بهترین شهرهای گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۴

نشریه گردشگری “Lonely Planet” پایتخت فرانسه رو به عنوان بهترین شهر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد.

parisبه گزارش به نقل از ایسنا، در شرایطی که فرانسه همیشه در سال های گذشته عنوان مقصد اول گردشگری جهان رو به خود اختصاص داده، خبرگزاری فرانسه به نقل از نشریه معتبر «لونلی پلنت»، شهر پاریس رو در بالاترین جایگاه فهرست بهترین شهرهای جهان واسه سفر در سال ۲۰۱۴ قرار داده.

«پاریس» که هرساله به صورت میانگین میزبان حدود هشت میلیون گردشگره؛ به عنوان یکی از پرگردشگران شهرهای جهان مکانیه که گردشگران می تونن با قدم زدن در کرانه رود سن و پیاده رو های ساعات خوشی رو تجربه کنن. این شهر که «دیزنی لند»، «برج ایفل»، «موزه لوور» و «کاخ ورسای» چهار جاذبه اصلی گردشگری اون حساب می شن، با دارا بودن ۴۷۸ هزار درخت، سرسبزترین پایتخت قاره اروپا هستش. گردشگران پاریس هم اینکه می تونن در سال ۲۰۱۴ از چند بنای تاریخی و موزه این شهر که پروژه تعمیر اونا تا رو به پایانه دیدن کنن.

شهر تاریخی «ترینیداد» کوبا هم که در سال ۲۰۱۴ پانصدمین سال تاسیسش رو جشن می گیرد، دومین شهر پیشنهادی “لونلی پلنت” است. این شهر بدلیل تاریخ غنی و سبک خاص معماری در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده ایست. در سال های گذشته که دولت کوبا توجه خاصی به پیشرفت صنعت گردشگری نشون داده به عنوان یکی از مقاصد گردشگری قشنگتر و ارزون جهان روزانه میزبان هزاران گردشگریه که به شکل تورهای مسافرتی به این شهر سفر می کنن.

در رتبه بعدی شهر «کیپ تاون»، دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی قرار داره. این شهر که از اون به عنوان “مادر هنر معماری مدرن شهری” نام برده می شه ، از ساختمون های حیرت انگیز، چشم انداز قشنگتر و باغ های مجسمه ای بهره می برد که هر گردشگری رو مبهوت زیبایی هایی خود می کنن.

در رتبه چهارم بهترین شهرهای جهان واسه سفر در سال ۲۰۱۴، «ریگا» پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری لتونی که به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۴ هم انتخاب شده، دیده می شه. در این شهر می توان بناهای تاریخی مهم با قدمتی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ سال رو دید.

این مطلب را هم بخوانید:
بهترین مواد غذایی برای قبل و بعد از تمرینات ورزشی

«زوریخ»، بزرگ ترین و پرجمعیتﺗﺮین شهر سوئیس که در دامنه کوﻩهای آلپ جای گرفته ، یه مقصد گردشگری منحصر به فرد واسه گردشگران و مخصوصا گردشگران ورزشکار حساب می شه که در این فهرست حضور داره.

در رتبه ششم بهترین شهرهای جهان واسه سفر در سال ۲۰۱۴، شهر آسیایی «شانگهای» قرار داره. در این شهر بندری گردشگران می تونن سرعت واقعی پیشرفت در چین رو با چشمون خود ببنند. شانگهای در سال آینده میلادی صاحب سومین ساختمون مرتفع جهان و سومین خط طولانی مترو جهان می شه. علاوه بر این همیشه برگزاری جشنواره های سنتی چینی نقش زیادی در جذب گردشگران به این شهر دارن.

در رتبه بعدی شهر «ونکوور» در کانادا قرار داره که تو یه طرف اون جنگل و پیست های اسکی و در طرف دیگه اون ساحلی پاک واسه شنا کردن هست که می تونه گردشگرانی با علائق جور واجور رو راضی به کشوراشون بازگرداند.

در رتبه هشتم هم شهر «شیکاگو» در آمریکا قرار گرفته. این شهر قشنگتر که به داشتن مجموعه ای از بهترین موزه های جهان می شناسنش، شهر ظاهری کوچیک دیگه به نام «ویندی سیتی» رو هم در خود جای داده که محل قرار گرفتن صدها سالن تئاتر نمایش های کمدیه که در سال ۲۰۱۴ پنجاه وپنجمین سال خود رو جشن می گیره.

در رتبه بعدی بهترین شهرهای جهان از نگاه “لونلی پلنت”، «آدلاید» در استرالیا قرار گرفته که به عنوان یه مقصد گردشگری همیشه در سایه ملبورن و سیدنی قرار داشته و از اون به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا نام برده می شه. این شهر قشنگتر علاوه بر میزبانی رویدادهای معتبر بین المللی ورزشی و هنری، تعدادی از بهترین رستوران های جهان رو هم در خود جای داده.

در آخر «اوکلند» در جنوب نیوزلند در رتبه پایانی بهترین شهرهای جهان واسه سفر گردشگران در سال آینده میلادی قرار داره. این شهر قشنگتر علاوه بر دارا بودن معماری مدرن از یه چشم انداز زیبای دهاتی هم بهره می برد. اوکلند هم اینکه به عنوان مقصد اول گردشگری نیوزلند یکی از پاکترین سواحل دنیا رو هم در اختیار داره.

ایسنا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *