منتقدان و بررسی کنندگان چه نظری در مورد مایکروسافت بند ۲ دارند؟

در اواسط مهر ماه و در مراسم معارفه وسایل جدید مایکروسافت واسه ویندوز ۱۰، شرکت ساکن ردموند از نسل دوم دستبند سلامتی خود با عنوان مایکروسافت بند ۲ پرده برداشت.

در حالی که نسل اول این محصول نتونست با اقبال مناسبی رو به رو شه، بدیش اینه نسل دوم هم دست کم از نظر بررسی کنندگان با بعضی مشکلات اساسی رو به روه. در ادامه با سایت ما همراه باشین.

Lauren Goode از سایت ورج: باور داره که این محصول خیلی راحت روی دست جای نمی گیره.

اون می نویسه :«نمونه ای که امسال رونمایی شده، از نسل اول ۵۰ دلار گران تره.» ایشون هم اینکه باور داره که با اینکه طراحی بهبود بسیاری نسبت به نسل قبلی داشته شده اما ۵۰ دلاری که باید اضافه تر پرداخت کنین، اصلا ارزشش رو نداره و کلا قیمتی برابر ۲۵۰ دلار، کمی واسه مایکروسافت بند ۲ زیاده.

خانوم Goode میگه دستبندهای سلامتی اومده ان تا در کنار امتحان وضعیت بدن در حالت ورزش کردن، در زمان خوابیدن هم بر دست کاربران حضور داشته باشن و وضعیت فیزیکی اونو سبک سنگین کنن. این در حالیه که بر دست داشتن مایکروسافت بند ۲ در زمان خواب اصلا کار ساده ای نیس.

عمر باتری مایکروسافت بند ۲ هم در بهترین حالت ۲ روزه و مسئله ای که همین موضوع رو دردناک تر می کنه، حضور یه شارژر اختصاصیه. از طرف دیگه نمیشه موسیقی رو در مایکروسافت بند ۲ ذخیره کرد و با هدفونای بلوتوث به اون گوش کرد. با اینکه این دستبند پیشرفته تا بدون نیاز مبرم به یه گوشی موبایل کار کنه، ولی نبود وجود این توانایی یه نکته منفی واسه مایکروسافت بند ۲ هستش.

بررسی کننده این محصول از سایت ورج باور داره که به جای اضافه کردن حالت «بازی گلف» بهتر بود مایکروسافت در این محصول حالتای یوگا و وزنه برداری رو اضافه می کرد.


Chris Velazco از سایت انگجت: باور داره که این دستگاه نسبت به نسل قبلی پیشرفت یافته ولی هنوز ضعفای زیادی داره.

ایشون می نویسه: «جزییات اهمیت زیادی دارن. تصور کنین می خواین درجه روشنی نمایشگر، سرعت رد شدن متنا، سطح ویبره رو تغییر بدین. قاعدتا باید خیلی راحت این قابلیتا رو در منوی تنظیمات یافت اما من شخصا ۱۵ دقیقه در حال گشتن واسه پیدا کردن همین بخشا بودم. از اونجایی که مایکروسافت نمی خواد منوا طولانی شن، اونا رو پشت زمینه همدیگه قرار داده و باید به چندین بخش وارد شید تا بتونین در آخر منوی مورد نظرتون رو پیدا کنین. این در حالیه که تغییر رنگ منوا هم فقط از راه اپلیکیشنی که در موبایل واسه مدیریت اون نصب کردین قابل انجامه. کلا مایکروسافت بند ۲ کاربرده های بسیاری داره اما در بعضی جزییات، بهتر بود توجه بیشتری انجام می شد.»


Mark Hachman از سایت PCWorld: باور داره که مایکروسافت بند ۲، یادآور خاطرات پخش کننده موسیقی Zuneه؛ محصولی به طور کامل تخصصی که از مشکلات پایه ای بسیاری رنج می بره.

آقای Hachman باور داره که مایکروسافت بند ۲ در سه بخش به شکل مشخصی عقب مونده: کمبود اپلیکیشنا، طراحی نا مناسب واسه بر دست کردن همیشگی و رابط کاربری غیر کاربردی؛ اون عقیده داره که رابط گرافیکی مایکروسافت بند ۲، اونطور که باید و شاید چشم نواز نیس.

ایشون اضافه می کنه: «اصلا انتظار نداشته باشین که بتونه ایمیلای خود رو روی نمایشگر Band بخونین. اپلیکیشن ایمیل فقط عنوان نامه در کنار بعضی جزییات دیگه رو در اختیار شما می ذاره. انتظار تماشای تصاویر رو هم نداشته باشین چون که این محصول، نمایش متنا رو در درجه اول اولویت خود قرار داده.»


وب سایتای زیادی مایکروسافت بند ۲ رو مورد بررسی قرار دادن و این وسط، بعضی مثل Ars Technica هم اونو ستوده ان چون که این گجت از ۱۱ سنسور جور واجور استفاده میکرد که تقریبا می تونه همه فعالیتای ورزشی کاربر رو مورد بررسی بذاره. اما حتی سایت مورد اشاره که بیشتر از این محصول تعریف کرده هم عنوان کرده که طراحی می تونست بهتر از حالت فعلی باشه.

مثلا بخش قلاب، ضخامت بیشتر از اندازه ای داره و به کار گیری اونم اصلا ساده نیس.

حتما سال بعد نسخه سوم این محصول از طرف مایکروسافت ارائه می شه اما باید در آینده دید که طراحی از طرف شرکت ساکن ردموند در برابر تغییر اساسی می شه یا خیر. در نسخه دوم مایکروسافت بند، مشکلات طراحی نقطه ضعف اصلی بوده که همه بررسی کنندگان در مورد ضعفای اون و نبود استفاده راحت از گجت مورد اشاره توافق داشتن.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *