کیک استارتر واسه این عنوان همین حالا راه اندازی شده و می تونین روی این بازی سرمایه گذاری کنین.

اما تریلر متفاوتی از بتمن به نمایش در اومد.

ماموریت Scarecrow در انحصار پلی استیشن ۴ میشه.

اندرو هاوس روی صحنه اومده تا در مورد پروژه مورفیوس، پلی استیشن Vue و اسپاتیفای صحبت کنه. اما هیچی بهتر از به استخدام در آوردن بازیکن تیم حریف نیس.

پس از بانجی، حالا نوبت به سری Call of Duty رسیده.

اکتیویژن همه جوره سونی رو در این نسل همراهی کرده.

Call of Duty که واسه چند سال عضو جدانشدنی کنفرانسای مایکروسافت بود، امسال به تیم سونی پیوسته تا در این کنفرانس تریلر کاملی از گیم پلی رو به نمایش بزاره. چهارنفر در حال انجام بازی هستن.

در حالی که نمایش حوصله سر بر Call of Duty رو تماشا می کنیم، فکر کردن به The Last Guardian، بازسازی Final Fantasy 7 و Shenmue 3 واقعا روزمون رو قشنگتر می کنه. خوش بین ترین طرفدار سونی هم نمی تونست اینجور روزی رو پیش بینی کنه.

همونطور که پیش بینی می شد، پلی استیشن خونه جدید Call of Dutyه. یعنی قراردادی که اکتیویژن با مایکروسافت داشت، حالا با سونی بسته شده. تموم بسته های الحاقی Call of Dutyای جدید اول واسه پلی استیشن ۴ عرضه می شه و بعد باقی پلتفرما.

کاراکترهای استار وارز قراره به دیزنی اینفینیتی اضافه شن و اینجا هم یه قرارداد انحصاری هست.

پاتریک باخ حالا در کنفرانس سونیه و می خواد دوباره در مورد Star Wars Battlefront بگه.

اما یه پایان خوب بدون آنچارتد ۴ ممکن نیس. درست لحظه ای که باید نمایش سونی با آنچارتد ۴ به بالاترین درجه خود برسه، کنترلر از کار افتاد و دمو دوباره به نمایش در اومد. به هر حال نمایش زنده س و امکان اتفاق افتادن این اتفاقات بسیار.

گرافیک و جزئیات بازی فوق العاده بالاست و مرحله رانندگی هم بی نظیره.

آنچارتد ۴ تنها دلیلیه که هر کسی باید یه پلی استیشن ۴ داشته باشه. کنفرانس با این نمایش فوق العاده به اتمام رسید. شاید دور از منطق نباشه که بگیم برنده جنگ امروز کنفرانسای E3، سونی بوده.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *